Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

5 godzin temu, evilym napisał(-a):

Dzięki za odpowiedzi!

Jestem totalnie zielony w temacie, więc wiele nazw totalnie mi nic nie mówi. Oakley znam. Uvex nie (ale już nadrabiam).

Znalazłem jakieś Siroko - ale opinie o tym, że są u nich wieczne wyprzedaże, trochę zniechęcają.

No to może faktycznie jeszcze bym nie skreślał fotochromów .

 

Nie jestem też do końca przekonany do większości tych sportowych dizajnów. Jak wspomniałem jeżdżę mało, bez rowerowego "stroju". Nawet kasku nie mam (chociaż myślę, żeby jednak kupić), więc chyba poluje w coś bardziej uniwersalnego.

Może "Solano" 🤔🤔🤔

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, sanik napisał(-a):

Ja używam Tifosi z wymiennymi szkłami i jestem zadowolony, choć jakość wykonania w porównaniu do Oakley to przepaść.

Generalnie warto zainwestować w okulary typowo rowerowe, bo mają specjalny profil szkieł, aby wiatr (syf) nie podrażniał oczu oraz niektóre mają powłoki antyparujące lub otwory w tym samym celu.

Może faktycznie na początek wezmę te Tifosi. Parować to mi raczej nie będą, ale wiatr i pył / robactwo to priorytet dla mnie. Dzięki za opinie!

 

18 godzin temu, sanik napisał(-a):

 

Kask to jednak zalecam kupić w pierwszej kolejności, bo nie wszystko zależy od nas, a w razie upadku głowa często uderza w podłoże.

No wiem, myślę też o kasku, tylko mówiąc delikatnie... strasznie mi się nie podobają 😬

 

16 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

Może "Solano" 🤔🤔🤔

Coś mnie nie przekonują 😕


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

Może faktycznie na początek wezmę te Tifosi. Parować to mi raczej nie będą, ale wiatr i pył / robactwo to priorytet dla mnie. Dzięki za opinie!

 

No wiem, myślę też o kasku, tylko mówiąc delikatnie... strasznie mi się nie podobają 😬

 

Coś mnie nie przekonują 😕

używam od dawna kask KASK i okulary KOO - polecam :)

 

https://www.kask.com/en-pl/home

 

https://www.kask.com/en-pl/koo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla każdego coś innego ja używam kasku uvex kilka lat już też złego słowa nie powiem nie uwiera ,nie ciąży , przewiewny jest ok , okulary fotochromy z alli za całe 20 zł i też jest dobrze mają nosek gumowy otwory żeby nie parowały, dobrze chronią oczy przed pyłem i wiatrem , w sumie to mam ze trzy pary ale nie dlatego że coś się z poprzednimi stało tylko że są tanie i mogę sobie kupić kolejne , kilka godzin jazdy wzrok się nie męczy czyli chyba jest ok .

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 20.04.2026 o 09:45, evilym napisał(-a):

Panowie, przymierzam się do zakupu okularów na rower, a że totalnie się nie orientuje w temacie, mam kilka pytań. Może pomożecie :)

  • Na których producentów zwrócić uwagę? 
  • Czy fotochrom w ogóle potrzebny, gdy nie jeżdżę po zmroku / w pochmurną pogodę.
  • I tak naprawdę w czym takie okulary mają przewagę nad "normalnymi"? Na rowerze zacząłem trochę jeździć w zeszłym sezonie i ubierałem moje stare Ray-Bany z polaryzacją, ale wizualnie już mi nie pasują.
  • Raczej przymierzam się do jednorazowego zakupu, czyli takich w których nie trzeba co sezon wymieniać szkieł itp.
  • Dodam, że aktualnie jeżdżę totalnie rekreacyjnie (20-30km max).

 

Ja jednak zaczął bym od zakupu kasku, a później okulary.

Fotochromatyczne są naprawdę przydatne. Osobiście polecam https://albaoptics.cc/alba-optics-showroom/ 

Który model to kwestia gustu. Polecam, świetne szkła, doskonała jakość, wiele uniwersalnych modeli, które sprawdza się na rowerze, w górach i w mieście.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiało, że mało łba nie urwało, ale trasa super 🚴☀️🌀

IMG_20260425_160101.png

IMG_20260425_154137.jpg

IMG_20260425_153958.jpg

IMG_20260425_154328.jpg

IMG_20260425_154254.jpg

IMG_20260425_154700.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój Kubuś38f845c694ed7228774c453e0063a6bf.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie , ostatni post Rafała  9 kwietnia , zaczynam sie martwić...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej chyba opuścił forum, albo ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbyniu70 napisał(-a):

Panowie , ostatni post Rafała  9 kwietnia , zaczynam sie martwić...

Nie ma co się martwić, jest na innych mediach 😜

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że poczuł się urażony wypowiedziami dwie strony wcześniej. 


IWC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi nowy rower i wróci pod kolejnym nickiem po oklaski. 😃


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
48 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Kupi nowy rower i wróci pod kolejnym nickiem po oklaski. 😃

Sam se kup a nie fylko avatar umiesz zmienić. 😜

Upublicznił wizerunek, więc raczej nie musi się ukrywać.

Tych rowerów, aż tyle nie nakupił. Adekwatny sprzęt do tego jak się rozjezdźił jak najbardziej potrzebny.

Ja tam jako endurak na rower wsiadam byle jak, w byle czym, z kanapką w kieszeni lub plecaku. Tak zapamiętałem rower z dzieciństwa, że się po prostu wychodzi pojeździć. Także nie za bardzo rozumiem, nie popieram i nie lubię patrzyć na kolaży wyładowanych na biało lub podobnie w wyprasowanej lajkrze, kulajacy po X x setkę od cukierni do cykierni. Nie wspieram takiego czegoś - wcale nie zdrowego (zjeść tonę cukru).

Edited by Burns

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, sanik napisał(-a):

Nie ma co się martwić, jest na innych mediach 😜

razem z goferkiem ? ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Burns napisał(-a):

Sam se kup a nie fylko avatar umiesz zmienić. 😜

Upublicznił wizerunek, więc raczej nie musi się ukrywać.

Tych rowerów, aż tyle nie nakupił. Adekwatny sprzęt do tego jak się rozjezdźił jak najbardziej potrzebny.

Ja tam jako endurak na rower wsiadam byle jak, w byle czym, z kanapką w kieszeni lub plecaku. Tak zapamiętałem rower z dzieciństwa, że się po prostu wychodzi pojeździć. Także nie za bardzo rozumiem, nie popieram i nie lubię patrzyć na kolaży wyładowanych na biało lub podobnie w wyprasowanej lajkrze, kulajacy po X x setkę od cukierni do cykierni. Nie wspieram takiego czegoś - wcale nie zdrowego (zjeść tonę cukru).

Ale giry golisz dla lepszych prędkości, co nie? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taka rundka po Bieszczadach:  w sumie 50 km / 950 m przewyższenia:

WhatsApp Image 2026-04-24 at 18.10.16.jpeg


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jazda testowa zakończona powodzeniem 👍. Jak to się bezszelestnie toczy, bajka. 

20260428_184614.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procaliber 9.6 Di2 Custom

Wyszło 9.8 kg

6709e2534a7a30791fe4111ef4942bf4.jpg1faa44f3eece61c37e7c3a730f824a8b.jpg

Wysłane z mojego SM-S931B przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 28.04.2026 o 08:26, Burns napisał(-a):

Sam se kup a nie fylko avatar umiesz zmienić. 😜

Upublicznił wizerunek, więc raczej nie musi się ukrywać.

Tych rowerów, aż tyle nie nakupił. Adekwatny sprzęt do tego jak się rozjezdźił jak najbardziej potrzebny.

Ja tam jako endurak na rower wsiadam byle jak, w byle czym, z kanapką w kieszeni lub plecaku. Tak zapamiętałem rower z dzieciństwa, że się po prostu wychodzi pojeździć. Także nie za bardzo rozumiem, nie popieram i nie lubię patrzyć na kolaży wyładowanych na biało lub podobnie w wyprasowanej lajkrze, kulajacy po X x setkę od cukierni do cykierni. Nie wspieram takiego czegoś - wcale nie zdrowego (zjeść tonę cukru).

To mówisz, że do jazdy jak z czasów dzieciństwa niezbędny jest Ci full?

No to ja miałem inne dzieciństwo 😜🤣

IMG_20260412_180914.thumb.jpg.ea8f1c4b77a72af7268c3e36596d4320.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minut temu, mariaczi napisał(-a):

Procaliber 9.6 Di2 Custom

Wyszło 9.8 kg

6709e2534a7a30791fe4111ef4942bf4.jpg1faa44f3eece61c37e7c3a730f824a8b.jpg

Wysłane z mojego SM-S931B przy użyciu Tapatalka
 

 

Zacnie👌

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, sanik napisał(-a):

To mówisz, że do jazdy jak z czasów dzieciństwa niezbędny jest Ci full?

No to ja miałem inne dzieciństwo 😜🤣

IMG_20260412_180914.thumb.jpg.ea8f1c4b77a72af7268c3e36596d4320.jpg

A Ty nadal jeździsz Wigry 3, BMX lub Romet Mustang z lat 80' ? 😜

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, Burns napisał(-a):

A Ty nadal jeździsz Wigry 3, BMX lub Romet Mustang z lat 80' ? 😜

Czasami na Jubilacie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.