Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

To juz nie wiem czy chce spd .koncze temat spd . na pewno wroce do niego ale juz nie w tym roku . amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wymianie zaczepów ktoś tobie wspomniał? Jak chcesz wymieniać co tydzień to sobie chodź tylko nie licz na to, że but będzie trzymał się pedała.

Nie przesadzaj, codziennie jeżdżę do pracy, chodzę po chodniku, schodach itp. Jak się przyzwyczaisz to dramatu nie ma. Bloki wystarczyły na jakieś 3 lata. Co do zwiedzania zamków przejechałem cała Jurę Krakowsko-Częstochowską szlakiem orlich gniazd, wszystkie zamki zaliczone i da się.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie tylko o to chodzi, ale i cena już bliska fullowi, rozumiem XT, ale 6800zł bo za tyle mi się pokazuje to mało już nie jest...

Cena to trochę jak gust. Jednemu pasuje i zapłaci, drugiemu nie pasuje, kupi inny. Ważne, żeby rower dobry był i bezpieczny. Czy zaoszczedzę fortunę kupując inny z porównywalnym osprzętem? Chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, codziennie jeżdżę do pracy, chodzę po chodniku, schodach itp. Jak się przyzwyczaisz to dramatu nie ma. Bloki wystarczyły na jakieś 3 lata. Co do zwiedzania zamków przejechałem cała Jurę Krakowsko-Częstochowską szlakiem orlich gniazd, wszystkie zamki zaliczone i da się.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 Nie da sie i ch...

 

A bloki SPD sa stalowe i nie do zaje...

 

Generalnie z tego systemu już dawno nie korzystam, a chodzę i to bywa że więcej jak te 300 m, pod butem mam SH11.

 

Takie se kup revolta:

http://www.markowerowery.pl/buty-spd-shimano-sh-m058-1413.html

 

Mam podobne od kumpla zawodnika, blok jest równo z podeszwą. Czuć , że masz blok, ale można w tym normalnie  biegać po betonie itd, z tymze nie szarżowałbym bo można się wyje..ć.

 

Rower z darów złożyłem, jest przeje..ny

Dareczku jak coś Ci leży ja chętnie przyjmę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie butów. Komuś się chyba pomyliły typy butów rowerowych. W butach do spd nic się niewyciera. Buty MTB są tak skonstruowane żeby właśnie w nich chodzić było wygodniej i żeby bloki się nie zniszczyły jak - no właśnie - w butach szosowych. W tych butach nie da się normalnie chodzić, bloki wycierają się bardzo łatwo i szybko. Buty do MTB w których mocuje się bloki SPD są przeznaczone do chodzenia bo tego typu jazda zakłada że rowerzysta będzie musiał raz na jakiś czas zejść z roweru i iść lub nawet nieść rower. Nawet podeszwa jest tak zbudowana żeby bloki chronić i dawać oparcie. W niektórych butach są nawet miejsca żeby dodatkowe kołki wkręcać żeby była lepsza przyczepność w terenie a podeszwy są antypoślizgowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem dokładnych oględzin roweru... Chyba wygiąłem kierownicę...  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem dokładnych oględzin roweru... Chyba wygiąłem kierownicę... <_<

 

Chyba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygiąłem kierownicę .. Na 100%  Cholera. 

Trzeba wymienić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie butów. Komuś się chyba pomyliły typy butów rowerowych. W butach do spd nic się niewyciera. Buty MTB są tak skonstruowane żeby właśnie w nich chodzić było wygodniej i żeby bloki się nie zniszczyły jak - no właśnie - w butach szosowych. W tych butach nie da się normalnie chodzić, bloki wycierają się bardzo łatwo i szybko. Buty do MTB w których mocuje się bloki SPD są przeznaczone do chodzenia bo tego typu jazda zakłada że rowerzysta będzie musiał raz na jakiś czas zejść z roweru i iść lub nawet nieść rower. Nawet podeszwa jest tak zbudowana żeby bloki chronić i dawać oparcie. W niektórych butach są nawet miejsca żeby dodatkowe kołki wkręcać żeby była lepsza przyczepność w terenie a podeszwy są antypoślizgowe.

Buty MTB SPD zostały tak zaprojektowane żeby można było w nich podbiegać tam gdzie nie da się podjechać - nic więcej.

Wygiąłem kierownicę .. Na 100%  Cholera. 

Trzeba wymienić .

Nie miałeś mieć przypadkiem carbonowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rower z darów złożyłem, jest przeje..ny

Dareczku jak coś Ci leży ja chętnie przyjmę :)

Wylosowales w takim razie siodelko Fizik Arione :)

Uznaje, ze juz zaplacone, wiec po odejsciu od kasy reklamacji nie przyjmuje :)

post-60090-0-11348500-1523721599_thumb.jpeg

 

Wracajac do tematu butow SPD. Nie wiem czy te zdjecia beda czytelne, ale widac na nich, ze but opiera sie na bloku, a podeszwie brakuje okolo 1 mm z obu stron. Tak w kazdym razie wyglada to u mnie w butach, ktore mialy sluzyc do chodzenia i jazdy :)

 

post-60090-0-33216100-1523721830_thumb.jpeg

post-60090-0-93886300-1523721844_thumb.jpeg


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to @suqub za bzdury opowiadasz.. 

 

@Burns, ani razu nie wspominałem nawet o kierze z karbonu. 

Jedyny element z węgla jaki mam, to dół widelca w szosie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarcik. Ja dzisiaj też miałem małą glebę na dwóch kołach, ale to nie ten wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi cały czas po głowie chodzi jakieś 125cc .. Na kategorię B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spd ilu ludzi tyle opinii. Dopóki się samemu nie spróbuje to jest to niewiadoma.

Wycieranie się bloków mtb - maraton na asfalcie mogłyby pokonać i powinny dalej "działać". To kawał blachy, wielkiej filozofii tam nie ma. Stukać będą ale tak jak już wcześniej zostało wspomniane - but mtb ma protektor, żeby poradził sobie z chodzeniem w terenie. To nie jest kawałek deski z wystającym dzyndzlem, przez który nie można chodzić. Szosowych spd nie znam ale tam chyba jest już problem. W mtb nie cisną na zaoszczędzone i wykorzystane waty, w szosach tak. Co do wentylacji - w m089 przy +7st stopy mi zmarzły. Tutaj tak samo jak z rękawicami - tak jak mi powiedzieli w sklepie - w +30 stopniach tak czy inaczej noga czy łapa będzie się gotować. Może są japonki z spd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizik Dareczku, no te akurat jest kultowe, zatem Wielkie Dzięki.

 

Słuchajcie:

Tyle opinii bo butów i możliwości pod ten system jest na prawdę sporo.

 

Są buty tak jak Darek pokazał gdzie blok trochę odstaje, ale mam takie gdzie blok jest na równi, a mam też takie trekingowe gdzie można założyć bloki spd i podczas chodzenia się nawet nie odczuwa że się je ma. Mowa o butach z Lidla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pod Twoim tyłkiem będzie łaskawsze :)

 

Co do butów, to wygląda na to, że z Lidla najlepsze :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam buty Speca, bloki time (mtb) i blok nie stuka o glebę. Chodzi się kiepsko (po kaflach i schodach zwłaszcza) ale te pareset metrów się spokojnie robi jak trzeba. W tych turystycznych blok chowa się w podeszwie i spokój. Jak ktoś się uprze to i sandały spd znajdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.