Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

"nie sprawdzałem chodu - już dawno z żadnym zegarkiem tego nie robię. "

Ja też nigdy tego nie robiłem, założyłem, że skoro zegarek ma 30 lat, to trzeba być wyrozumiałym. Ustawiałem "tak na pałę" +/- 2 - 3 minuty i nie przestawiałem aż do zmiany czasu albo takich czy innych wakacji (za namową p. Marka Binia poczynioną przy okazji przeglądu nie moczę w słonych morzach ani na basenie ani tym bardziej nie ryzykuję wywozu do Tanzanii czy na Madagaskar).

Ale po lekturze forum w drugi dzień świąt ustawiłem w miarę możliwości dokładnie wg. time.is i na dzień dzisiejszy przyspieszył 6-7 sekund !! Niecałą sekundę na dobę !!

Zegarek z 1986 r., podstawowy: Oyster Date 34mm. Aha, ostatnia regulacja była wiosną bądź latem u p. Bronowskiego na Pięknej.  

pytam z ciekawości:co się ma niby stać zegarkowi (wodoszczelnemu ) na Madagaskarze?

No chyba ,że mówimy o jakimś egzemplarzu vintage...

Edited by y60

Szybko można wtopić kasę na pseudo Kermitach bo to łatwy mod a i oznaczenie referencji nie pomagało bo przez długi czas było takie samo jak zwykłego Suba.

Ten Kermit to akurat przebieraniec przeróbka kompletna!

Bo Kermit z dziurami jest prawdopodobnie tylko jeden prototyp wykonany na pokaz przez Rolexa.

Bo normalnie kermity nie miały dziurek!

A wszedłem w link :D

I widzę, że to świadoma przeróbka.

I uważam ja za dużo lepszą niż oryginał ze względu na możliwość szybkiej zmiany paska i bransolety dzięki dziurką w uszach.

Jeszcze tylko tarcza i wskazówki i będzie komplet! Nawet L będzie się zgadzać bo z 89roku! ;):D

post-22413-0-24124600-1578313029_thumb.jpeg

Edited by szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Tam gdzie są pieniądze to i są źli chłopcy którzy próbują nam je zabrać. Z drugiej strony galopujące ceny vintage i brak realnej widzę większości z nas rodzą duże ryzyko wtopy. Osobiście kupuję wyłącznie zegary z AD gdyż mnie nie stać na wspomniane przeboje. ;)

Cześć. Jakie jest Wasze zdanie na temat Datejusta 36mm? Dzisiaj modniejsze są większe rozmiary. U mnie nadgarstek lekko ponad 17cm więc nie jest największy. Byłem bliski zakupu chociaż jak byłem w salonie miałem zablokowaną kasę. Teraz od nowego roku, nowe ceny i nie wiem czy jest sens iść w ten model. Chciałem karbowany bezel i bransolete jubilee. Najlepiej niebieską tarczę.

Może ktoś z Was ma jakieś lepsze zniżki na Rolexa w Kruku?

Mam ten zegarek, wersja z czarną tarczą. Obwód nadgarstka 17,5. Moim zdaniem leży idealnie.

@y60: na plaży / ulicy może podejść kilku panów, przedstawić się jako really bad guys i grzecznie poprosić o zegarek. Tak jakoś mam, że mi się włącza szwendacz i lubię się włóczyć po okolicy. Profilaktycznie noszę wówczas mało łakome rzeczy.

Edit: p. Biń, gdy omawialiśmy aspekt wodoszczelności spytał mnie, czy ja naprawdę koniecznie muszę kąpać się w zegarku za kilkanaście tys. zł, w końcu uszczelka to tylko guma, a sól albo chlor mogą ją uszkodzić.

Edited by mroova

@y60: na plaży / ulicy może podejść kilku panów, przedstawić się jako really bad guys i grzecznie poprosić o zegarek. Tak jakoś mam, że mi się włącza szwendacz i lubię się włóczyć po okolicy. Profilaktycznie noszę wówczas mało łakome rzeczy.

Edit: p. Biń, gdy omawialiśmy aspekt wodoszczelności spytał mnie, czy ja naprawdę koniecznie muszę kąpać się w zegarku za kilkanaście tys. zł, w końcu uszczelka to tylko guma, a sól albo chlor mogą ją uszkodzić.

Przy takim podejściu kup sobie coś do 100zł i ciesz się życiem

Akurat cieszę się życiem. A że staram się uprzedzać pewne sytuacje to chyba dobrze. Jak idę do znajomego na naprawdę dużą wódkę to zostawiam w domu portfel i zegarek a biorę tylko kilka stówek na jakieś nieprzewidziane wydatki plus taksówka. Po co mam się wkurzać na siebie tak jak mój kuzyn, który po pijaku złotą omegą (nie miała nawet roku) przejechał po tynku na tarasie znajomych. Jak mi podczas porannego joggingu po plaży ściągą z łapy skx013 to nie będę płakał, a utrata rolka zepsułaby mi urlop. 

Dużo radości życzę !

Ile zegarków, tyle pomysłów na życie. Ja osobiście lubię wielosztuki w Żabce. Jak mi się skończy piwo to mam następne, jak mi się skończy flaszka to nie muszę po pijaku jechać po nastepną ;)

Zegarek też jeden można używać drugi chomikować na zaś. Jedyny problem, że może się zleżeć a wódka zwietrzeć... sam nie wiem co gorsze ;)

Ale można też mieć zegarki na różne okazje, jeden na wakacje połączone z nurkowaniem / windsurfingiem, drugi every day a trzeci garniturowiec. A najlepiej jeszcze więcej. 

Czy Waszym zdaniem Rolex trzyma wartość. Mam zamiar sprzedać swojego i jak powiedziałem koledze ile za niego chcę to stwierdził, że z zegarkami jak z samochodami. Po wyjściu z salonu traci się 30%

A jak kolega taki znawca cen roleksa to chętnie od niego kupię ;-)

Edited by mroova

No właśnie wydaje mi się że akurat w przypadku zegarków tak  to nie działa tym bardziej, że Rolex co roku podnosi ceny. Teraz DJ 41 mm ten co chciałbym sprzedać oficjalnie kosztuje 7400 Euro (informacja ze strony Rolexa). 

No i jeszcze czas oczekiwania. Podobno w W.Kruk na DJ czeka się od pół do roku.

Ale można też mieć zegarki na różne okazje, jeden na wakacje połączone z nurkowaniem / windsurfingiem, drugi every day a trzeci garniturowiec. A najlepiej jeszcze więcej. 

Dobrze jest zaglądać do wątku o Rolexie. Człowiek zawsze się dowie czegoś nowego i mądrego. :)

Czy Waszym zdaniem Rolex trzyma wartość. Mam zamiar sprzedać swojego i jak powiedziałem koledze ile za niego chcę to stwierdził, że z zegarkami jak z samochodami. Po wyjściu z salonu traci się 30%

A czy przypadkiem Twoj kolega nie chce odkupic od Ciebie tego Rolexa? Jesli tak to zrobiłby swietny biznes.

więc jakie jest Wasze zdanie co do utraty wartości Rolexów

Brak spójności. Raz piszesz o chęci sprzedaży, za chwilę że jednak nie. Po chwili edytujesz swoją wypowiedź.

Edited by mario1971