Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robertclockmaster

Katalogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy posiada ktoś scany starych katalogów na wymianę lub ewentualną sprzedaż .

Głownie interesuje mnie G Becker, Lenzkirch, Resch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalogi , których kopie są w moim posiadaniu:

LENZKIRCH

1. z 1891 roku - 134 strony,

2. z 1893 roku - 116 stron ,

3. z 1903 - 199 stron, wg mnie najlepszy co do treści i jakości katalog,

4. nr 356 z ok. 1910 r - 70 stron,

5. nr 357 z ok. 1910 r - 58 stron, zawiera tylko zegary stojące

(podłogowe).

 

GUSTAV BECKER:

1. nr 5 z 1925 r, 170 stron,

2. nr 11 z 1927/28 r, 138 stron,

3. nr 14 z 1928/29 r, 152 strony,

4. nr 16 z 1930 r, 51 stron.

W niektórych katalogach brakuje kilka stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w katalogach Lenkircha jest opisany jakoś model nr 360 (jak na zdjęciu poniżej)? Jeśli tak to można jakoś skorzystać :) ?

Chciałabym go odrestaurować ale nie mam dokumentacji jak wyglądał po wyjściu z fabryki.

 

59471585_2_644x461_zabytkowy-zegar-na-sciane-lenzkirch-oryginal-kix-wieku-zdjecia_rev001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję HAU przed 1928 rokiem (ten mam). Może ktoś dysponuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam katalogi Gustav Beckera nr 155 1909-1910 39 stron i nr 200 z 1912r 665 stron chetnie wymienie na katalogi beckera z lat 1900-1905 szukam skrzyni slazaka z numerem 1 653 xxx. interesują mnie tez katalogi z chodzikami ponieważ chciałbym odtworzyć skrzynie do chodzika z nr 283 xxx. Kontakt PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chryste. Czy myślisz że gdzieś odnotowano (i zachowało się to) w jakich skrzyniach zamontowano werki z podanymi przez Ciebie numerami seryjnymi.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając katalog z 1909-10 myślalem że może ktoś posiada choćby fragmenty katalogu z okolo 1903 roku, a z tego roku mniej wiecej jest slazak. Prosze o wyrozumiałość w zadawanych przezemnie pytaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, nie ma w cyfrowym obiegu kompletnego katalogu GB starszego niż ten z 1909-1910.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wielkim katalogiem sa portale aukcyjne, trzeba szukac zapisywac i budowac wlasna baze danych.

Mialem kilka razy tak ze odtworzylem skrzynie bo znalazlem taka sama i z podobnego okresu.

Bardzo zmudne poszukiwania, ale zawsze to dodatkowa mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba Ulan, też gromadze zdjecia z portali i tego forum, dopiero co zaraziłem się tą pasją i wiem, że muszę sie sporo nauczyć. Co do wypowiedzi Kolegi Taranta nie wiedziałem, że nie ma starszych katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pociechę - chodzik 255049 z netu. Skrzynia - klasyk.

 

post-6402-0-00185300-1369732845_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że dobrze celuję ze stylem, a co Kolego sadzisz o tym pasuje do okresu z ktorego pochodzi mechanizm? zdjęcie z naszego forum

post-59730-0-33779900-1369733502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te skrzynie pojawiły się co najmniej około 170 tys., ale z pewnością były produkowane przez kilka lat.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę i pytanie. Może ktoś dysponuje  HAU przed 1928 rokiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, że byłaby jakaś szansa na dogadnie sie z nim, ew udostępnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...

Gdyby sie pojawiła jakas możliwość u kogoś innego pamiętaj o mnie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Markope
      Witam, proszę o pomoc w następującej sprawie : na olx jest wystawiony na sprzedaż ładny Lenzkirch w eklektycznej skrzyni, moje wątpliwości i obawy budzi natomiast sama sygnatura. Otóż pod nią, a właściwie lekko z boku widać wyraźnie " cien" starej sygnatury...🤔 . Czytałem już tutaj o " magikach"😡, którzy nabijają sygnatury Lenzkircha na zupełnie inne mechanizmy. O ile tu mechanizm i sam numer seryjny wydają się być w porządku, to nie podoba mi się to  "odbicie". Czy ktoś pomoże?🙏





    • Przez Markope
      Witam, znalazłem taki oto zegar wystawiony na sprzedaż na Marketplace.  Mam pytanie do niezawodnych kolegów o autentyczność skrzyni zegara. Czy werk  ( sygnowany,więc mam nadzieję, se oryginaly) i skrzynia wyglądają na oryginalne? Czy może kolejny skladak? Niestety tylko takie zdjęcia na aukcji. Poproszę o zdjęcia wieszaka i gongu,jeżeli zdobędę,  to dołączę.  Dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam 














    • Przez Markope
      Witam, mam na oku taki oto zegar,w opisie Lenzkirch ze znakiem zapytania. Numer wskazywałby na rok produkcji 1858,o ile to rzeczywiście Lenzkirch 🤔.  Sam sprzedający nie jest pewien...proszę niezwodnych kolegów o pomoc




    • Przez Markope
      Witam, jestem już prawie zdecydowany na zakup takiego oto pięknego Lenzkircha kominkowego, załączam zdjęcia z aukcji. O ile mechanizm jest sygnowany, to mam obawy co do oryginalności skrzyni. Zegar bardzo mi się podoba,a nie chciałbym kupić składaka, bo już kilka niestety nam,mimo zapewnień o ich oryginalności. Z góry dziękuję za pomoc,pozdrawiam.
      Ps. Zamieściłem już to zapytanie w dziale ZEGARY,ale bez echa,więc zamieszczam tutaj (gdyby ktoś mówił o powielaniu tematu🙂)




    • Przez Markope
      Witam,spotkałem w ogłoszeniach taki zegar,w opisie Lenzkirch XIX w. Zamieszczam zdjęcia, nie najlepszej niestety jakości, ale takie są w ogłoszeniu ( po przyblizeniu). Nam wątpliwości o wzór sygnatury i numer fabryczny. Według dostępnej tabel ten wzór był stosowany przez krótki okres (lata 1873-74) od nr.ok.160 000 do ok.215.000. Tutaj mamy numer 217 270 i pierwszą sygnaturę Lenzkircha. Czy możliwe,że to autentyk,czy znowu garażowa twórczość jakiegoś magika? Bo czytałem już tutaj o takich "cudach". 




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.