Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pirx65

Kupię ,sprzedam ,zamienię

Rekomendowane odpowiedzi

Polan , 250 + PP. Mechanizm pracuje ( historia serwisowa nie znana ), stan techniczny nieznany.

 

post-41508-0-80536300-1566406107_thumb.jpg

post-41508-0-32013400-1566406122_thumb.jpg

post-41508-0-62797000-1566406138_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie odkupię VISa, najchętniej z czarną tarczą w starszej wersji, ale przemyślę każdą propozycję  :rolleyes:  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedam Atlas Błonie w stanie kolekcjonerskim, przed delikatną renowacją (wymiana szkiełka, czyszczenie mechanizmu, delikatnie czyszczenie tarczy i koperty, oraz chyba osadzenie poluzowanej wskazówki sekundowej).

 

Zdjęcia robione komórką (stąd kiepska jakość i lokalnie ostrość) po wyjęciu z szuflady, gdzie leżał bardzo długo. Nakręciłem, chodził i po paru godzinach pokazywał dobry czas. Zegarek jest w bardzo dobrym stanie wizualnym.

 

Mam go od nowości, czyli od 1965 r. Był bardzo mało używany i chyba nigdy nie widział zegarmistrza.

 

Atlasa mam zamiar wystawić na Allegro po powyższych naprawach z ceną wywoławczą 2000 zł. Za taką też mogę teraz Wam sprzedać, szczególnie temu, któremu nie poszczęściło się w tej aukcji.:https://allegro.pl/oferta/zegarek-atlas-alfa-delfin-zodiak-blonie-blonex-8282255890

 

Jak więc widzicie, cena nie jest z sufitu i będzie tylko rosła.

 

To dobra inwestycja w zegarek, który doświadczeni Klubowicze uważają za „najładniejszy polski zegarek, światowa klasa pod względem stylu, klasy i wyglądu”.

 

Macie czas do jutra, bo w środę idę z nim do zegarmistrza. Wtedy będzie już trochę późno i cena wzrośnie o koszty, a sam trochę martwię się o wynik roboty zegarmistrza. 

 

Jeśli się zdecydujecie, to proszę na PW. W gratisie będzie nowa książka „Władysław Meller, Przystanek: zegarek. Zegarki i przystawki balansowe z Błonia” idąca teraz do mnie kurierem z Warszawy. 

post-107067-0-79063500-1566836477_thumb.jpg

post-107067-0-04282000-1566836489_thumb.jpg

Edytowane przez Kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią dobry KIT to połowa sukcesu - twój jest przynajmniej w oryginale bo ten z aukcji to malowanka z okropnie pochromowanym deklem - aż mdli od paczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Po prostu znalazł nam się tutaj prawdziwy Janusz biznesu.

 

post-69581-0-44418300-1566849368.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam kilka błoniaków w stanie kolekcjonerskim.

Fajnie :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią dobry KIT to połowa sukcesu - twój jest przynajmniej w oryginale bo ten z aukcji to malowanka z okropnie pochromowanym deklem - aż mdli od paczenia

Paweł, dekiel może faktycznie chromowany ale niestety z resztą nie masz racji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, dekiel może faktycznie chromowany ale niestety z resztą nie masz racji :D

 

Hmmmm. Możesz rozwinąć? Kupiłeś tego atlasa z aukcji? Nie jest to odnawiana tarcza wg Ciebie? Mi się wydaje, że jednak jest ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mysle że tam tarcza była odnawiana - widać że ktoś uzupełniał dziury (ubytki farby) na tarczy

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, za taką kasę to ja śmiało i bez żalu mogę sprzedać kilka w stanie idealnym...;)

Edytowane przez rav_c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu o malowankach a czas na zakup Atlasa się kończy..

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. Aż takiego wysypu się nie spodziewałem, ale sam tego chciałem. :) Szkoda tylko, że prawie wszyscy ograniczyli się do stylu opisu, a nie do przedmiotu sprzedaży.

 

Jak to mówią dobry KIT to połowa sukcesu - twój jest przynajmniej w oryginale bo ten z aukcji to malowanka z okropnie pochromowanym deklem - aż mdli od paczenia

Nie zgodzę się z tym „kitem”, który kojarzy się z manipulacją, a ja starałem się tylko przekazać informacje. Motywacja do szybszego działania jest przypadkowa. To ja chcę oszczędzić sobie jeżdżenia po zegarmistrzach w upale, robienia dobrych zdjęć i tworzenia opisu na aukcję. :) 

@Sol

Uczymy się całe życie. :) Rzeczywiście intuicyjnie użyłem wyrazu „kolekcjonerski”, który kilkukrotnie spotykałem na aukcjach, choć nie jest w tym znaczeniu opisany w słowniku języka polskiego. Już chciałem się z tego tłumaczyć, ale znalazłem na innym forum kolekcjonerskim odpowiednią definicję tego, co chciałem krótko wyrazić.

Stan kolekcjonerski – „to znaczy tyle, co atrakcyjny dla kolekcjonera. Czynników może być wiele, zależy zwykle od modelu (...) i jego historii. Zazwyczaj egzemplarz wyróżniający się stanem od większości dostępnych egzemplarzy tego modelu lub rzadko spotykany model.” (McMonster - braterstwo.eu)

 

Do pozostałych Członków Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, którzy wyglądają z Loży Szyderców mam poniższą uwagę.

Widocznie to nie jest oczywiste, że adresatem ogłoszenia są początkujący kolekcjonerzy zegarków, stąd treść nieco bogatsza niż dla starych wyg. Sam też dopiero od niedawna bliżej zainteresowałem się tą tematyką, nie jestrem handlarzem, sprzedaję dopiero swój drugi zegarek, więc mogę popełniać błędy i jeśli takie widzicie w planach renowacji zegarka to proszę o konkrety i ewentualne pytania dotyczące tego zegarka.

 

 

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z aukcji allegro ma robioną tarczę - nadlane farbą rowki indeksów - napis made in Poland krzywo i nie tak itd.....nie mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w ten sposób każdy zegarek, i nie tylko marki Błonie, jest w stanie kolekcjonerskim.

Moja radość nie zna granic :)

 

I mam jeszcze takie pytanie:

Czy zamieszczanie ogłoszenia bez podania kwoty nie jest naruszeniem regulaminu?

Z tego co zrozumiałem, to kolega zamieścił tylko cenę, za którą ma zamiar wystawić zegarek na aukcji, ale nie podał ceny która obowiązuje teraz, w trakcie tego ogłoszenie, czyli przed renowacją.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

W sumie to już chyba nie ma znaczenia, bo ogłoszenie straciło ważność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w ten sposób każdy zegarek, i nie tylko marki Błonie, jest w stanie kolekcjonerskim.

Moja radość nie zna granic :)

 

I mam jeszcze takie pytanie:

Czy zamieszczanie ogłoszenia bez podania kwoty nie jest naruszeniem regulaminu?

Z tego co zrozumiałem, to kolega zamieścił tylko cenę, za którą ma zamiar wystawić zegarek na aukcji, ale nie podał ceny która obowiązuje teraz, w trakcie tego ogłoszenie, czyli przed renowacją.

Nie będę robił precyzyjnej definicji do Wikipedii "STANU KOLEKCJONERSKIEGO", ale dodam, że zegarek jest przed jakąkolwiek renowacją.

 Napisałem: "Atlasa mam zamiar wystawić na Allegro po powyższych naprawach z ceną wywoławczą 2000 zł. Za taką też mogę teraz Wam sprzedać (...)"

Cena została podana.

Ogłoszenie jest aktualne.

P.S.

Na aukcji nie sprzedaje się zazwyczaj w cenie wywołaczej, ale wyższej, uzyskanej w licytacji, na co liczę. Jest też opcja ceny minimalnej, która to zabezpiecza i zwróci mi dodatkowe koszty (renowacji, pudełka, prowizji itp.) od kwoty 2000 zł, która mnie zadowoli. 

Edytowane przez Kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzenia.

 

PS. Gdybyś chciał rozwinąć ten, jakże lukratywny, interes, to chętnie oddam kilka Błoniaków w kolekcjonerskim stanie, po tysiaku za sztukę ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za życzenie. Nie jestem przesądny.

Wstaw piękne zdjęcia Twoich "Błoniaków" z opisem i ceną, zgodnie z regulaminem, to zobaczymy. Nie zrobisz mi konkurencji, tylko sam stracisz. ;)  

Ja już zastanawiam się, czy nie zostawić sobie Atlasa po renowacji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za życzenie. Nie jestem przesądny.

Wstaw piękne zdjęcia Twoich "Błoniaków" z opisem i ceną, zgodnie z regulaminem, to zobaczymy. Nie zrobisz mi konkurencji, tylko sam stracisz. ;)  

Ja już zastanawiam się, czy nie zostawić sobie Atlasa po renowacji. :)

Nie dziw się, że wymiana zdań poszła w takim kierunku. Po prostu wystawiłeś zegarek, którego realna wartość to coś koło 500 zł za zaporową cenę, a jeszcze z sugestią, że oczekujesz, że będziemy się o niego licytować. To rzadki zegarek, ale nie unikat (ja mam dwa). Stan taki sobie. My się troszkę znamy na tym rynku, a to Twoje wejście było jak do kowbojskiego saloonu - z kopem w drzwi. Stąd reakcja Kolegów


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy się zastanawiają i dyskutują ze drogo a tam w środku może jest Polski mechanizm jeden z 1000 lub z 1200 tego do końca nikt nie wie.Wtedy 2k to chyba okazja ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy się zastanawiają i dyskutują ze drogo a tam w środku może jest Polski mechanizm jeden z 1000 lub z 1200 tego do końca nikt nie wie.Wtedy 2k to chyba okazja ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, szczególnie, że polskie mechanizmy to 2408 (16 kamieni), a tu w oryginale powinno być 2409.

No i chyba raczej nie chcesz wydać 2 tys. zł żeby się przekonać czy nie ma tam może polskiego mechanizmu ;) Masz szansę 1 do 1200 (wyprodukowano milion dwieście tys. naręcznych błoń)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

 

 

W Błoniu, do Błonia, z Błonia :)

 

Błoń to chyba nie ma takiego słowa :)

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.