Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, ecipeci napisał(-a):

Ale tam przyczyna uszkodzeń było zderzenie z busem, nie wiem czy można tak uogólniać. 

Dis malo fotek, ale 70 wpadło 😀

IMG_5934.thumb.JPG.97bf6b0abbb248065915781b9981cd86.JPG


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Teufel26 napisał(-a):

Ale tam przyczyna uszkodzeń było zderzenie z busem, nie wiem czy można tak uogólniać. 

Dis malo fotek, ale 70 wpadło 😀

IMG_5934.thumb.JPG.97bf6b0abbb248065915781b9981cd86.JPG

 

Nie można. Ale z tym pękaniem to chyba w przypadku Kolegi @ecipeciraczej żart taki był... Mój Trek na pewno nie pękł 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś był objazd cmetarzy 1 wojny .

 

 

 

20220807_161135.jpg

20220807_164346.jpg

20220807_162813.jpg

Screenshot_20220807-174304_Connect.jpg

Edytowane przez revolta4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):

Ale tam przyczyna uszkodzeń było zderzenie z busem, nie wiem czy można tak uogólniać. 

 

To się nie liczy. Zderzenia z busem żaden rower nie wytrzyma bez względu na materiał z jakiego został wykonany. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja z tymi Trekami żartowałem, tam był dzwon z autem więc Trek czy nie Trek - wszystko by pękło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Z mojego doświadczenia wynika, że wszystko zależy w istocie od źródła, z którego taki rower bierzesz. Na rynku jest trochę sprzedawców, którzy nie tylko handlują takimi rowerami (używki), ale dodatkowo dają jeszcze jakąś gwarancję na takie rowery, co oznacza, że sami nie biorą czegoś, co jest podejrzane i nie nadaje się fo jazdy. Moje doświadczenie w tym zakresie ogranicza się tylko do rowerów szosowych, a przykładem takiego sprzedawcy jest np. AIRBIKE. Oni dają 12 miesięcy gwarancji na sprzedawane przez siebie używki. Moje dwie pierwsze szosy to były właśnie używki, na karbonowych ramach, od BERNARD ROWERY. Co ciekawe, z pierwszą szosą (Trek) wróciłem po pół roku do BERNARDA, który odkupił ją ode mnie (wcześniej mi ją sprzedał), a ja wziąłem od niego kolejną szosę z dopłatą (Bianchi). 

Dzięki Rafał. 
Widzę, że Airbike i Bernard specjalizują się w szosie. 
Chyba po prostu pojadę po tego Krossa i sam go obejrzę. Nawet jak zaliczę wtopę, to nie jest majątek.

A tak swoją drogą, jak starzeje się karbon? Odziedziczyłem szosę, ma jakieś 25 lat i widelec karbonowy.

Zmieniać od razu? Czy jeździć?

Nie ma żadnych oznak zniszczenia czy pęknięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unless they are damaged or poorly built, carbon bike frames can last indefinitely. Most manufacturers still recommend that you replace the frame after 6-7 years, however, carbon frames are so strong that they often outlast their riders.

https://hobbybiker.com/how-long-do-carbon-bike-frames-last/

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, souls_hunter napisał(-a):

Unless they are damaged or poorly built, carbon bike frames can last indefinitely. Most manufacturers still recommend that you replace the frame after 6-7 years, however, carbon frames are so strong that they often outlast their riders.

👍👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać przed zakupem caly zalinkowany artykuł a zwłaszcza akapit jak rozpoznać uszkodzenia carbonowej ramy.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

Chyba poszukam roweru z ramą Alu.

Tym bardziej, że ten Level 10 zniknął z OLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Matti napisał(-a):

W tym rowerze powinieneś mieć jeszcze niebieskie wstawki wtedy dopiero barwy byłyby idealne :) Ja niestety mam szary rower - ani trochę zielonego ani tym bardziej białego...

gdybym miał żółto-niebieski rower nie mógłbym swobodnie przejechać przez Gdańsk i okolice ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś jechał na nim w biało zielonej koszulce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tessio napisał(-a):

A jakbyś jechał na nim w biało zielonej koszulce?

wtedy kłopoty mogłyby się zacząć zaraz po wyjściu z domu ( Gdynia ) :)

żółto niebieski rower i koszulka biało zielona - taka trochę mieszanka wybuchowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ecipeci napisał(-a):

gdybym miał żółto-niebieski rower nie mógłbym swobodnie przejechać przez Gdańsk i okolice ;) 

Na patologię nic nie poradzimy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

70000zl strat 😂 taaa...

 

Tyle to na bank nie... Mikołaj troszkę przesadził, bo we wcześniejszym odcinku opisywał tego Treka i taka kwota raczej tam nie pada... Co nie zmienia faktu, że na na takim żółtym bym pojeździł, choć akurat Madonki bym nie brał 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

70000zl strat 😂 taaa...

 Zsumowane:

Rowerek i samochodzik :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zegarkowo_rowerowo napisał(-a):

 

Tyle to na bank nie... Mikołaj troszkę przesadził, bo we wcześniejszym odcinku opisywał tego Treka i taka kwota raczej tam nie pada... Co nie zmienia faktu, że na na takim żółtym bym pojeździł, choć akurat Madonki bym nie brał 😉

nie od dziś wiadomo że wcale nie czerwone a żółte rowery są najszybsze - wiem bo mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filmiku nie wynika czy nie miał prawa skręcić a pewnie miał. Może siedzieli mu na kole za paką, żeby zniwelować opory wiatru jak to u golinóg bywa, nie zachowując odstepu nie wyhamowali. Chyba, że przeciął im drogę ten jadący z naprzeciwka.

Jazda po alkoholu ? To samo tyczy się rowerzysty, nawet bez jest kiepsko bo jeżeli z winy rowerzysty to nie mamy nawet symbolicznego AC czy OC a przecież wygonili nas na ulicę bo jazda po chodniku zabroniona.

Także ten tego tamtego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś traska Warszawa - Serock - Warszawa.

 

Jak na mnie, biurowego klikacza myszą i byłego rencistę to całkiem zacny wynik.

20220808_214025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2022 o 11:08, satanic napisał(-a):

doszedłem że to jednak sztyca, tylko nie mam pomysłu jak to zlikwidować, sztycę już zmieniałem.

 

Smar na sztyce w miejscu ściskania tak jak koledzy pisali plus dobrze czyszczenie pod siodlem bo czasem syf na mocowaniu do sztycy też potrafi trzeszczeć 


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.