Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

teraz to już ciężko, żeby jakaś marka wyróżniała się lepszymi komponentami w danym przedziale cenowym, jest jakaś średnia i firmy wokół niej lawirują. Wiadomo, że potrafią też nabijać ludzi w butelkę bo np mój Fuel 8 miał fajny stosunek ceny do wypasu ale np "5" to był rozbój w biały dzień - rama z poprzykręcanym shitem a chcieli za niego worek pieniędzy. Koniec końców - albo przepłacałeś za "5" albo dokładałeś do "7" czy "8". Kumpel ostatnio kupował elektryka - chcieli mu wcisnąć Speca a była to totalna golizna - Kellys miał lepszą ofertę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, właśnie. Tylko na sztywno. Rower to nie wszędołaz przecież.

Po wywaleniu amora, zaczyna mi przeszkadzać siodło z jakąś wkładką żelową.

Po cholerę to . Siodło też będzie sztywne za chwilę.

Nawet nie o to chodzi nie miałbym gdzie wykorzystać potencjału takiego roweru. U mnie wszędzie plasku druga sprawa nie lubię jeździć po piachu błocie korzeniach itd szutry asfalty polne drogi lasy to moje ścieżki a więc full nie miał by racji bytu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michal911 czyli masz podejście jak ja - Trek w takim wypadku będzie Ci pasować ale myślę, że po prostu powinieneś przetestować Reigna a nie Trance. Tylko z drugiej strony - Reing to już nie jest rower do pierdu pierdu  :P  Remedy zawsze był ciężki do sklasyfikowania bo to był pomost pomiędzy Fuelem (trail) a Slashem (enduro) - taki typowo zabawowy rower. Kumpel ma poprzednią generację i jest z niego mega zadowolony. Treki są drogie ale "8" mają z nich najlepszy stosunek ceny do oferowanego wypasu - i można je targować, tak samo z Giantem. Jeśli chciałbyś np Caprę czy któregoś z Canyonów - tam cena na www jest ostateczną. W dodatku Trek czy Giant dają dożywotnie gwarancje - nie wiem jak w Giancie, w Treku na tylny trójkąt masz 5 lat (chyba w Slashu i Sessionie mniej).

 

A bikefitting - sbsqad dobrze to wyjaśnił. Jeśli wiemy jakie mamy problemy z ciałem, co powoduje obciążenia to jesteśmy w stanie sami ustawić tak pozycję, żeby nie robić sobie problemów. Ale też trzeba próbować i jeździć. Ja delikatnie obróciłem baranka w mostku "do przodu" - tyle wystarczyło, żeby pozycja w dolnym chwycie była wygodniejsza i mogę w niej dłużej wytrzymać

warunki gwarancji Gianta są na ich stronie :

 

Gwarancja dożywotnia:

• na ramę roweru, z wyjątkiem modeli przeznaczonych do zjazdów, pod warunkiem rejestracji roweru na stronie internetowej Giant Polska www.giant-bicycles.com/pl w terminie 1 miesiąca od daty zakupu.

Gwarancja na okres 5 lat:

• na ramę roweru, z wyjątkiem modeli przeznaczonych do zjazdów, bez rejestracji roweru na stronie internetowej Giant Polska.

Gwarancja na okres 10 lat:

• na widelce sztywne.

Gwarancja na okres 3 lat:

• na ramę roweru w modelach przeznaczonych do zjazdów.

Gwarancja na okres 1 roku:

• na powłokę lakierniczą i elementy grafiki.

• na wszystkie pozostałe części, w tym elementy zawieszenia tylnego, z wyłączeniem: części innych marek niż Giant, widelców amortyzowanych oraz tylnych amortyzatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ett snabb vs remedy jest podoba.

Snabb ciut wyższy. Za to większa baza kół, mniejszy kąt główki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie Reach i stack, później zobacz jak wygląda to w Reignie. Fajnie że jest wybór ale snaba wybiorą ludzie o innych preferencjach niż ci od reigna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi pisać, jak te parametry realnie wpływają na jazdę.

Za małe doświadczenie.

Mi w ns pasuje ta jego super krótka rura podsiodłowa.

Ale chyba rozumiem o czym piszesz. Bo siedząc na ns mam wrażenie że ta kierownica blisko jest.

 

Jestem osobnikiem małym. Przymierzałem reigna w s.

I totalnie mi nie grał. Podsiodłowa rura za długa przede wszystkim była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reach i stack określają jak rider musi się "rozciągnąć" na rowerze. Im większy reach tym bardziej musisz się wyciągnąć do przodu. Stack - do góry. Reign jak na dzisiejsze standardy ma dość płaską podsiodłówkę co z reachem daje górną rurę konkretnej długości. Remedy a Reign to dość podobne rowery, Snab zupełnie inna filozofia. Wystarczy zwrócić uwagę na to, że rama S w snabie jest wyższa niż XL w Reignie czy Remedym - Giant czy Trek wymuszają niższą pozycję na rowerze a przez podobne wartości Reach - NS będzie się wydawał od nich większy bo będziesz na nim bardziej wyciągnięty.

 

a jazda? Snabb chyba bardziej "zabawowy", Reign to lokomotywa do stabilnego ciśnięcia w dół z dużymi prędkościami 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza to moje spostrzeżenia. Chociaż koła 29 tu odejmują " zabawowości " a dodają stabilności.

Snabb z dużą bazą kół, a prowadzi się to lekko, rower ostro reaguje na skręt. Nie mam porównania tu. Ale takie moje spostrzeżenia.

 

Dobry zakup zrobiłem :P

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, teraz trochę namieszałem  :lol:  podlinkowałeś snaba na kole 29 i jego przyrównywałem do Remedyego i Reigna 27.5 bo taki był niby target. Patrząc na Snaba 160 który jest na średnim kole różnice nie są aż tak duże ale ogólnie zasada jest zachowana, Snab ma krótszą i wyższą ramę  ;)

 

a ten z PB - przód nieco przypomina telelever z BMW. W ciężkim moto ok, w rowerze fajnie, że coś wymyślają ale to sztuka dla sztuki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas mówię o moim. 29. Bo ten nowy 27 wart uwagi nie jest według mnie.

 

Burns, ale okropne cholerstwo..

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby taki damper ( dubeltowy jakiś) organizował pracę obu zawiasów , to już byłby to monster pełną gębą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby taki damper ( dubeltowy jakiś) organizował pracę obu zawiasów , to już byłby to monster pełną gębą.

Było kiedyś coś takiego.

Na gmbn pokazywali w którymś odcinku. Nie mogę znaleźć teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giant sypie rabatami aż miło :D więc cena może być podobna albo i niższa w zależności od dojścia i znajomości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D ale nie można handlować przez neta trekiem, musiałbyś ewentualnie wpaść do Szczecina może by się coś udało podziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie można ale w salonach tez kiepsko z tymi rabatami na treka ... albo ze mnie kiepski negocjator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz powoli ludzie zaczną się zbierać do zakupów więc nie jest to najlepszy moment na negocjacje - tak czy siak rowery będą się sprzedawać ;)  Treka się kupuje w kwietniu/maju - wtedy magazyny są już prawie wysprzątane, to co zostało będą chcieli opchnąć bo za chwilę (czerwiec) zacznie się wprowadzanie nowych modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie można ale w salonach tez kiepsko z tymi rabatami na treka ... albo ze mnie kiepski negocjator

Chyba nie jesteś odosobniony w tej kwestii, mierzyłem dwa dni temu FX3 i cena sztywna jak Pal Azji - zero pola manewru albo d.. jestem ;)


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na rowerku Orbea Alma h50, żona na karbonie Hi Bika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)d46a524cdb31e6a4b1705f8f1e6f3506.jpga6c52c8ec005cc5550046613138f8bbe.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzo twoja maszyna?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.