Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się zwichrowały, to trzeba wycentrować. Normalne.

Dobre obręcze, to fulcrum, mavic, dt swiss...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chyba pójdę w Mavica, są na pewno lepsze od tych co mam, ale do zimy jeszcze pociągnę na nich.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko o ubiór ;) Złapałem bakcyla w tym roku na jazde do pracy rowerem, przedtem śmigałem tylko weekendowo przy dobrej pogodzie. Ranki chłodne i będzie coraz chłodniej więc zamówiłem  spodnie długie obcisłe z szelkami, myślicie że na górę wystarczy mi zwykła koszulka i bluza lub polar? Mam jakieś 7km do pracy więc nie szukam obioru na długie wyjazdy ale jesień chciałbym przepedałować. W pracy przebieram spodnie i koszulke.

 

Spodnie takie zamówiłem https://www.cyklotur.com/odziez-rowerowa/spodnie-obcisle/dlugie/p,spodenki-dlugie-fabro-czarne-rogelli,393003.html

Edytowane przez siruspan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie. Jak szokować, to tourney, wolnobieg i widelec zoom :)

Acera to już jest porządna całkiem :)

A co by w tym było szokującego?

Do wolnobiegów nie mioge się przyczepić, przejeździłem na tym mnóstwo kilometrów, nie zawiodły mnie nigdy nawet zimą w bardzo niskich temperaturach( o ile -20 jest naoprawde niska;) ).

 

Ale może to dlatego, że po prostu jeżdżę na rowerze.

 

Natomiast Tourney może zaskoczyć. Używam tych klamek od maja, mają klepniete za sobą coś trochę ponad 15 kawałków i nadal działają  precyzyjnie, a dodam, że używam całego zakresu uwaga! - kasety!

 

shimanosta0702s1.jpg

 

Dzięki. Chyba pójdę w Mavica, są na pewno lepsze od tych co mam, ale do zimy jeszcze pociągnę na nich.

A jakie masz? Z Mavicem jest różnie, obręcze są lekkie, ale.... wkleił bym foto jednej mojej obręczy, jednak chyba wiesz o co chodzi :)

 

Problem centrowania kołą to tak naprawdę efekt niedociągniętych szprych. Nie zdziwie się  jak centre miałeś od samego poczatku, no chyba że koła składane na zamówienie. Inna sprawa, że po przejechaniu na nowych kołach , nawet customowych robi się korektę i po niej nic z kołami nie powinno się dziać.

 

A ja mam pytanko o ubiór ;) Złapałem bakcyla w tym roku na jazde do pracy rowerem, przedtem śmigałem tylko weekendowo przy dobrej pogodzie. Ranki chłodne i będzie coraz chłodniej więc zamówiłem  spodnie długie obcisłe z szelkami, myślicie że na górę wystarczy mi zwykła koszulka i bluza lub polar? Mam jakieś 7km do pracy więc nie szukam obioru na długie wyjazdy ale jesień chciałbym przepedałować. W pracy przebieram spodnie i koszulke.

 

Spodnie takie zamówiłem https://www.cyklotur.com/odziez-rowerowa/spodnie-obcisle/dlugie/p,spodenki-dlugie-fabro-czarne-rogelli,393003.html

 

No jeszcze nie ma tragedii, startuje codzień o 6-tej w krótkich Rogelli ;) Natomiast góra to jak na razie koszulka teamowa i na to cieńka bluza z Lidla, ale w takiej https://www.decathlon.pl/bluza-na-rower-mska-500-id_8216556.html też zrobiłem spoooro km.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśmy sobie z kolegą suqub żarty robili.

;) ;)

Nie mam nic do żadnej grupy shimano, żeby nie było.

 

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obręcze mam REMERX Masterdisc, takie tylko były wtedy jak składałem rower.

 

NOTE 4


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo pozytywnych opinii znalazłem na temat obręczy DT SWISS 533D, jeździ ktoś na nich?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego modelu, to nic nie powiem.

Mam całe koła dt m 1900 i są bardzo mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo pozytywnych opinii znalazłem na temat obręczy DT SWISS 533D, jeździ ktoś na nich?

 

Z tego co widzę to będą dość ciężkie i pancerne. Przeznaczenie od AM, przez enduro, aż do freeride'u. Jeśli nie zależy ci na wadze to powinny być dobrym wyborem pod kątem trwałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pomyślimy nad tematem ;)

 

520 gram k'woli ścisłości

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje koła ( oba całe koła) bez opon, to waga 1900g.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż będę musiał zważyć swoje (u mnie dochodzi do wagi tarcza hamulcowa). A dopiero co ściągałem przednie koło w weekend, bo czyściłem sprzęt i nie wpadłem na ten pomysł :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje koła ( oba całe koła) bez opon, to waga 1900g.

 

Moje koła do fatbike ważą 2230 g i to są jedne z lżejszych na rynku pomijając aluminiowo karbonowe koła HED, które ważą < 1000 g/szt.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nie są jedne z lżejszych :)

Nie przykładem specjalnej wagi do wagi (?). Za to są dość pancerne.

Ładny wynik masz na tych kołach w facie

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje koła do fatbike ważą 2230 g i to są jedne z lżejszych na rynku pomijając aluminiowo karbonowe koła HED, które ważą < 1000 g/szt.

 

A moje szosowe pewnie w okolicach 1550g. Jaki to ma związek z obręczami 26 cali dla kolegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niska waga kół każdego MTB (a szczególnie grubasa) to podstawa dobrej zabawy i przyjemności z jazdy.

 

sirkozi,

 

taki jak powyżej napisałem.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy niższa waga nie niesie z sobą mniejszej wytrzymałości? Średnia przyjemność jak kolo pęknie w środku lasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem. Niska waga pogarsza wytrzymałość. Ale bardzo dużo zależy od budowy obręczy, sposobu zaplotu, naciągu szprych i materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy niższa waga nie niesie z sobą mniejszej wytrzymałości? Średnia przyjemność jak kolo pęknie w środku lasu

 

Jak to kiedyś ładnie powiedział Pan Bontrager "strong, light, cheap, pick two".

 

Oczywiście jeśli kupisz wylajtowane koła z limitem wagi na 75kg, a przykładowo ważysz 100, to nawet płacąc furę pieniędzy niewiele to pomoże. Komponenty należy wybierać zgodnie z ich przeznaczeniem oraz mając na uwadze limity wagowe dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojedynek: karbonowy Kelly's URC vs aluminiowy Cannondale CAAD


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.