Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Amor mi w serwisie zakładali, mam nadzieję, że porządnie. Resztę sam zakładałem, a ile bluzgów przy tym poszło to już moje. :)

 

Na razie ciężko mi powiedzieć za dużo, bo dzisiaj tylko na szybko rundka 20km lasy/asfalt. Pierwsze odczucie amora świetne, bo zaraz po wyjeździe z domu mam kawałek bruku i czułem jakbym po nim płynął w porównaniu z tym co było wcześniej. ;) Na pewno jest zdecydowanie miększy, a czułość nieporównywalna względem poprzednika. Prawdopodobnie jeszcze lekko zmniejszę ciśnienie, żeby wykorzystać większy zakres skoku i zwiększyć ugięcie wstępne.

 

W hamulcu pierwsze odczucie to super miękka klamka, krótszy jej skok, świetna kontrola (u kolegów jak kiedyś porównywałem z ich hydraulikami to mieli mega krótki skok i dla mnie nieprzyzwyczajonego klamka działała zerojedynkowo). Oraz słaba siła hamowania. ;) Nie próbowałem, ale podejrzewam, że nawet przy maksymalnym wciśnięciu koło nie zablokowałoby się. Pod koniec wycieczki było już chyba lepiej, następnym razem zwrócę na to uwagę. Słyszałem, że nowe klocki/tarcza potrzebują kilkadziesiąt km, żeby się dotrzeć, więc liczę, że za 2-3 jazdy będzie tak jak powinno.

 

Bardzo spodobała mi się manetka Dual Control. O dziwo szybko załapałem jak to obsługiwać i fajnie się sprawdza np. na zjeździe gdzie trzymam cały czas klamkę i jednym ruchem bez jej puszczania wrzucam wyższe przełożenie. Na razie mam taką tylko do przedniej przerzutki, ale przy zmianie napędu na pewno rozważę też wrzucenie takiej manetki na tył.

 

Dzięki Mariusz za wszystkie rady w temacie i prv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluzgi bluzgami ale satysfakcja jest, nie? :)

Też latam na Dual Controlach i martwi mnie tyko jedno - że nowych XTRów z tą technologią już niestety nie ma :( 

Minusem DC jest to, że jesteś uwiązany w układzie zmieniarka-hamulec i ewentualna chęć/konieczność zmiany któregoś z tych elementów zazwyczaj pociąga za sobą konieczność wymiany obu. Pocieszę Cię, że jeśli kiedyś w przyszłości przyjdzie Ci do głowy przejście na dwie zębatki z przodu, to Dual Controle bez problemu to obsłużą. Przerobiłem to na własnej skórze, więc info z pierwszej ręki ;)

 

Z SAGiem i ciśnieniami dojdziesz do wprawy. To tylko kwestia doświadczenia. A hamulcom daj się dotrzeć. Później będzie żyleta!

 

Teraz zostaje Ci tylko pedałować :)

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajnie sie czyta qubek Twoje posty, gratuluje wielkiej wiedzy w dziedzinie

Ps. Ladna pogoda, troche pokrecilem dzis po gorkach

43A42FB5-6728-4DE1-A04E-8D620EA93FBF_zps

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój nowy rower :)

 

18892572345bf60cgen.jpg

 

(mam nadzieję, że wystarczy transferu na fotosiku)

Wyglada godnie, jaki to model dokladnie? Testowales juz? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez pedałów pewnie ciężko musiało się jeździć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój nowy rower :)

 

18892572345bf60cgen.jpg

 

(mam nadzieję, że wystarczy transferu na fotosiku)

Godna maszyna, odblaski na szprychach +10 do szybkości? :rolleyes:


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godna maszyna, odblaski na szprychach +10 do szybkości? :rolleyes:

Jeszcze jakby był czerwony :)

Dobrze ze chociaż napisy sa czerwone .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś rower Eurobike lub słyszeliście opinie o nich?


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki smar polecacie do łańcucha?


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@pmborek - zauważ, że mój Giant oprócz odblasków na szprychach posiada jeszcze przednie i tylne oraz dzwonek! :)

A dokładniej to już nie posiada bo wszystko to zdemontowałem.

 

Zdjęcie było robione na gorąco po odebraniu ze sklepu.

 

Model to TCR Composite 2. Pierwsza jazda dopiero dzisiaj wieczorem.

Edytowane przez drm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jakie macie zdanie o rowerach ROMET?? Jestem starej daty i za moich czasów były to rowery raczej z niższej średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja od dłuższego czasu używałem tylko czerwony finish line,

aż do tej soboty gdy potrzebowałem na gwałtu-rety, wizyta w sklepie "nie ma" - bo podobno coś zepsuli w składzie i jakaś partia wycofana

bajka czy prawda, zakupiłem Shimano

 

a co do odblasków w szprychach,

proponuję wsiąść do samochodu, zapalić światła i dać się komuś przejechać swoim rowerem,

widok bezcenny,

myślę, że w naszym pięknym kraju, gdzie kultura jazdy trze o asfalt nie ma się co śmiać z tego rozwiązania,

ja zawsze zdejmuję z tylnego, pozostawiając na przednim

(te na tylnym, po przejechaniu dłuższego dystansu szybko są czarne jak dzika świnia)

 

ile razy zauważyłem rowerzystę ubranego na czarno, tylko dzięki tak wiejskiemu i obciachowemu rozwiązaniu jak są odblaski w pedałach (aż cud, że obcas od gumaków (kaloszy) ich nie zasłaniał)  

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oki wyszukałem kilka sztuk, co sądzicie?

 

1. http://www.mudserwis.com/kross-level-a2

2. http://www.mudserwis.com/kross-hexagon-x5-2013

3. http://www.mudserwis.com/romet-rambler-5-0-limited-edition-2013

4. http://www.mudserwis.com/unibike-fusion-2013

5. http://www.mudserwis.com/kross-hexagon-x3-2014

 

Powiedzcie proszę, która firma jest lepsza kelly's czy może właśnie kross?

Edytowane przez lotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post zaczepny: świetny rowerek imo. Rama na całe życie, osprzęt z czasem można zmieniać. Wolałbym 100 razy bardziej coś takiego od :

 

http://allegro.pl/rower-tytanowy-van-nicholas-zion-i4238211365.html

 

 

Wolałbym 100 razy bardziej coś takiego od jakiegoś nowego krossa, meridy, czy kellysa w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super tylko budżet pięciokrotnie przewyższa ten, który ja sobie założyłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post zaczepny: świetny rowerek imo. Rama na całe życie, osprzęt z czasem można zmieniać. Wolałbym 100 razy bardziej coś takiego od :

 

http://allegro.pl/rower-tytanowy-van-nicholas-zion-i4238211365.html

 

 

Wolałbym 100 razy bardziej coś takiego od jakiegoś nowego krossa, meridy, czy kellysa w podobnej cenie.

 

Serio? Wolałbyś 4x droższy rower? Kurczę, bo ja też! Swoją drogą ten rower jest do kitu złożony. Rama pewnie fajna, ale z podstaw poza ramą jest słabo. Amor co najwyżej przeciętny, koła nie wiem co to jest, obręcze pod V-ki do roweru z tarczówkami? Za to na napędzie nie oszczędzali, co jest głupotą, bo co wcześniej zmienisz - napęd czy amora? I te karbonowe hamulce, jakby to było do czegoś potrzebne.

 

@smar do łańcucha

U mnie Vexol.

 

@odblaski

Ja bym zostawił odblask z tyłu i ten nieszczęsny dzwonek, bo pewnie planujesz jeździć po ulicach, a za brak tych rzeczy może być mandacik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotek,

 

Ja uważam, że żaden z rowerów, które wkleiłeś, nie jest dla Ciebie odpowiedni.

Po pierwsze: przy Twoim wzroście na 26" kołach będziesz wyglądał jak na rowerku komunijnym. Nie wgłębiając się już o pozostałe aspekty jazdy.

Po drugie: na opisany przez Ciebie sposób użytkowania i rodzaj dróg szukaj raczej roweru typu cross. Będziesz miał i większe koło, i łagodniejszą (wygodniejszą) geometrię, i węższe opony (mniejsze opory toczenia na szosie) i większą uniwersalność oraz prawdopodobnie będzie odrobinę taniej niż MTB. 

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qubek wiem ze masz racje ale strasznie mi sie nie podobaja rowery crossowe. U mnie lasy przewazaja nad asfaltem dlatego marzy mi sie typowy " goral" :). A nie da sie zmienic kol w powyzszych rowerach?. To jakie kola beda dla mnie najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego Ci się nie podobają crossy? Przecież poza większą korbą i większymi kołami z cieńszymi oponami praktycznie na pierwszy rzut oka nie widać różnic między MTB i crossem :/ Tu masz przykład: 

 

http://www.kross.pl/pl/2014/cross/evado-1-0

 

http://www.unibike.pl/flashgts.html

 

Przykro mi ale nie da się zmienić kół. Jak MTB dla Ciebie to na kołach 29". Ale z nowych w tym budżecie to niemożliwe :(

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki smar polecacie do łańcucha?

Rohloff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No super tylko budżet pięciokrotnie przewyższa ten, który ja sobie założyłem. 

to nie była odpowiedz na Twojego posta. :) Tak wyszło. Ale swojego posta pisałem chwile wcześniej, a poźniej kliknąłem wyślij nie widząc, ze Twój się pojawił. Zresztą w tekście swojego posta napisałem wyraźnie: Wolałbym 100 razy bardziej coś takiego od jakiegoś nowego krossa, meridy, czy kellysa w podobnej cenie czyli za ok 5000-6000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę, która firma jest lepsza kelly's czy może właśnie kross?

Jako dealer jednej i drugiej marki (były dealer Krossa) lepsze ramy ma Kellys. Kross czasem wychodzi odrobinę taniej.

Kellys ma w sieci niezbyt fajną legendę na temat felernych ram w najwyższych modelach kilka lat temu. Niestety taką łatkę ciężko zmazać.

Obecnie nie handluję Krossem ze względu na jakość która mi nie odpowiada (to dość delikatne określenie jednak nie chcę się narażać).

Prowadzę bardzo dokładne statystyki jeśli chodzi o reklamacje, ich ilość i jakość obsługi gwarancyjnej.

Realnie na około 2000 sprzedanych rowerów Kellysa były 3 reklamacje na ramy u mnie:

1) Kellys Lagoon (trekking), jeździec ważył 140 kg, nośność roweru 100. Rama pęknięta przy supporcie została wymieniona na nową. Od tej chwili klienta nie widziałem.

2) Kellys Quartz (góral),rama krzywa, rower dwuślad ;) Prawdopodobnie ściśnięta przez kuriera. Wymieniona na nową.

3) Kellys Tina (cross) rama wadliwa fabrycznie, pęknięcie spawu w okolicy górnej rury i rury podsiodłowej. Wymieniona na nową, specjalnie pomalowana na życzenie klientki na taki sam kolor.

Może nie jest to do końca obiektywne gdyż każdy będzie swoje chwalił. Na swoją "obronę" dodam że mam o wiele więcej marek w ofercie, jednak raczej z półki premium. Głównie niemieckie. Dodatkowo pytałeś o Kellys vs Kross ;)

 

W okolicach 1400 zł możesz zakupić coś takiego:

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2014/gorskie/hardtail-29/tnt-05-titanium/titanium#.U3pdGvl9S0s

 

Natomiast w okolicy 1900 juz nawet coś takiego (genialna rama jak za takie pieniądze):

ghost_ebs_comp_29_schwarz_grau_rot_2014_


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcinkowski - czy ten smar nadaje się do mtb używanego zgodnie z przeznaczeniem, czyli w piaskach i błotach?

Używam teraz Rohloffa, ale strasznie łapie brudy i bardzo często muszę czyścić łańcuch...

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinkowski dziekuje za opinie podparta faktami. Dzis stwierdzilem, ze chyba zwieksze budzet do 1500 bo faktycznie za ta kwote jest wiekszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.