Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Piwerka nie było Ale kiełbasa wpadła

Gratuluję dzisiejszych km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dzisiaj... Rekreacyjnie.dbbb3368b1eedc5c58ef5d572c25a5cc.jpga322fbcca4c73d5f7f2fd0a7e9a8309c.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pagoda dzisiaj dopisała i noga również. Zrobiliśmy 100'ke z hakiem w rozmaitym terenie i niech nikt nie mówi że trzeba na MTB w lesie jechać. ♂️♂️ Jak się chce to się da.post-102592-1523206383,8072_thumb.jpgpost-102592-1523206428,5628_thumb.jpgpost-102592-1523206445,5476_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia to ty umiesz wklejac. az mnie szyja boli od ogladania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontrolnie 40 km dziś, rower rewelacja, zmiana biegów Rivalem jedną manetką precyzyjna i intuicyjna

przerzutka przepina jakby ktoś przeładowywał shotguna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż było przyczyną noszenia rowerów na barkach ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia to ty umiesz wklejac. az mnie szyja boli od ogladania:)

Wrzuciłem z komórki i z niewiadomych przyczyn tak jakoś poszło. Poprawię jak włączę kompa.

A cóż było przyczyną noszenia rowerów na barkach ? ;)

Jak zwykle "Patrz jakaś nowa ścieżka, zobaczmy co dalej." A po 2 km z asfaltu zrobił się szuter. Ok, lubimy szutry. Po kolejnym kilometrze - kostka gruz wielkości pięści. I wtedy zaczęliśmy nieść. Aż doszliśmy do ścierniska kukurydzy. Wyszliśmy z lasu jak partyzanci żeby dojść do drogi za polem. Przygoda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem z komórki i z niewiadomych przyczyn tak jakoś poszło. Poprawię jak włączę kompa.

W Szczecinie to chyba taki standard :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/1822-fotografika-fotografia-amatorsko/page-169?do=findComment&comment=2247834


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś hamulce hydrauliczne z regulacją odchylenia klocków od tarczy (chyba @trollu i @tommaso) ?

Czyli takie pokrętło jakie jest w SRAM GUIDE RSC ? Ale ma to też konkurencja  (Shimano XT ?) - kto wymieni wszystkie modele, serie ? 

Jak bardzo można odsunąć klocki od tarczy ?

 

Najważniejsze pytanie brzmi. Niby fajny bajer bo można się pozbyć problemów krzywych tarcz czy nawet jak proste to ich ocierania przy przeciążeniach na zakrętach.

 

Podobno jednak zbędny i wcale nie taki fajny przynajmniej w SRAM RSC - jak odsuniesz, to skok klamki zostaje ten sam, ale podobno bardzo spada modulacja i mimo tego pokrętła wielu ustawia je na zero - czyli tak jakby go tam nie było ? (ew. traktuje awaryjnie gdy nie da się jechać na ustawieniu natywnym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podśmiechujki widzę tu że mnie

Dodam, że po robicie jadę do Teścia na inaugurację sezonu grilowego

Dlatego nic z wrzucam, bo dopiero będzie grzana. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz tą regulację? Ja nic takiego nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz tą regulację? Ja nic takiego nie mam

Ja też nie mam, bo nie mam tego wysokiego modelu hamulca

Mowa o tym pokrętle przypominającym tryb zegarka ;) pod napisem GUIDE:

(To przypominające koronkę na klamce tylko odsuwa albo przysuwa klamkę do kierownicy)

1415830787548-1oun396g86puo-1200-80.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W shimano nic takiego nie widziałem. Niby jest jakiś system automatycznej regulacji o ile pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns shimano model xt i xtr i saint, w slx i zee do odblokowania. Tam jest to rozwiązane taką małą śrubką . Jest działa. Co o tym więcej ? 

@Trollu, automatyczna regulacja jest w każdych hydro i wynika to z budowy ( posiadanie zbiornika wyrównawczego ). Oprócz tego modelu na wodę 

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o najważniejszym wydarzeniu dnia. Dodatkowe kółka boczek u córki poszły w od stawkę i atak na dwóch. Pierwszy kilometr już zrobiła sama

Ruszać i zatrzymać się jeszcze nie umie, ale po co to komu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje . u mnie z juniorem bylo tak samo najpierw jazda poznie start i stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o najważniejszym wydarzeniu dnia. Dodatkowe kółka boczek u córki poszły w od stawkę i atak na dwóch. Pierwszy kilometr już zrobiła sama

Ruszać i zatrzymać się jeszcze nie umie, ale po co to komu

To jednak bylo co opijac, a Ty sie na kielbase rzuciles ;)

Tak, czy inaczej ja Twojej corce gratuluje i trzymam kciuki :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napalona jest na jazdę jak Reksio na szynkę. Mam nadzieję, że jutro dam radę jeszcze z nią wyskoczyć. Co fajne. Jak zwracałem jej uwagę. To nie wkurzają się tylko słuchała i starała się robić to co mówiłem. Ekstra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się ostatnio dzieje z kontrolą jakości, że czego nie wezmę do ręki to jest proste jak indeksy w Seiko...

 

Kupiłem aluminiowy widelec niegdyś znanej i cenionej marki Kinesis, pojechał prosto de serwisu gdzie przycięli rurę i założyli szczęki hamulca v-brake. Odebrałem rower z serwisu

zakładam nowe klocki i zaczynam je ustawiać. Tył minuta i jest idealnie, natomiast przód... cholera, przecież robiłem to tyle razy, właśnie za prostotę obsługi lubię v-ki...

Po niemałej gimnastyce udało mi się wyregulować tak, że szczęki chodziły równo, ale z jednej strony musiałem ustawić klocek pod znacznym kątem, co spowodowało, że jedno ramię było nienaturalnie oddalone od obręczy.

Rozkręciłem wszystko, posprawdzałem grubość i kolejność podkładek, skręciłem - dalej to samo.

Oddaliłem się od roweru o krok i popatrzyłem na pivoty - różnica w wysokości widoczna gołym okiem. Co prawda da się ustawić klocki tak, żeby hamowało, ale sam bym to lepiej pospawał. Trochę mi się nie chce, ale chyba nie mam wyjścia i spróbuję go zwrócić.

 

Kupiłem też opony Schwalbe road crusier. Mam różne obręcze, specjalnie założyłem na jedyne idealnie proste, ugniatałem, smarowałem mydłem w płynie żeby się ułożyły - krzywe... Już nie wspomnę o odblaskowym pasku reflex, który jest tak krzywy, że nie mam pojęcia co za rozkalibrowana maszyna musiała go nakładać.

 

Wiem, że to tanie produkty, ale kiedyś te marki coś znaczyły.

Edytowane przez Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupować rowery z hamulcami tarczowymi? Takie rozwiazanie jest zwykle sporo droższe. Czy lepiej pójść w kierunku standardowych hamulców szczękowych??

 

Bo jak przegląda się poszczególne modele, to te z hamulcami tarczowymi są sporo droższe.

Ma to miejsce chociażby w przypadku opon tarczowych: https://www.dadelo.pl/rowery-crossowe/

Edytowane przez Elliasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie tarcze bezdyskusyjnie lepsze. Jeśli chodzi o skuteczność hamowania. Hamulce tarczowe mechaniczne lepsze od docelowych, hamulce tarczowe hydrauliczne lepsze od tarczowych mechanicznych. No ale są inne kwestie. Ja wolę mechaniki od hydraulicznych bo są łatwiejsze w serwisowaniu. Jako że jestem technicznie upośledzony nie odważyłbym się rozbierać hamulców hydraulicznych. A mechaniki rozbierać i serwisuje sam. Generalnie jednak szczękowe mogą być OK ale jednak są bardziej podatne na warunki i trzeba bardziej o nie dbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rower? Mtb? Jakie mtb? Szosę? Jak mtb to tarcze hydrauliczne bezapelacyjnie. Jak szosa, to szczęki wystarczą w zupełności. Chociaż tarcze będą miały plusy.

Film z wczoraj.

Na przyszłość muszę mocniej zapinać szelki

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.