Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

spoko, ja mam już 44 i teraz atakuję 47, DJ36 nie planuję sprzedawać:)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za mały i ma lepsze proporcje niż 41.

 

 

No troszkę za mały <_<

 

Teraz na chłodno raz jeszcze oglądam te zdjęcia i powiem, że mógłby być ociupinkę większy, ale mógłbym go nosić  ;) Co do proporcji - uważam, że ma lepsze niż jego większy brat. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 O ile można uprościć DJ, że dla większości to elegancki zegarek, gdyż dla mnie to jednak bardziej pogranicze casualu/elegancji dla mnie.

Dla mnie elegancja "po godzinach" , " elegancja nieoficjalna".

 

Zegarek kompletny, ulubiony przez Wilsdorfa.

 

P.S Gin też lubię, najbardziej ten "ze słoniem" :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Po prostu 36 poza proporcjami to klasyczna 'elegancja', a 41 to 'elegancja', ale już nowoczesna. O ile można uprościć DJ, że dla większości to elegancki zegarek, gdyż dla mnie to jednak bardziej pogranicze casualu/elegancji dla mnie.

Klasyczna elegancja to cienki dwuwskazówkowiec bez daty na delikatnym aligatorze/ croco. A DJ to casual, któremu niektóre elementy ( jasna tarcza, karbowany bezel LUB bransoleta jubilee ) mogą dodawać elegancji ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślesz jakieś źródło, że był ulubionym zegarkiem? Nie to, że sprawdzam, tylko chętnie poczytam.

 

P.S. Ze słoniem również zacny. W sumie nie ma chyba ginu, którego nie lubię (włącznie z krytykowanym Lubuskim), aczkolwiek ulubiony to Hendric's, a zasługujący na wyróżnienie (cena/jakość) to Beefeater.

 

 

 

 


Klasyczna elegancja to cienki dwuwskazówkowiec bez daty na delikatnym aligatorze/ croco. A DJ to casual, któremu niektóre elementy ( jasna tarcza, karbowany bezel LUB bransoleta jubilee ) mogą dodawać elegancji ;-)

 

 

Dlatego właśnie napisałem słowo elegancja w apostrofach. W naszych, forumowych realiach (ale nie tylko, bo to bardziej chyba chodzi o współczność) taki DJ to elegant z blaskiem (fluted/jubilee) widocznym z księżyca jeszcze przed wielkim murem.  :P Nawet w większych kolekcjach na forum rzadko się widuje zegarki pokroju H.Moser&Cie, JLC, Cartier, Piaget, nie wspominając już o PP (ale ok, tu już inne ceny są).

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeślesz jakieś źródło, że był ulubionym zegarkiem? Nie to, że sprawdzam, tylko chętnie poczytam.

 

P.S. Ze słoniem również zacny. W sumie nie ma chyba ginu, którego nie lubię (włącznie z krytykowanym Lubuskim), aczkolwiek ulubiony to Hendric's, a zasługujący na wyróżnienie (cena/jakość) to Beefeater.

Proszę bardzo ( autor wspomina o tym we fragmencie, tuż po zdjęciach z patentem cyklopa, na artykuł natrafiłem szukając historii powstania lupki na szkle w zegarkach Rolex)

 

http://www.rolexmagazine.com/2017/12/the-complete-history-of-rolex-cyclops.html

 

 

Beefeater też lubię, plus tonic Kinley ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w większych kolekcjach na forum rzadko się widuje zegarki pokroju H.Moser&Cie, JLC, Cartier, Piaget, nie wspominając już o PP (ale ok, tu już inne ceny są).

Bez przesady - proponuję poczytać tematy dedykowane tym markom - całkiem sporo jest na forum eleganckich zegarków, choć faktycznie mniej, niż nurków i pilotów. Nawet w mniejszych kolekcjach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Trudno się nie zgodzić, chociaż muszę przyznać, że odebrał mi smak zegarkowego życia, niczym kanie rachonie Zbigniewowi Stonodze. Wcześniej średnio 3-4 miesiące po zakupie myślałem o czymś nowym, teraz wiem że już nie ma nic dalej.

Oj tam, zawsze jest coś dalej :) Prędzej czy później. To choroba, nałóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić, chociaż muszę przyznać, że odebrał mi smak zegarkowego życia, niczym kanie rachonie Zbigniewowi Stonodze. Wcześniej średnio 3-4 miesiące po zakupie myślałem o czymś nowym, teraz wiem że już nie ma nic dalej.

 

 

To takie błękitne niebo wg Marka Jackowskiego  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

To takie błękitne niebo wg Marka Jackowskiego  :)

Te Wasze metafory... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy zaczyna i kończy kiedy chce (zakupy :)), Sub to ikona w swojej klasie, ale nie przesadzajmy, to "średnia butikowa", nie jakieś szczyty..

Z szerszej perspektywy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Szczyty to nie są, ale jest wystarczająco drogi i prestiżowy. właściwie to jest idealny żeby dawać poczucie czegoś wyjątkowego, a jednocześnie nie obawiać się ze uszkodzi się coś bardzo drogiego w codziennych czynnościach. Magia Rolexa. ;) A co do zegarowego hobby to jak wszystkim można się kiedyś znudzić. Czasem dochodzi się do ściany, próbowało się już wszystkich marek w zasięgu finansowym i nie ma co dalej. Albo zwyczajnie stwierdzić po co mi ta pogoń ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczyty to nie są, ale jest wystarczająco drogi i prestiżowy. właściwie to jest idealny żeby dawać poczucie czegoś wyjątkowego, a jednocześnie nie obawiać się ze uszkodzi się coś bardzo drogiego w codziennych czynnościach. Magia Rolexa. ;)

 

I jeszcze zarabia na siebie, przynajmniej raz w roku  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w DJ 41 koronka jest zakręcana

Czy jest w zapieciu mikroregulacja


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w DJ 41 koronka jest zakręcana

Czy jest w zapieciu mikroregulacja

2x tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczyty to nie są, ale jest wystarczająco drogi i prestiżowy. właściwie to jest idealny żeby dawać poczucie czegoś wyjątkowego, a jednocześnie nie obawiać się ze uszkodzi się coś bardzo drogiego w codziennych czynnościach. Magia Rolexa. ;) A co do zegarowego hobby to jak wszystkim można się kiedyś znudzić. Czasem dochodzi się do ściany, próbowało się już wszystkich marek w zasięgu finansowym i nie ma co dalej. Albo zwyczajnie stwierdzić po co mi ta pogoń ? ;)

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale pisać tak o stalowym Rolexie to trochę tak, jakby stwierdzić, że Passat to najlepsza fura. Wielu w naszym kraju jego posiadanie też daje poczucie wyjątkowości i prestiżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam Passat, przynajmniej Porsche ;) Pasek max 200 tysi a Prosiaczek może kosztować 300 albo ponad milion :)

Edytowane przez Pioters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybralibyście i czemu?

1.


m126334-0002.png?impolicy=upright-majest

 

2.

rolex-gmt-master-ii-116710-ceramic-11671

 

Foty z sieci.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

@Astral

Jeśli wyciągnąłeś taki wniosek, to nie zrozumiałeś tego co napisałem. Porównanie do samochodu jest chybione, bo drogi zegarek to przedmiot zbytku, a nie kwestia użytkowa jak samochód. Nawet jeśli samochodem można się pochwalić przed sąsiadem. Ja po prostu nie dorabiam głębi do zaspokajania próżności czym w dużej mierze dla miłośników zegarków jest kupowanie kolejnych modeli. Jasne, można się interesować historia, znać na mechanizmach ale ciagle w dużej mierze będzie to zwykle robienie sobie przyjemności kupując drogi przedmiot. Oczywiście jest pewnie 1% prawdziwych pasjonatów zegarmistrzostwa na tym forum.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wybrałem, 1, ale z białą tarczą.

 

Czemu?

Ponadczasowa elegancja, dyskrecja, historia.

Pasuje do większości stylów ubioru.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DJ bo: 

- jest piękny  :wub:

- pasuje do każdego ubioru

- ma świetną bransolete jubile

- nowy werk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Z tych dwóch DJ. GMT do mnie ie gadał nigdy, za bardzo podobny do suba. DJ vs Sub to wtedy sub. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.