Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
qniczynka

Pokaż swojego garniturowca

Recommended Posts

Guest fidelio

Os Kolegi @Fiere jest super, a do tego nieosiągalny ;-)

Fiere, jaka jest referencja tego OS ?

WZ0011DD, Bardzo, ale to bardzo lubię ten zegarek. Jest świetnie wykonany i doskonale leży na ręce. Szafir też jest mocno wypukły i nie ma klasycznego milky ringu. Współczesnych manuali z Japonii jest jak na lekarstwo. Jeśli ktoś ma szansę go kupić to polecam. Nawet mój zegarmistrz chciał go ode mnie odkupić ;) Nie planuję oddawać.

Edited by Fiere

Guest fidelio

Kiedyś próbowałem go znaleźć ;-) I ...nic z tego, jak biały kruk, jednorożec czy co tam jeszcze ;-)

Zielony, świetny ten Zenith. Myślę, że równie dobrze sprawiłby się jako casual. Jeśli możesz, proszę o więcej fotek ;-)

Co-Axial

Może lepiej po imieniu, czyli chamsko zerżnięty lub podróba Nomosa ? :)

Ani to podróbka, ani chamsko zerżnięty. Nawet nie od Nomosa czy Stowy (wcześniej produkowała zegarki w stylu bauhaus). 

Znam burzliwe dyskusje na forum n.t. tego, co jest podróbką. Moje stanowisko jest praktyczne i legalistyczne - kupuję zegarek, który mi się podoba i za który jest gotów dać cenę, na jaką wycenił go producent i sprzedawca. Kupuję na prywatny użytek, nie wprowadzam do obrotu. Nie kupuję zegarka udającego produkt innej firmy (pod cudzym logo). W zasadzie jest mi obojętne, czy jakakolwiek firma z Europy nabyła prawa ochronne na znak towarowy (wygląd cyferblatu), ponieważ nie naruszam jej praw ochronnych. Jeśli ma takie, to do niej należy decyzja. 

Ten seagull nie ma udawać Nomosa, Stowy, Rodiny czy czegoś innego. Poza tym, nie podobają mi się te kwadratowe uszy w Nomosie.

Edited by worientom

O czym ty piszesz? Zegarek z wyglądu różni się praktycznie tylko logo marki i jest po prostu wizualnie zerżnięty

O czym ty piszesz? Zegarek z wyglądu różni się praktycznie tylko logo marki i jest po prostu wizualnie zerżnięty

Z Nomosa, czy Stowy? Nawet jeśli, to co z tego? Nie udaje Nomosa, wykorzystuje jego stylistykę, ale ma ładniejszą kopertę. A co najistotniejsze, jest sygnowany logo Seagull, a nie cudzym. 

Oczywiście dostrzegam podobieństwo do zegarków w stylu bauhas (Stowa, Nomos), jednakże kupiłem chiński produkt, z oznaczeniem producenta i miejsca powstania. Nie udaję, że to Nomos, dla mnie to seagull z dolnym sekundnikiem - marka sama w sobie, bo przyznam, że Chińczycy produkują dobre zegarki. Celowo kupiłem własnie ten zegarek, wiem, co kupowałem i jest to coś, co nie udaje tego, czym nie jest ;) 

Edited by worientom

Ładny :) Ale mi osobiście bardziej podoba się intra-matic.

mi ten, ale do garniaka intramatik chyba lepszy...ja cały czasy myślę za to czy DJ pasuje na garniturowca;p

...,,,;;;<3;;;,,,...

mi ten, ale do garniaka intramatik chyba lepszy...ja cały czasy myślę za to czy DJ pasuje na garniturowca;p

Z karbowanym bezelem to chyba za dużo blingu :P

Pasuje.

Deus Dona Me Vi

A to moje zegarki które używam do garniturów/marynarek:

post-72690-0-44829900-1531814521_thumb.jpg 

Edited by 88y

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Creativ
      Witam , jaki zegarek do garnituru , proszę o marki ,modele
      Garnitur czarny , biała koszula
      Tak do 5 tysięcy
      Dziękuje:)
    • By torq1906
      Witam, chciałbym zakupić jakiegoś garniturowca (lub coś co nadaje się do garnituru) do 1000zł oczywiście może być mniej, bardzo podobają mi się Orienty Bambino m.in takie:

https://www.zegarek.net/zegarki/orient/zegarek_orient_fac08004d0.html
      https://www.zegarek.net/zegarki/orient/zegarek_orient_fac00004b0.html

jednak są to automaty, a że ja w garniturze chodzę od wielkiego dzwonu to zastanawiam się czy ma to sens. Tutaj rodzi się moje pytanie czy lepiej poszukać jakiegoś kwarcowego odpowiednika np takiego:

https://www.zegarek.net/zegarki/orient/zegarek_orient_fug1r002b6.html 

czy może jednak ten automat i po prostu go nosić do stroju codziennego ? 

Oczywiście chętnie wysłucham innych propozycji

• By zxcv74
      Witam,
      temat rzeka, zgłębiany już przeze mnie i na forum i przeszukując internet.
      Szukam zegarka pasującego do garnituru i bardziej eleganckiego ubioru, ale żeby nie odstawał aż tak bez takich ciuchów, niemniej głównie do nich.
      Z moich wymagań to na pewno mechanizm kwarcowy, bo pracuje fizycznie i w pracy nosze g-shocka oraz zegarek jeśli już to byłby zamieniany z moim edificem, który jest głównym "edc" lub zakładany "na okazje", także raczej na pewno nie będzie noszony 24/7, a to z tego co wiem "nie lubi się" z mechanizmem.
      Na pewno na pasku.
      Bez żadnych złoceń i złotopodobnych kolorów, to jest ważne.
      Raczej ciemna tarcza.
      BARDZO fajnie by było gdyby znalazło się coś z rzymskimi cyframi, niemniej da się to przeskoczyć.
      I teraz rzecz mało istotna, ale mimo wszystko nadmienię (choć raczej rozwiąże temat jakimś paskiem) - mile widziane akcenty w zielonym kolorze .

Zapisanych zegarków mam takie:

Lorus RT347FX9 http://lorus.pl/lorus-rt347fx9-p-41405.html
      Casio edifice EFV-500L-1AVUEF https://www.zibi.pl/edifice/produkt/efv-500l-1avuef/

Znacznie bardziej podoba mi się ten edifice (dodatkowo ten lorus chyba ciężko dostępny), niemniej jest (chyba?) za duży jak na garniturowca wg "prawideł", mimo, że nie gubi się na moim nadgarstku (mój główny zegarek jest większy, ale jest na bransolecie). Dodatkowo chronograf nieco ujmuje "elegancji" (chyba?). Miałem gdzieś jeszcze coś zapisane, ale teraz szukając nie mogę znaleźć, niemniej myślę, widać co mam na myśli. Przeglądałem głównie właśnie casio i lorusy, z tańszych seiko nie widziałem raczej nic co jakoś mnie "porwało"
    • By stanax
      Szukam typowego garniturowca do 2000 PLN. Dość klasyczny i minimalistyczny ma być, jasna tarcza i brązowy pasek.

Aktualnie skłaniam się ku:

1. Hamilton American Classic Jazzmaster Thinline H38511553

2. Seiko Presage Cocktail Automatic Limited SRPC03J1

3. Tissot Visodate T019.430.16.031.01

Który z nich będzie najlepszym wyborem? Jestem również otwarty na inne propozycje.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.