Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki panowie, poczytałem trochę i faktycznie niezbyt warto pchać się w rowery za mniej niż 1500. Dobrze, że poczytałem, zamiast lecieć do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że czerpiesz z tego frajdę, mi bliżej do gravela, z racji preferencji leśnej i górskiej scenerii, asfalt mnie bardzo nuży, choć przypuszczam że nasi kierowcy nie poprzestają w wysiłkach by dodać nieco emocji.

Rownież myślałem o full-u ale po namyśle stwierdziłem że lepiej u mnie sprawdzi sie hard i na tym stanęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega, co się w obu filmach pojawia.

To jest ciekawy typ.. Wielkie bydle dartmoor hornet z widłem 160 i szosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@to tamto, szosa mnie wzięła rok temu i trzyma :)

może to jest twoje powołanie ? bo te dwa filmy dzieli olbrzymia przepaść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda całkowicie innego stylu. Prawda. Ale lubię i to i to. I nie pozbył bym się żadnego na rzecz drugiego.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja... A kto sprzedawał GT na rzecz full'a w zeszłym tyg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę raczej pod kątem rezygnacji z mtb na rzecz szosy, albo odwrotnie. GT za fulla, jasne. Ale doszedłem do wniosku, że taki rower by się u mnie marnował.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to ma być Full XC czyli 10cm skoku to daruj sobie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to większy kaliber. 140. Ale raczej zostanie tak jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj pełna zgoda, wszystko zależy od podejścia i osobistych ambicji, osobiście znam kilka osób które np. w triathlonie pod względem nakładów na sprzęt, treningi oraz poświęcany czas mogą zawstydzić niejednego zawodowca z naszego kraju.

Spoko, pisałem to do gościa wyżej.

 

Nieśmiało zapytam..

Nikt na moje filmy nie zerknął ;)?

A co mam Ci napisać.

 

Chcesz?

 

Obejrzałem początek z szosy:

- Wycieczka( brak prędkości)

- Bark rytmu

- Brak dynamiki

- Zbędne dohamowania

- Brak techniki ( wyjeb...ł byś gościa, co z drugiej strony nie powinien tak stawać, takie rzeczy też się sygnalizuje, albo zjeżdza na tył.)

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to była raczej wycieczka luźnym tempem. :) Dohamowanie zbędne? Gdzie? Na skrzyżowaniu gdzie wyjeżdżam z podporządkowanej?

Gdzie bym gościa wy***?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam były jakies widełki, ale też i lustro i jak jest ja z niego korzystam.

 

Gość wyjechał z tyłu i za chwilę hamował, był odskok przynajmniej widać to na filmie.

 

Tak się nie robi.

Wystarczyło podjechać i zasygnalizować.

 

Opisuję to co zauważyłem na filmie, ale też dokłądnej sytuacji  i miejsca nie znam i prawda może leżec po Twojej stronie ;)

 

K..a, a mogłem nie oglądać i byś sobie spokojnie zył w swojej spokojnej świadomości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę żyć w nieświadomości :)

Luster nie lubię. Może brak wyprawy, raczej przyzwyczajenie z samochodu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na ustawkę rowerową przyjechał murzyn (lub czarnoskóry jakby ktoś miał się obrazić), jedziemy sobie podjazd, nasz koleżka znalazł się w środku około 30 osobowej grupy i na dość stromym odcinku nagle zahamował do zera, zszedł z roweru i poszedł się wylać w krzaki do lasku obok B)  Na szczęście jadącym za nim udało się go wyminąć i nikt nie zaliczył gleby, ale potem wiele osób nie kwapiło się, żeby za nim jechać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mieliście naturalną formę dopingu :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower zamówiony. Dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

Towar szybko znika z magazynów. Niektóre dostępne dopiero od czerwca. Może to jeszcze nie Rolex, ale biznes się kręci.

 

Możecie mi jeszcze polecić jakiś licznik? Dobrze by było, żeby miał ant+ (pomiar prędkości i kadencji), gps (do przenoszenia zapisu trasy do Endomondo / Stravy). Dużego ekranu z nawigacją nie musi mieć.

Myślałem o Sigma ROX 11.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę zmienić mój wysłużony rower na coś nowego, najlepiej 29".....od dłuższego czasu nie śledziłem rynku, ani sprzętu w szczególności jeżeli chodzi o modele 29". Panowie możecie polecić coś najbardziej rozsądnego w cenie do 3,5 tyś zł? Do tej pory jeździłem na kołach 26". niestety muszę polować na ramę 21" (197cm wzrostu). Będę wdzięczny za jakieś sugestie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknij na Superiory :)

 

Byłem dziś na szosie, 30 km.  " Otarłem " się o upadek na zjeździe ....  Cudem się wyratowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknij na Superiory :)

 

Byłem dziś na szosie, 30 km.  " Otarłem " się o upadek na zjeździe ....  Cudem się wyratowałem. 

a filmik masz ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście MTB :) Oglądałem Scotty ale powiem szczerze osprzęt przy cenie słaby.... chociaż nie wiem dlaczego kręci mnie ta marka. Trek x-caliber faktycznie fajnie zestawiony ale kurde co oni z tymi kolorami ....... Superior trochę ponad budżet ,XP909 - 4600 zł :( Jak nic nie znajdę to jeszcze przemyślę Krossa lub coś używanego ale w dobrym stanie.

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a filmik masz ? ;)

Tym razem akurat nie... 

 

Wglądało to tak :

  Zjazd . 55km/h i zahaczyłem na oba koła o centymetrową warstwę piachu na skraju jezdni . Oba koła poszły, rower pod kątem postawiło, na szczęście złapał przyczepność bo wyrzuciło mnie na asfalt i cudem z tego wyszedłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel szuka roweru w tej samej cenie, kross słabo wypada, w tej cenie jest chyba b3 i x-caliber 8 wygrywa wg mnie widelcem (air vs stal w krossie). Porównywałem tylko rowery dostępne w okolicznych sklepach (jeszcze giant i merida), jak chcesz/możesz kupić przez neta to wybór jest większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.