Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Recommended Posts

Ja mam 9,5km w jedną stronę i do tej pory chodziłem pieszo, ale powoli rozglądam się za jakimś bicyklem, który nada się i na miasto, i w lekki teren (leśne ścieżki, wały, polne drogi). Teren raczej płaski, więc pewnie padnie na jakąś starą, stalową szosę.

9.5 km pieszo w jedna stronę.... 

Ja mam zmiany 12 godzinne. Tak po 12godzinach po nocce chyba bym nie wrócił pieszo nie chciałoby mi się. To ponad godzinę dreptania. 

ostatni raz jeździłem 31 grudnia ,prawdopodobnie w sobotę polecą pierwsze tegoroczne  km
IMG_8655.thumb.JPG.1b910d9ccb7857ab920b369b4e577c4d.JPG
Pokaż w całości tego Gianta.

23 godziny temu, darekmp3 napisał(-a):
W dniu 18.02.2021 o 13:44, GPOWER napisał(-a):
ostatni raz jeździłem 31 grudnia ,prawdopodobnie w sobotę polecą pierwsze tegoroczne  kmemoji846.png
IMG_8655.thumb.JPG.1b910d9ccb7857ab920b369b4e577c4d.JPG

Pokaż w całości tego Gianta.

Proszę🙂

20210219_183948ccccccc.jpg

Spojrzałem dziś na licznik i wygląda że od początku roku udało mi się nakręcić 450 km w zasadzie tylko na dojazdach do pracy i po mieście :)

A ja dalej powstrzymać się nie mogę i ulepszam swoją podstawkę serwisową, białą paskudną płytę zmieniłem na to co widać. Przyjdzie też lakier bezbarwny półmat o ile pamiętam.

20210219_185546.jpg

20210219_224157.jpg

22 minuty temu, john.doe napisał(-a):

Spojrzałem dziś na licznik i wygląda że od początku roku udało mi się nakręcić 450 km w zasadzie tylko na dojazdach do pracy i po mieście :)

Czyli masz ok 6,2 km do pracy, no chyba, że te jazdy poza dojazdami do pracy zawyżyły średnią. Im więcej poza dojazdami do pracy tym nizsza liczba od 6,2.

Edited by albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Czyli masz ok 6,2 km do pracy, no chyba, że te jazdy poza dojazdami do pracy zawyżyły średnią. Im więcej poza dojazdami do pracy tym nizsza liczba od 6,2.

Z matmy 5, tak naprawdę 6,5-7,5 w zależności którędy jadę, kilka dłuższych tras po mieście tez wpadło, ale były tez dni ze już nie było sensu brać roweru.

14 godzin temu, GPOWER napisał(-a):

Proszę🙂

20210219_183948ccccccc.jpg

Rower bardzo ok.

Ale kurczę, nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie kupują rower z kategorii race, a później mają kilka cm podkładek pod mostkiem...

Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Godzinę temu, zaq napisał(-a):

Rower bardzo ok.

Ale kurczę, nie potrafię zrozumieć dlaczego ludzie kupują rower z kategorii race, a później mają kilka cm podkładek pod mostkiem...

z drugiej strony ,jaka to ocena człowieka po podkładkach ,zobacz moja wysokość siodełka i uwierz ze lepiej jedzie się jak patrzysz na drogę, a nie na kolo  , to moja 3 nowa  szosa  ,jestem tego świadomy bardzo co to za rower ,niestety na innych nie potrafię jeździć ,

ścigam się sam ze sobą , i nie muszę nikomu nic udowadniać , z podkładkami może zjadę może nie ,zresztą poziom tego roweru sprawia ze jest on również świetny na wycieczki ,może kiedyś tez wjadą opony 32 na razie nie ,obecna pozycja po fitnigu to idealny środek pomiędzy  race a komfort ,tak ten rower jest bardzo wygodny i szybki 😋

Ja jak się ścigam sam ze sobą, to zazwyczaj jestem pierwszy od początku do samego końca wyścigu.

Tym razem wypad nad morze 😉

IMG_20210221_141614_593.jpg

IMG_20210221_141614_608.jpg

IMG_20210221_141614_616.jpg

IMG_20210221_085351-02.jpeg

IMG_20210221_091725-01.jpeg

IMG_20210221_085502-01.jpeg

Screenshot_20210221_105946_com.mapmyrun.android2.jpg

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Koledzy chce przesiąść się z mojego roweru crossowego na gravela. Pomożecie dokonać rozsądnego wyboru? Mój budżet to max 4k zł. Chciałbym, żeby rower był w miarę dopasowany do moich wymagań. Mam 174 cm wzrostu i problemy z kręgosłupem. Zależy mi na wygodnej pozycji, może nie aż tak pochylonej i niezłym siodełku. Komfort ma dla mnie najważniejsze znaczenie. Chciałbym też aby istniała możliwość podpięcia bagażnika i błotników. Znacie coś co spełnia te kryteria?

Jak ktoś chce pooglądać UAE Tour to podrzucam link do transmisji na żywo. Cały etap od 10:45 naszego czasu.

@Buczo 

Jak mierzyłem różne gravele (za wiele ich nie było, ale kilka tak), to pod względem wygody nic nie przebiło Meridy Silex.

Godzinę temu, petruss napisał(-a):

@Buczo 

Jak mierzyłem różne gravele (za wiele ich nie było, ale kilka tak), to pod względem wygody nic nie przebiło Meridy Silex.

To tak jak u mnie z motocyklami, nic nie przebiło Hondy VTR.

Tylko, że Merida Silex nie mieści mi się trochę w budżecie ;/

W dniu 20.02.2021 o 09:52, zaq napisał(-a):

Rower bardzo ok.

Tu nie trzeba niczego rozumieć.

Albo dajesz do zrobienia ramę customową pod siebie i wtedy nie masz podkładek, albo kupujesz rower seryjny i dopasowujesz go pod siebie.

Podkładki są po to by w tym drugim przypadku dopasować sprzęt pod swoje wymiary. Niestety szosa to nie " góral " ta błędów nie wybaczy, olejesz to się to później odbije.

Podkładki to raczej poziom pewnej świadomości.

A rower? Każdy kupuje taki na jakiego go stać i jaki mu się podoba, jedyne zbędne są tu kombinacje - Kupię sprzęt z najwyższej półki i w wieku 40-tu lat zostanę kolarzem zawodowym. I to jest problem z kategorii błędnego myślenia nad którym można się zastanawiać. No niestety to tak nie działa, jak ktoś żłopał piwsko przez 40 lat przed telewizorem to o wielu rzeczach może tylko pomarzyć.

Druga opcja pod tytułem przerost formy nad treścią - osprzęt, a będę jeździł tylko po bułki.

6 minut temu, kaido2 napisał(-a):

Tu nie trzeba niczego rozumieć.

Albo dajesz do zrobienia ramę customową pod siebie i wtedy nie masz podkładek, albo kupujesz rower seryjny i dopasowujesz go pod siebie.

Podkładki są po to by w tym drugim przypadku dopasować sprzęt pod swoje wymiary. Niestety szosa to nie " góral " ta błędów nie wybaczy, olejesz to się to później odbije.

Podkładki to raczej poziom pewnej świadomości.

A rower? Każdy kupuje taki na jakiego go stać i jaki mu się podoba, jedyne zbędne są tu kombinacje - Kupię sprzęt z najwyższej półki i w wieku 40-tu lat zostanę kolarzem zawodowym. I to jest problem z kategorii błędnego myślenia nad którym można się zastanawiać. No niestety to tak nie działa, jak ktoś żłopał piwsko przez 40 lat przed telewizorem to o wielu rzeczach może tylko pomarzyć.

Druga opcja pod tytułem przerost formy nad treścią - osprzęt, a będę jeździł tylko po bułki.

To prawie jak o mnie (niekoniecznie w kontekście sprzętu, choć wieku już tak). Z tym jednak, że ja po tym czasie wylegiwania się na kanapie i picia piwska po prostu postanowiłem wziąć się za siebie i nie mam ambicji stania się kolarzem zawodowym 😉

52 minuty temu, fidelio napisał(-a):

i nie mam ambicji stania się kolarzem zawodowym 😉

No to właśnie nie o Tobie, bo w przypadkach takie jak Twój nie widzę niczego złego.

Natomiast tu sprawa tyczy się wszystkich tych co pouczają i próbują pokazywać jacy to nie kolarze i jakie tam Watty ( co jest czysta głupotą, bo to się im odbije) wyciskają, a po jednym typowym krótkim skoku schodzą na zawał. A czego brakło? Wszystkiego brakło. W wieku 40- tu lat kupił rower z najwyższej póły i myślenie - ja gówniarzowi pokaże, a tak naprawdę to nie ma co. Ze sportem miał do czynienia przed telewizorem, nawet do kościoła 50m metrów jeździł mietkiem z toną szpachli po iluś tam dzwonach. To są właśnie te przypadki które mam na myśli i wcale ich tak mało nie jest.

W tym roku nie będzie problemu z wyborem roweru. Jak za komuny. Będzie jeden wybór - ten co dostępny.

Dobrze, że kupiłem rok temu.

Zawsze zostaje rynek rowerów używanych... Ciekawych ofert jest całkiem sporo, a i parę sprawdzonych źródeł też można znaleźć. 

9 godzin temu, kaido2 napisał(-a):

No to właśnie nie o Tobie

to może o mnie ?

sobota

20210223_202450.jpg

20210220_155344.jpg