Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie amortyzator w tym niebieskim wieśwagonie kolegi kaido2.

Uleganie modzie? Jeżdzi się na sztywno przecież.

No chyba , że ceni się system "u babci na kanapie na urodzinach", ale wtedy to monster koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mylisz pojęcia, bo rowery kaido może i są z demobilu (dał im drugie życie) ale na odpusty i wieśwagony nie wyglądają (chyba, że też dowalić się błotników). A amor, albo był oryginalnie w tym rowerze przed transformacją, albo takim dysponował pod rozmiar, żeby nie tracić kasy ...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie zrozumiałeś.

Pomyślałem sobie czytając , że jeszcze chwila i wieśwagonem będzie każdy kilkuletni niemonster. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały Ty, ale ja wiem gdzie cię boli. Nie walcz z tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

heheh

Aż sie będe bał pokazać moje skończone projekty :) 

 

Bo moje MTB przerobiłem na sztywnego trekinga,mam na myśli w głównej mierze samą pozycje na nim...a freerajdówce zakładam naped 1x10 /32z i 11-36/ plus koło 26 :P

Ale bedziecie mieli na mnie używanie :P hehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Burns, najbardziej mnie boli , że stary jestem i wyrosłem ze szpanerki.

Pozdrawiam.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obleciałem sklepy rowerowe w okolicy szukając wyprzedaży 2019 ;)

Niewiele wpadło w oko, jeszcze mniej na stanie pozostało.

Spodobał mi się Scott Scale 980 ale już ostatni egzemplarz w rozmiarze XXL więc pass.

Porozmawiałem że sprzedawcą w jednym z salonów i nakierował półkę niżej niż Kellys Gate 70 bo na model 50.

Wedle Niego różnica dla mnie amatora żadna (amortyzator i napęd) a cenowo już 600 PLN.

Zerkałem na Unibike i Krossa ale jakoś bardziej ten Kellys mi leży...


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zrobilem pierwsza przymiarke, invisiframe zamowione, ma byc na czwartek... wiec na weekend zabieram sie za montaz, jak zepne poslady;);) ale strasznie leniwie zaczalem 2020, wiec moze sie zabiore, a moze nie:)

A ja dzisiaj zrobilem pierwsza przymiarke, invisiframe zamowione, ma byc na czwartek... wiec na weekend zabieram sie za montaz, jak zepne poslady;);) ale strasznie leniwie zaczalem 2020, wiec moze sie zabiore, a moze nie:)

post-64541-0-34810300-1581968116_thumb.jpeg

Edytowane przez Romi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie kupuję brzydkich rowerów, zegarków itd, nie oglądam stron z brzydkimi dziewczynami, dlatego mogę sobie wjeżdżać wszędzie ostatni, ale na rowerze, który mi się podoba. Sorry, tak mam :P I też jeżdżę często z przodu:

 

 

No ale te czarne rowery i stroje to jakieś takie nijakie, jedyna zaleta - że się nie brudzą ;P

Moje to się przynajmniej rzucają w oczy :)

 

Trochę mnie nie zrozumiałeś.

Pomyślałem sobie czytając , że jeszcze chwila i wieśwagonem będzie każdy kilkuletni niemonster. 

Źle zrozumiałeś to o co mi chodziło, ale zauważyłeś ten amor.

Ogólnie pierwsza reakcja jak objeżdżam kogoś komu brak doświadczenia - " O patrz jaki wieśniak jedzie, bo na takie gówno żaden kolarz nie wsiądzie". Kolarzem nie jestem, to sobie mogę pozwolić.

Często rower, tak jak buty, zegarek, samochód, ubiór = wizerunek człowieka.

Słabe to i płytkie, no ale takie mamy wysportowane i doświadczone społeczeństwo.

Niestety mina im rzednie jak nie są w stanie siąść na koło, a co dopiero się utrzymać.

Ja się tylko mogę śmiać, oni zagotować.

Taka smutna rzeczywistość.

 

Co do samego amora - Jest od zawsze, tak jak go producent zamontował, podobnie korby z 3-ma blatami, bo w takim stanie kupiłem tą ramę na złomie. Przejrzałem tylko te calowe stery, bo w pewnym okresie miał już naprowadzanie. Prostowałem też tylny trójkąt, no i blat, bo rama po dzwonie, ale że dobra cięzka stal hi-ten to sobie można prostować.

Ale wróćmy:

Amor spełnia tu zupełnie inne zadanie -  ma robić wagę, jego działanie pod kątem do czego został stworzony przy tym co robię = żadne *, zwłaszcza zimą kiedy zamarznie.

 

 

* Wjeżdżam w miejsca gdzie dobrze telepie na tzw złamanie ramy i czy sztywniak, czy taki sprężynowy ubijak to jeden ch..,

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogłem sobie darować tej pogody:

 

86970263_289036272070455_211423272845390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja klepie pracę inżynierską.

Ale w sobotę jadę choćby skały srały.

A w piątek żegnam się z dętkami

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto rower taty .

 

Niech sobie tę kolarzówkę wybije z głowy. Ma przyzwoitego wieśwagona niech nim pomyka. W TDF raczej nie będzie brał udziału prawda?Jedyne o co bym się pokusił to o w miarę lekką amortyzowaną sztycę choć też nie koniecznie. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Niestety mina im rzednie jak nie są w stanie siąść na koło, a co dopiero się utrzymać.

Ja się tylko mogę śmiać, oni zagotować.

Taka smutna rzeczywistość...

A żebyś Ty zobaczył miny takich "kolarzy" kiedy w połowie 40° wzniesienia wyprzedza ich gość w kaszkiecie, na Ukrainie, z jakąś skrzynką na bagażniku... TO jest bezcenne :D Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żebyś Ty zobaczył miny takich "kolarzy" kiedy w połowie 40° wzniesienia wyprzedza ich gość w kaszkiecie, na Ukrainie, z jakąś skrzynką na bagażniku... TO jest bezcenne :D

 Gość to jeszcze pół biedy, gorzej, gdy jest to wsiowa babka (z całym szacunkiem dla płci i pochodzenia) koło 40-ki  :D


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ten gość w kaszkiecie też jest po czterdziestce, i jest wsiowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj zrobilem pierwsza przymiarke, invisiframe zamowione, ma byc na czwartek... wiec na weekend zabieram sie za montaz, jak zepne poslady;) ;) ale strasznie leniwie zaczalem 2020, wiec moze sie zabiore, a moze nie:)

 

mocna specyfikacja się szykuje widać :) ładny diabeł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Gość to jeszcze pół biedy, gorzej, gdy jest to wsiowa babka (z całym szacunkiem dla płci i pochodzenia) koło 40-ki  :D

Znam kobietę (teraz kolo 70) ,która dojeżdżała do sklepu,mleczarni ....itp całe zycie na rowerze.Jeżdziła i jeżdzi na ukrainie.Mało jest osób które byłyby w stanie podążyć za nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba, Ukraina to naturalnie szybki rowerek jest, no i wiadomo klasyka.

Na pewno nie można mówić o wieśwagonie w tym przypadku.

Jeśli w końcu załapałem to określenie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli w końcu załapałem to określenie oczywiście.

chyba nie do końca. Tutaj chodziło o sytuacje gdy ktoś potrzebuje np trekinga, chce trekinga ale kupuje np endurówkę i zaczyna ją przerabiać na trekinga - najlepiej 3 blaty żeby szybciej jeździł, jakieś węższe oponki żeby było lżej, kierownicę węższą bo 780mm - na co to komu. Za to rogi przykręcane bo tak wygodniej. Mostek też regulowany bo też wygodniej. Sztyca regulowana - a po co? Za to szerokie żelowe siodełko żeby było mięciutko pod d..., błotniki, jakiś bagażnik czy koszyczek etc etc. Są tacy ludzie. Ten sam typ człowieka, który myśli że przyklejając lotkę na klapę i zakładając wielką końcówkę wydechu z hondy 1.4 zrobi bolid na poziomie Ferrari  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jednak dobrze.

Ukraina szosy czy crossa udawać niepodobna, niezależnie od doposażenia.

To osobna kategoria uważam.

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myślicie o jednym blacie z przodu stosowanym teraz w większości rowerów. Jak to się ma do np. dłuższych dystansów z łagodnym terenie? Jesteście ogólnie zadowoleni z tego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myślicie o jednym blacie z przodu stosowanym teraz w większości rowerów. Jak to się ma do np. dłuższych dystansów z łagodnym terenie? Jesteście ogólnie zadowoleni z tego rozwiązania?

ja bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest przednia przerzutka ?  :D  :lol:  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki rower, gdzie jeździ i czy ma być używany na górkach. Ja jestem zwolennikiem dwóch blatów. Ale ja mam do domu 2 km pod górę 6% więc czasami mi potrzeba. Jeśli rower ma być używany na dłuższych dystansach albo np. w bikepackingu to dwa blatu są potrzebZależy też od doświadczenia/siły jeźdźca.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.