Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

O WDZIĘKACH MARYNY...

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra,dobra, byłem ostatnio w Błoniu, wstąpiłem do zegarmistrza na rynku, żeby zerknąć czy coś ciekawego nie ma do odstąpienia i co usłyszałem? :D

Kocham las i grzybki też a reszta przychodzi sama, dla mnie to czysta przyjemność.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ciekawe co usłyszałeś? :D

 

Ja z chęcią bym się wybrał na grzybobranie, ale niestety tutaj jestem od niedawna i brak znajomości terenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadłeś to kiedyś? Ja nigdy się nie zdecydowałem :) ale wszystko jeszcze da się nadrobić :)

To znaczy, że jadłem, to raczej nie powiem, próbowałem. Miałem dwa, obrałem ze skóry według zaleceń, podsmażyłem z innymi, ale z boku, potem spróbowalem, jednak tak mi nie smakowały, że wyplułem. Ogólnie to próbowałem większość grzybów uznawanych za jadalne i mnie dostępnych, ale nie wszystkie jadłem. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znajomy poczestował mnie marynowaną hubą siarkową (nazwa doskonale oddaje jego kształt i kolor). I była bardzo dobra!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego tez nie jadłem choć znam i kilka razy się przymierzałem, zrobię foto przy okazji o ile nie będę Was zanudzal. Jadłem za to kiszone w kamionce mleczaje paskudniki i były również całkiem ciekawe.

A takim moim graalem jest podgrzybek pasożytniczy, chyba raz w życiu go widziałem ale nie zwróciłem na niego uwagi w ferworze walki :), no i maczużniki.

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos w tym gronie hoduje rybki? Czy wszyscy lowia tylko rybki?

Temacik akwarium moze przerzucimy??? Cos cisza sie zrobila. 

Moj dzisiejszy projekt na zdjeciu. Teraz szukam mieszkancow :)

W sumie poczatek projektu ...

post-26878-0-82234100-1445892373_thumb.jpg

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej utrzymać akwarium z samymi roślinami, jest w zasadzie samowystarczalne, ale jednak w porównaniu z naturalnym środowiskiem ubogie. No, a rybki akwariowe to cala gałąź wiedzy, na początek polecam rybki "łatwe" w chowie i niewielkie zróżnicowanie gatunków, np. gupiki, mieczyki itp. W miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia można swoją hodowle rozwijać. Gdy popłyniemy od razu na "głęboką wodę" klęska jest niemal pewna. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma z 17 metrów głębokości, to wrzuć na dno jakiś ciekawy zegar i poczekaj na chętnych. Po co Ci rybki?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Tego tez nie jadłem choć znam i kilka razy się przymierzałem, zrobię foto przy okazji o ile nie będę Was zanudzal. Jadłem za to kiszone w kamionce mleczaje paskudniki i były również całkiem ciekawe.

A takim moim graalem jest podgrzybek pasożytniczy, chyba raz w życiu go widziałem ale nie zwróciłem na niego uwagi w ferworze walki :), no i maczużniki.

Dawaj zdjęcia jak będziesz miał.

Bardzo mnie zaciekawiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na razie szyszkowiec szyszkowaty lub łuskowaty, bardzo rzadki grzybek na liście gatunkow ginących i chronionych w Polsce oraz na kartach czerwonych list w kilku krajach europejskich i nie tylko. Wyjątkowo duże owocniki znalezione w trudno dostępnym miejscu.

post_2678_0_46945200_1331238629.jpg
 


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej utrzymać akwarium z samymi roślinami, jest w zasadzie samowystarczalne, ale jednak w porównaniu z naturalnym środowiskiem ubogie. No, a rybki akwariowe to cala gałąź wiedzy, na początek polecam rybki "łatwe" w chowie i niewielkie zróżnicowanie gatunków, np. gupiki, mieczyki itp. W miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia można swoją hodowle rozwijać. Gdy popłyniemy od razu na "głęboką wodę" klęska jest niemal pewna. 

Posiadam aktualnie akwarium ze skalarami. Para skalarow z dwoma do towarzystwa. Obowiazkowo dwa glonojady do czyszczenia i slimaki ( nierozmnazajace sie ). Parka moich skalarow na zdjeciach. To male akwarium kupilam do ikry skalarow w  razie "w" , ale wpuszcze tam male rybki tez ze dwie i tez parke , specjalny gatunak. Kolejne beda ikrzaki. Dolaczam ich zdjecia. To rybki w gornej granicy maja 2,5 cm. Musi ktos produkowac nawoz do roslinek, co nie ?  :)

post-26878-0-68232000-1445931703_thumb.jpg

post-26878-0-29403300-1445931829.jpg

post-26878-0-18639200-1445931838_thumb.jpg

post-26878-0-96216000-1445932077_thumb.jpg

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam aktualnie akwarium ze skalarami. Para skalarow z dwoma do towarzystwa. Obowiazkowo dwa glonojady do czyszczenia i slimaki ( nierozmnazajace sie ). Parka moich skalarow na zdjeciach. To male akwarium kupilam do ikry skalarow w  razie "w" , ale wpuszcze tam male rybki tez ze dwie i tez parke , specjalny gatunak. Kolejne beda ikrzaki. Dolaczam ich zdjecia. To rybki w gornej granicy maja 2,5 cm. Musi ktos produkowac nawoz do roslinek, co nie ?  :)

Ładne zdjęcia. Może to banalne, ale dodam z mojego doświadczenia, im większe akwarium tym łatwiej utrzymać czystość wody i lepiej za mało ryb na wielkość akwarium niż odwrotnie. Od dłuższego czasu moje akwarium mają wnuczki, a ja tylko przy okazji wizyty oglądam rybki i dokarmiam, nowego nie planuję tak że moje zainteresowanie akwarystyka spadło do zera, dlatego jakiś aktualnych porad ode mnie się nie spodziewaj.  :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia. Może to banalne, ale dodam z mojego doświadczenia, im większe akwarium tym łatwiej utrzymać czystość wody i lepiej za mało ryb na wielkość akwarium niż odwrotnie. Od dłuższego czasu moje akwarium mają wnuczki, a ja tylko przy okazji wizyty oglądam rybki i dokarmiam, nowego nie planuję tak że moje zainteresowanie akwarystyka spadło do zera, dlatego jakiś aktualnych porad ode mnie się nie spodziewaj.  :)

Na duze akwarium nie mam miejsca chwilowo. Jak sie pewnie domyslasz , przez zegary!!!

Zawsze chcialam miec akwarium. Systematyczne podmiany wody ( raz w tygodniu ) zapewniaja swiety spokoj. Automatyczny karmnik. Teraz technika cudowna. Zrob kiedys zdjecie , tego Twojego byleo akwarium prosze. Caly czas mi chodzi po glowie , jak zamontowac zegar w jednym z nich :)

Jakies pomysly , mile iwdziane :)

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roczniaka możesz postawić w akwarium bez większego problemu.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam akwarium 450 l,nowe -oddam -żona zakazała rybek

Jak zakazała rybek, to weź się za krewetki. Masz możliwości z takim akwarium. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam akwarium 450 l,nowe -oddam -żona zakazała rybek

Chetnie przyjme. Ile za transport do Anglii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roczniaka możesz postawić w akwarium bez większego problemu.

Hahahaha , dobrze zakonserwowany to i chodzil bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że roczniaka można postawić w akwarium bez większego problemu, napisałem serio.

Sposób jest bardzo prosty, zrobię Ci jutro zdjęcie. :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że roczniaka można postawić w akwarium bez większego problemu, napisałem serio.

Sposób jest bardzo prosty, zrobię Ci jutro zdjęcie. :)

ojoj , juz wpadles na ten pomysl ???? Oliwak nie zaszkodzi rybkom :) ?

 

 

 

Upssss .... wdzieki Maryny schodza na zegary hihihihi

Edytowane przez Dascola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pamięć, ale poszukuję w lepszym stanie :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos w tym gronie hoduje rybki? Czy wszyscy lowia tylko rybki?

Temacik akwarium moze przerzucimy??? Cos cisza sie zrobila. 

Moj dzisiejszy projekt na zdjeciu. Teraz szukam mieszkancow :)

W sumie poczatek projektu ...

Jak mieszkalem w Polsce to hodowalem rybki,na razie moge powspominac patrzac na zdjecia i miec nadzieje ze jeszcze kiedys bede hodowal

post-70514-0-82007500-1446860680_thumb.jpg

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.