Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za informację. :)  No właśnie rower będzie służył do jazdy typowo MTB od czasu do czasu wypad z sakwami w dłuższą trasę dlatego mam mieszane uczucia co do tego rozwiązania. Aktualnie mam 3 blaty, w starym rowerze, a w nowych rowerach już niestety ciężko trafić więcej niż jeden. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki rower z sakwami, to raczej nie 1x

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma być ciężki rower to z twardych przełożeń i tak raczej mały pożytek. 1x przy sporej rozpiętości obecnych kaset powinien dać radę. Mam kombinowane 1x w fullu - ori było 2x11, założyłem 1x owal ale kaseta została pod 2 blaty - mniejszy zakres - żeby nie zabić się na podjazdach założyłem mniejszy blat niż w standardowych 1x11 i rower pod górę jakoś się kula, na zjazdach trochę brakuje ale nie ma tragedii. W gravelu jest 2x11 i gdyby kaseta miała szerszy zakres (bardziej miękko) to praktycznie nie używałbym małego blatu - a tak tylko w terenie mi się przydaje. Wszystko zależy od osobistych preferencji, gdzie się jeździ, "co kto lubi" i nogi. Nie ma się co sugerować, że komuś 1x nie pasuje więc jest "be"

 

a co do Kellysa @Pajak80 - trochę dziwnie "poskładane" te modele kellysa bo rzeczywiście różnica znikoma. Jeśli masz parcie na nieco lepszy osprzęt to dołóż ale ciężko tutaj powiedzieć, że jeden jest nieopłacalny a drugi tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że nigdy nie użytkowałem 1x11, a rower mam mieć uniwersalny tzn. częściej jazda bez sakiew i w terenie, no ale jednak nie chce się też zajechać kadencją na każdym dłuższym wyjeździe. No nic, pozostaje ewentualna zmiana korby na dwa blaty. 

Dzięki za pomoc.  :)

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko na parku.. grubo :D

 

 

Dziękuję bardzo :D rewitalizacja serwisu, stawiamy nowe stanowisko, w marcu kolejna petarda się szykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi, że nigdy nie użytkowałem 1x11, a rower mam mieć uniwersalny tzn. częściej jazda bez sakiew i w terenie, no ale jednak nie chce się też zajechać kadencją na każdym dłuższym wyjeździe. No nic, pozostaje ewentualna zmiana korby na dwa blaty. 

Dzięki za pomoc.  :)

Skoro pozostaje wymiana, warto spróbować z jednym, może dwa będą niepotrzebne. Przy jednym zawsze można manewrować przednią zębatką od 28-36. Trzeba wcześniej sprawdzić jaki największy rozmiar przyjmuje rama.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Był w takiej cenie (i kolorze), że nie mogłem się powstrzymać ;-)

post-34987-0-79595100-1582041490_thumb.jpg

post-34987-0-96610100-1582041501_thumb.jpg

post-34987-0-92605200-1582041510_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, choć w sobotę, o 7mej rano, w Łodzi było całkiem rześko  :)

 

Patrząc na drugie zdjęcie, to chyba jednak w centrum Łodzi trochę popadało ;) :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Patrząc na drugie zdjęcie, to chyba jednak w centrum Łodzi trochę popadało ;) :)

To już było w jakimś lesie pod Pabianicami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kapturku, uważaj teraz w tym lesie na wilka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Czerwony kapturku, uważaj teraz w tym lesie na wilka ;)

Spoko, uważny jestem. A w lasach w pobliżu co najwyżej dziki idzie spotkać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, uważny jestem. A w lasach w pobliżu co najwyżej dziki idzie spotkać ;-)

Dzik jest dziki,

dzik jest zły,

Dzik ma bardzo ostre kły ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma być ciężki rower to z twardych przełożeń i tak raczej mały pożytek. 1x przy sporej rozpiętości obecnych kaset powinien dać radę. Mam kombinowane 1x w fullu - ori było 2x11, założyłem 1x owal ale kaseta została pod 2 blaty - mniejszy zakres - żeby nie zabić się na podjazdach założyłem mniejszy blat niż w standardowych 1x11 i rower pod górę jakoś się kula, na zjazdach trochę brakuje ale nie ma tragedii. W gravelu jest 2x11 i gdyby kaseta miała szerszy zakres (bardziej miękko) to praktycznie nie używałbym małego blatu - a tak tylko w terenie mi się przydaje. Wszystko zależy od osobistych preferencji, gdzie się jeździ, "co kto lubi" i nogi. Nie ma się co sugerować, że komuś 1x nie pasuje więc jest "be"

 

a co do Kellysa @Pajak80 - trochę dziwnie "poskładane" te modele kellysa bo rzeczywiście różnica znikoma. Jeśli masz parcie na nieco lepszy osprzęt to dołóż ale ciężko tutaj powiedzieć, że jeden jest nieopłacalny a drugi tak

Kompletnie nie spinam się jeśli chodzi o osprzęt, to ma być wozidełko dookoła komina.

Rozmyślam że nawet jakiś crossowy by mi starczył, przykładowo Cube SL Road lub Nature.

Dostałem fajną ofertę lokalnie na Gate'a 50 i myślę że z niej skorzystam.

Znając siebie to będzie rower na kolejne naście lat ;)


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie do końca. Tutaj chodziło o sytuacje gdy ktoś potrzebuje np trekinga, chce trekinga ale kupuje np endurówkę i zaczyna ją przerabiać na trekinga - najlepiej 3 blaty żeby szybciej jeździł, jakieś węższe oponki żeby było lżej, kierownicę węższą bo 780mm - na co to komu. Za to rogi przykręcane bo tak wygodniej. Mostek też regulowany bo też wygodniej. Sztyca regulowana - a po co? Za to szerokie żelowe siodełko żeby było mięciutko pod d..., błotniki, jakiś bagażnik czy koszyczek etc etc. Są tacy ludzie. Ten sam typ człowieka, który myśli że przyklejając lotkę na klapę i zakładając wielką końcówkę wydechu z hondy 1.4 zrobi bolid na poziomie Ferrari  ;)

Zakładasz baranka,koła szosowe wraz z oponami do 3 blatowego crossa z "amorem" i jest szybko w lesie i na szosie :) xD

lJkQ8A3tDiyL35jXWJUZY-lz4Z8HDz8KoDG9Aj5L

 

Panowie, a co myślicie o jednym blacie z przodu stosowanym teraz w większości rowerów. Jak to się ma do np. dłuższych dystansów z łagodnym terenie? Jesteście ogólnie zadowoleni z tego rozwiązania?

Używałem juniorki i kasety MTB  w rowerze szosowym, jeździłem nim 100-200 km, wjeżdżał wszędzie, robił wszystko, było szybko.

 

Nie, to jednak dobrze.

Ukraina szosy czy crossa udawać niepodobna, niezależnie od doposażenia.

To osobna kategoria uważam.

"Urala Sporta" to nie dotyczy, a jak dotyczy to znaczy jednak, że dla prostaków nadal jestem wieśniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzik jest dziki,

dzik jest zły,

Dzik ma bardzo ostre kły ...

... przemyka po lesie lekkim chodem

mimochodem, znaczy swój teren smrodem...

 

 

 

Zakładasz baranka,koła szosowe wraz z oponami do 3 blatowego crossa z "amorem" i jest szybko w lesie i na szosie  :) xD

taki SUV w świecie rowerów  :P

 

 

a Ibis super, jeździłbym  :P

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek ;)

post-9933-0-96322700-1582098411_thumb.jpg


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały, aczkolwiek ważny detal877939bf68dab1a6af88dc87b3a7072a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.