Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Romi.. pewnie, że lepiej. Tylko jest kilka problemów, które opisał kolega a ja dowalę kolejne. Wszystko oczywiście, kwestia pieniędzy. Jako detalista nigdy nawet w kosmicznej promocji nie dostaniesz takich cen jak fabryka na kontrakcie z producentem podzespołów. Fox 36 3k vs 5k. Jeżeli nie korzystasz z części z demobilu na ktorych troszkę przeplacisz taki rower o konfiguracji fabrycznej, którą jesteś w stanie zaakceptować to ponad 1/3. Smar i upgrade tylko, niektórych rzeczy wyjdzie taniej.

Ja nie wiem czy to moda, slogan SANTOWICZÓW czy rzeczywiście wyznają, że z reguły sami składają bo wolą znać każdą śrubę od podszewki pod własne preferencje czy przy cenach ram santy pozostałe komponenty to już kropla w morzu do całego roweru. Nigdy nie robiłem tabelki a Ty?

Pierwsze Capry opłacało się kupić i sprzedać nawet jako nowe na części taki to był stosunek...

 

porównując ceny ram Santy względem konkurencji to Santa wcale źle nie wypada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo. Nie masz masy na nią

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiodowmo. Żeby połamać ramę to nie wiem co bym musiał zrobić.

Szose już prędzej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Trochę lokalnej prywaty będzie. Wybrałem się dziś na rower. W sumie ok. 50 km, połowa dukty, piaski, pola, a połowa twarda droga. Jakiś czas temu, szukając ubrań na rower trafiłem na FOOG WEAR. Wygląda na to, że to firma ode mnie. Raczej luźniejsze kroje i nie tak dawno zdecydowałem się na dwie koszulki z długim rękawek i jedną z krótkim. Ceny zdecydowanie ...bardzo atrakcyjne, bo długi rękaw to ok. 140 pln. Do tej pory jeździłem w ciuchach mocno dopasowanych, a dziś wymyśliłem sobie, że spróbuję jednej z tych koszulek, jak w linku niżej. Bardzo dobry transfer wilgoci na zewnątrz. Za tą kasę uwag nie mam i polecam :-)

 

https://foogwear.com/pl/p/Jersey-GRUNT-CAMO/54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romi - piszesz, że każdy ma swój punkt widzenia ale z drugiej strony jeśli ktoś robi "nie po Twojemu" to go nie rozumiesz. Ludzie, którzy kupują auto do latania po torze często oddają je do firm tuningowych na przerobienie zawiasu, silnika etc. Wychodząc z Twojego założenia każdy sam powinien sobie klatkę bezpieczeństwa wspawać no bo przecież wydaje tyle pieniędzy więc powinien mieć z tego fun  ;)

Kupujesz rower w setupie za 50k, chcesz żeby wszystko było cacy na przyszły czwartek i tyle w temacie. Piszę to z perspektywy osoby, która sama wszystko robi, moje rowery były tylko na przeglądzie gwarancyjnym, żeby było wbite w książkę gwarancyjną

 

A czy jest cos zlego w tym, ze tego nie rozumie? Staram sie:):)

To jest chyba poprostu roznica charakterow...

 

Wiedzialem, ze padnie porownanie do motorsportu, wiedzialem;);)

Dla mnie nijak ma sie skladanie roweru do przerabiania, czy budowania, albo spawania samochodu samochodu torowego... to jak porownywanie jablek do pomaranczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie nie - nie każdy ma zmysł mechanika, nie każdy musi mieć pojęcie jak dociąć przewód hamulcowy, jak zalać układ żeby wszystko dookoła nie pływało w oleju/docie, jak wprasować łożysko żeby nie spaprać gniazda. A później z takich ludzi inni kręcą bekę rzucając hasła "trzeba było to dać komuś kto wie co robi"  ;)  Wielu jest takich co g wiedzą a myślą, że tu klepną, tu dokręcą i będzie git a później na fotach wychodzi, że tarcza na odwrót przykręcona, zacisk źle ułożony na adapterze czy "dziwne" problemy z łańcuchem bo nie wiedział, że do jego suportu nie powinno być dystansu a że był w zestawie to sobie założył. Na fb czy olx później czytasz, że ktoś sprzedaje zadbany rower bo raz w tygodniu zalewał amortyzatory brunoxem - czyli dbał bo się zna  :lol:

kiedy-obejrzales-tutorial-jak-naprawic-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja sam zmieniam tylko dętki, a serwisowi też trzeba dać zrobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie to ze ktoś ma sprzęt za 20-30k zł nie zobowiązuje go do posiadania sprzętu do montażu wrtego czasami 3k zł. Ktoś tak jak było napisane chce by rower był gotowy na jutro lub patek czy inny dzień i woli zapłaci 1,5k za to niż 3 i tracić dwa dni z życia. Niektórzy w te dwa dni zarabiają na taki wlasnie rower za 30k lub rolka, lub inny zegarek. Nic w tym złego. Ja tez lubię składać sam ale frajdę mi sprawia montowanie roweru dla innych. :) trzeba mieć na to miejsce u czas a wieku ludzi dzisiaj czas ceni bardziej niz 2-3-5k zł. Takie czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi skompletowanie warsztaty zeszło. Pokazywałem tu co mam. Fundusze też nie małe.

Ale jestem nieoficjalnym serwisantem połowy tarnowskiej ekipy. Większość sprzętu mi się zwróciło. Ale to hobby u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na mtb ale przesiadłem się na rower typu GRAVEL model Giant Comax anyroad. Polecam, rower do wszystkiego. Nie jest to typowa szosa! Można nim jeździć po wszystkim tak naprawdę kwestia doboru opon

8a2f780447a19b07edfdf6729a795b39.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobnie mam np z tym

qWDCy5VTvZcRII6q2num7RRhlVza1uCNzqlXuBfW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no popatrz, jeszcze Cię na nim nie widziałem  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mam np z tym

 

Projekt kompletny, bardziej do jeźdzenia może niż podziwiania.

Szczególnie ta aerodynamiczna, subtelna rama wpada w oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no popatrz, jeszcze Cię na nim nie widziałem  :lol:

Spoko, mogę na nim kiedyś podbić.

 

Projekt kompletny, bardziej do jeźdzenia może niż podziwiania.

Szczególnie ta aerodynamiczna, subtelna rama wpada w oko.

Bo rower służy do jeżdżenia, a nie do brandzlowania się przed nim.

A już widziałem takie ołtarze, że głowa mała.

.

.

Wbrew pozorom, rama jest bardzo wytrzymała, a geo świetnie spisuje się praktycznie wszędzie, po płaskim jak i w lesie nawet na szosowym secie.

 

x_Ksx9-KbZ-ypFggDKHtOiU6ZDelVf4C3jKMr3qt

 

Podjechać też się skutecznie da.

 

.

.

.

Tak, że nie ma co lać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, że nie ma co lać.

 

Pomyłka. Mnie to te monstery bardziej biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się też pochwalę weekendowym wypadem... :DB)

Świątynia wygląda jak ta w Łopienniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam na robocie :)

Damper.

Muszę się nauczyć serwisowć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inne miejsce. Kołowo, koło Szczecina. A co ciekawe kościół z roku 1949, choc wygląda na starszy. Kołowo to mała wieś, ale uroczo położona.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile mi krzykną za sewis a ile mi wyjdzie za narzędzia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damper.

Muszę się nauczyć serwisowć :)

 

 

Czy jest sens? :D chyba że chcesz robić komuś ale dla siebie to nie ma raczej sensu, klucze, oleje, szczęki do szaftów, aluminiowe szczęki na imadło, smary. Trochę jest... a zwłaszcza do popsucia ale trzymam kciuki. Tutaj mamy: nowy damper dwie trzy jazdy i zapadł się na połowę... klasycznie? Niekoniecznie, wymiana oleju i odpowietrzenie nic nie dało, jutro wsadzam pakiet uszczelek wraz z nowym uszczelnieniem regulatorów i sprawdzamy czy dalej zaciągać będzie powietrze do komory olejowej. Jak tak to szukamy dalej :D

Zupełnie inne miejsce. Kołowo, koło Szczecina. A co ciekawe kościół z roku 1949, choc wygląda na starszy. Kołowo to mała wieś, ale uroczo położona.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

O ja też ze Szczecina, szosowo czy mtb śmigasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile mi krzykną za sewis a ile mi wyjdzie za narzędzia :)

 

A jaki damper chcesz robić i co chcesz robić? To ja ci powiem ile co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jest sens? :D

 

 

O ja też ze Szczecina, szosowo czy mtb śmigasz?

W zasadzie wszystko. :-) MTB z psem czasami. Ale głównie przełaj w lesie i szosa/szuter na gravelu.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.