Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne przebiegi robisz . Podziwiam .

Jak jadę szybko asfaltem , te ponad 60 km/h odcinkiem, to jak mnie coś wyprzedza..... A nie daj Bóg tir, to mam takiego stracha, że mimowolnie zwalniam

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Nie  będę oszukiwał, że nie ciesze się z tego do czego doszedłem. Generalnie dążyłem do jazd dystansowych, ale za nim do tego doszło jeździłem na wyniki(podjazdy, czasówki, zrywy itd) wiele to pomogło, tak samo jak pomogły treningi w fatalnych  i niebezpiecznych warunkach (   ulewy, wietrzyska, grad,śnieg marginalnie wysoka i niska temperatura)

 

Ot np w takiej sytuacji ,mogłem pozwolić sobie na ściganie, no dobra po bezproblemowym dojściu wiozłem gościa na kole tylko przez 10 km na twardym obrocie , ale w książkowym rytmie, gdyby ....

 

2016zZG.JPG

Tam tydzien wcześniej jechałem pod wiatr i tez jak na takie warunki ładnie wyszło.

 

Przechodząc do innej kwestii.

Przede wszystkim przy  ostrych sytuacjach nie można poddać się emocjom, bo to prowadzi najczęściej do błędu.  Przy dużych pojazdach może być nie pewnie, jednak przy przejechanych w tym roku 17kkm zdarzyły mnie się może ze 2 sytuacje że wyprzedzano mnie na żyletę. Zimna krew pozwala wyjść  z wielu sytuacji z jak najmniejszymi stratami.

Przydaje się też wyszkolenie w razie nagłych sytuacji w postaci chociażby padów kiedy zachodzi potrzeba przelotu przez kierę.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie dojdę do takiego profesjonalizmu  :P  kondycyjnie jest trochę lipa, na rowerze nie jeździłem tak na prawdę już blisko 10 lat, kilku przejażdżek w tym czasie nie liczę. Dobrze, że się się trochę ruszam, siłownia itd to nie jestem zastany i płuc po 2 km nie wyplułem  :lol: co do opon rowerowych to jestem zupełnym laikiem, ogarniam rozmiary obręczy i szerokość opony "na oko"  :lol:  wczoraj zrobiłem tylko mały przejazd, w sypkim piachu przełajówka chyba jednak by nie dała rady, ledwo tym przejechałem ale kondycja i umiejętności do poprawy. Na asfalcie największa zębatka z przodu i 8 z tyłu - jazda idzie sama z siebie, za to jak zrzucę na 9 to trzeba już cisnąć bo rower zaczyna sam zwalniać i jak na razie nie poszaleję na największym przełożeniu  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego najwyższego przełożenia 2 na 10 czyli 38 na 11 zębów , używam tylko na zjazdach albo jak jadę z wiatrem.

Głównie jeżdżę w terenie, więc wrzucam go mało co. Tylko na asasfalcie praktycznie. Wczoraj mnie właśnie tir brał na centymetry, nikomu nie życzę. Zimna krew i uważać .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasada stara jak Świata, nie trzymać się krawędzi drogi, zachować z metr odstępu, jak ktoś zahaczy czy jedzie na lusterko zostaje margines bezpieczeństwa. Jak zahaczy Cię na krawędzi jezdni łapiesz pobocze i w najgorszym wypadku rów lub drzewo... 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do kasku.

 

ja zawsze mialem. Tylko dlatego, ze musial byc dobry przyklad dla dzieci. Tak samo na nartach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w kasku, bo mój brat miał ciężki wypadek na rowerze , który skończył się krwiakiem i ubytkiem czaszki.

post-81019-1469261012,4492_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zbudowany przeze mnie wielozadaniowiec

4d52a3af4166113d36eeb4ec9fa04028.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez ralfbutton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna maszyna. Tylko te tarcze mi nie grają . Założył bym coś pokroju xt. Na pająku.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze dostałem gratis do kół i brakloby mi budżetu na coś lepszego.

Jeszcze jedna, lepsza fotka

14bf6e2d1589d6393a78d4fd488cb95b.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny rower coś na wzór enduro. Co to za amorek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże. Póki co wydaje się byc ok. Niedługo zabieram go na Rychlebskie Ścieżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Proszę o polecenie trackera na rower, mogą być też inne dyscypliny np. bieganie.

 

Chciałbym aby można było wszystkie trasy mapy wrzuciuć na jedną mapę.

 

 

Endomondo nie pozwala na takie przedstawienie tras, chyba ze sięmylę

 

Jest coś takiego na rynku? najlepiej w wersji PL

 

Pozdrawiam J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przedsionek Mazur

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oooo, Karczma Mazurska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszej jeździe stwierdzam , że muszę wymienić całe hamulce, polecacie cis dobrego i w miarę po kosztach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.