Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

volspaik

Błonie - Ale jaki zegarek wybrać ??

Recommended Posts

http://allegro.pl/po...3123237651.html

Na tej aukcji znalazłem Bałtyka z :

MECHANIZM NIETYPOWO SYGNOWANY BIENNA A-4000

Na aukcji pisze , że zegarek może być 4000-TYSIĘCZNY wyprodukowanym egzemplarzem.

Czy to prawda , wydawało mi się , że "numer seryjny " przy mostku jest numerem egzemplarza.

http://allegro.pl/ze...3120835893.html

Mnie już powoli nic ,nie dziwi .Ten cudak poszedł za ponad 300zł. To właśnie drugi model Błonia w krabie ,ale orginał miał wypukłe indeksy ,napis "licencja zssr" ,a ten ma warszawską tarczę i jest koszmarkiem ,ale głupota nie zna granic .Twój ma tylko mostek sygnowany dziwnym napisem / nic mi to nie mówi / a nr bardzo wysoki , kolejny okaz dla frajerów

No i zegarek został sprzedany za 370 zł

Okazuje się że nie jest to żaden okaz dla frajerów.

Jest to zegarek posiadający jeden z rzadszych , jak nie najrzadszych mechanizmów.

Bienna jest to miejscowość w Szwajcarii , gdzie np. produkowane są jedne z sławniejszych zegarków marki Omega.

Nie wiem czy omega maczała w tym palce , ale swoją siedzibę ma tam od 1880 roku.

Nie można wykluczyć , że części mechanizmu ( może i cały mechanizm) pochodzi właśnie z Szwajcarii albo ma jej akcent.

Swoim skromnym okiem twierdzę , że śmiało możemy doliczyć kolejny rzadki okaz do Listy Cennych Okazów :

- BAŁTYK 17 RUBIS z mechanizmem Szwajcarskim Bienna 17 Jewels A-4000

Baltyk 17 Rubis z mechanizmem radzieckim 2409 Kirova bardzo dużym numerem fabrycznym , w nieorginalnej kopercie kopercie ,z nieorginalnym deklem i z dziwnym napisem na mostku , super ciekawy składak

nie wiem czy wszedł do produkcji ale widziałem taki egzemplarz w kolekcji zegarmistrza z Błonia, niestety nie chciał sprzedać. Dowiedziałem się od niego przy okazji, że jest w Błoniu jakiś pan hydraulik, co chodząc do klientów pyta się ich o zegarki, ma podobno ponad 200 w kolekcji z czego wiele NOSów w pudełkach (leżaków regałowych). Kto wie, może nawet czyta to forum ale siedzi cicho ;) Jakiś czas temu pisałem nie pamiętam w którym wątku (chyba zeg. radzieckie), że ten zegarmistrz będzie likwidował zakład i wyprzedawał to co ma. Swojej kolekcji nie chciał sprzedać ale miał drugie pudełko z zegarkami z Błonia, niektóre na części a niektóre w całkiem przyzwoitym stanie o wiele lepszym niż to co teraz jest na allegro.

Byłem jakiś czas temu u tego zegarmistrza, oglądałem tego czarnego, naprawdę bardzo ładny, ale gdy wspomniałem, że słyszałem, że zamyka zakład to uśmiechnął się znacząco ;) więc chyba z tym zamykaniem to jeszcze trochę ;)

Byłem jakiś czas temu u tego zegarmistrza, oglądałem tego czarnego, naprawdę bardzo ładny, ale gdy wspomniałem, że słyszałem, że zamyka zakład to uśmiechnął się znacząco ;) więc chyba z tym zamykaniem to jeszcze trochę ;)

gdy byłem u niego ostatnio to już nie miał w gablocie zegarków tych co wcześniej (rosyjskie, szwajcarskie, itp) tylko wrzucił je w słoik i miał jechać na Koło wyprzedawać alb o zlecić to synowi. Pod szybą miał książkę o zegarkach Błonie, w której się zresztą pojawia jego osoba i do której swoje zegarki wypożyczał. Przy okazji wpisał mi się w mój egzemplarz książki ;).

Baltyk 17 Rubis z mechanizmem radzieckim 2409 Kirova bardzo dużym numerem fabrycznym , w nieorginalnej kopercie kopercie ,z nieorginalnym deklem i z dziwnym napisem na mostku , super ciekawy składak

Szukałem wszędzie info. na temat mostku.

Ale nie znalazłem nic.

Żadne inne marki też nie pisały miejsca produkcji Bienna ani nic w tym stylu.

Na stronie http://polskie-zegarki.republika.pl doczytałem się tego że mechanizmy zegarków :

(...) Miały nowy wówczas mechanizm 2409, oparty na znanych szwajcarskich mechanizmach AS 1430 produkcji zakładów Adolfa Schilda. (...)

:mellow:

Co do koperty niebyłym pewien , czy nie jest oryginalna.

W sumie wyszło 8 modeli Bałtyka z czego 7 w złotej kopercie , czyli pozostaje nam jeden.

Znalazłem Bałtyka z identyczną tarczą i kopertą :

http://polskie-zegarki.republika.pl/mod/baltyk_2.jpg

Tak, takie z tarczą Kirowa są łatwiejsze do namierzenia.

Zegarki polskie brzmi dumnie.

Zawsze poszukujemy sukcesu i chcemy mieć "Polską kuturę odmierzania czasu"mocno zakorzeniona w europie jest Francuska i niemiecka.Już mieliśmy "sukces" w budowie samochodów póżniej te Błonie z ukradzionymi przez ZSRR mechanizmami z niemiec po II wojnie światowej,wydaje mi się,że to jest zła droga do fascynacji,interesujmy sie raczej zegarami kaflowymi sygnowanymi przez zegarmistrzów z terenów Gdańska Krakowa to jest nasze i prawdziwe.Pozdrawiam

Witam.A ja uważam,że w polskich zegarkach coś jest i są warte zainteresowania.Takie były czasy i trzeba się cieszyć że takie zegarki powstawały,czy były chociaż montowane w kraju po takich przejściach.Z motoryzacją też nie było tak całkiem źle.Coś potrafiliśmy zrobić sami np:Junak,czy Syrenka która teraz ma wielu fanów.Wojna nas zniszczyła,Niemcy ograbili.Wielki brat też nie był lepszy.Nie mogliśmy się samodzielnie rozwijać.Warto ratować to co nawet tylko w części było nasze.Historia,to moje zdanie.

Zegarki polskie brzmi dumnie.

Zawsze poszukujemy sukcesu i chcemy mieć "Polską kuturę odmierzania czasu"mocno zakorzeniona w europie jest Francuska i niemiecka.Już mieliśmy "sukces" w budowie samochodów póżniej te Błonie z ukradzionymi przez ZSRR mechanizmami z niemiec po II wojnie światowej,wydaje mi się,że to jest zła droga do fascynacji,interesujmy sie raczej zegarami kaflowymi sygnowanymi przez zegarmistrzów z terenów Gdańska Krakowa to jest nasze i prawdziwe.Pozdrawiam

O czym Ty bredzisz,kto co komu ukradł?Chłopie poczytaj trochę zanim coś napiszesz,bo błazna z siebie robisz.

ps

Reparacje,mówi Co to coś?

O czym Ty bredzisz,kto co komu ukradł?Chłopie poczytaj trochę zanim coś napiszesz,bo błazna z siebie robisz.

ps

Reparacje,mówi Co to coś?

możesz się jaśniej wyrazić bo nie mogę rozszyfrować tych "bredni" ?

możesz się jaśniej wyrazić bo nie mogę rozszyfrować tych "bredni" ?

Buran'owi chyba chodzi o ten fragment:

" Błonie z ukradzionymi przez ZSRR mechanizmami z niemiec po II wojnie światowej "

Tak ??

Do mojej kolekcji trafił Wars.

Różni się od innych zegarków , które mam i o których czytałem.

Zegarek nie posiada żadnych oznaczeń na mostku ani na kole zębatym ( 1M43 *** ).

Zegarek jest czysty , ma tylko numer seryjny.

Czy ktoś spotkał się z takim ewenementem ??

Czysty mostek ??

post-59390-0-28170100-1368437020_thumb.jpg

post-59390-0-01127100-1368437030_thumb.jpg

post-59390-0-60099500-1368210631_thumb.jpeg

A co tu fajnego ?

Warszawska tarcza , uszkodzony mechanizm ,pęknięte szkiełko, nieorginalne wskazówki / luma / , malowany mazakiem napis, radosna twórczośc i cena 200 zł . Do kupienia jako ciekawostka jak można popsuc zegarek max. za 30 zł

Gdzie można w Warszawie odnowić tarcze i koperty zegarków z błonia?

wygląda na oryginał, tylko tarcza odświeżona, co nie musi być problemem 

Koperta w krabie OK.

Sekundnik nieorginalny ,powinien byc z czerwonym grotem.

Tarcza malowanka i to niezgodna z orginałem.Inny napis Błonie i 16 kamieni ,zbyt  duży i zbyt wysoko napis Licencja zssr .

Zajrzył do tematu "Błonie nasze naj........."

Serdecznie dziękuję w imieniu kolegi, w którym się obudził lokalny patryiotyzm (Mieszka w Błoniach) i zachciało mu się mieć historyczną pamiątkę.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kopernik18
      Dzień dobry,Właśnie odebrałem z drukarni. Zapraszam wystawa trwa do 21 11 2019 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/180377-warsztaty-zegarmistrzowskie-5-bis-2019/ Piotrek

P.S. Ekspozycja ma charakter Wystawy Czasowej, będzie trwała pięć tygodni.
    • By tylko1
      Brakuje mi tematu odnośnie oceniania orygnalności. Proszę o pomoc w ocenie tej sztuki:

https://allegro.pl/oferta/piekny-zegarek-blonie-made-in-poland-35mm-bcm-8295854555
    • By darekwrzesien
      Mój pierwszy zegarek, teraz szukam zegarmistrza w Poznaniu, który go przeglądnie i odnowi kopertę.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.