Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Krótko coś na temat Rolex Explorer II.....może to wszystkim znane ale mi, do tej pory nie. Tak że podzielę się i wybaczcie gdyby ta informacja już gdzieś była:

 

Na ostatnim spotkaniu, kiedy trzymałem EXII - Krystiana - w rękach, pytałem samemu siebie, dlaczego Rolex nie chciał aby się ten bezel kręcił. 

 

Jeden powód jest, że EX2 nie ma być klasycznym GMT, ale pokazać pory dnia (am/pm). Ta funkcja, może być ważna dla osób pracujących np. jako badaczy jaskin.

 

Ale druga rzecz, bardziej zaskakująca, to to, że ten zegarek działa jako "kompas":

 

1. Kierujemy "normalną" wskazówkę godzinową w kierunek słońca

2. Wskazówka "24-godzinowa" jest wtedy "igłą-kompasową" i pokazuje idealnie w kierunek północ, kiedy stoimy na półkuli północnej. Kiedy jesteśmy na 

    półkuli południowej, wskazówka pokazuje w kierunek południe. 

 

Explorer 2...na prawdę jest ekspedycyjnym zegarkiem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale druga rzecz, bardziej zaskakująca, to to, że ten zegarek działa jako "kompas":

 

1. Kierujemy "normalną" wskazówkę godzinową w kierunek słońca

2. Wskazówka "24-godzinowa" jest wtedy "igłą-kompasową" i pokazuje idealnie w kierunek północ, kiedy stoimy na półkuli północnej. Kiedy jesteśmy na 

    półkuli południowej, wskazówka pokazuje w kierunek południe. 

 

Explorer 2...na prawdę jest ekspedycyjnym zegarkiem  :)

 

Hej ...

 

Możesz to rozwinąć ? Wydaje mi się, że czegoś tu zabrakło w twojej instrukcji. Ponieważ znane mi działanie kompasu słonecznego jest trochę inne a wskazówka 24-godzinowa może być wszędzie w zależności jaką strefę sobie w niej ustawiłeś. Może trzeba ustawić również czes lokalny na 24-godzinowej. Tak czy siak wydaje mi się, że zabrakło jeszcze jednego parametru

 

PS. Za to cenię zegarki GMT, gdy realizowane są klasycznie a bardzo nie podoba mi się przeniesienie tej funkcji na bezel nurkowy (czytaj: Rolex GMT-Master II)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@awi fajnie to opisales, ale wydaje mi sie, ze kazdy zegarek moze byc kompasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ...

 

Możesz to rozwinąć ? Wydaje mi się, że czegoś tu zabrakło w twojej instrukcji. Ponieważ znane mi działanie kompasu słonecznego jest trochę inne a wskazówka 24-godzinowa może być wszędzie w zależności jaką strefę sobie w niej ustawiłeś. Może trzeba ustawić również czes lokalny na 24-godzinowej. Tak czy siak wydaje mi się, że zabrakło jeszcze jednego parametru

 

PS. Za to cenię zegarki GMT, gdy realizowane są klasycznie a bardzo nie podoba mi się przeniesienie tej funkcji na bezel nurkowy (czytaj: Rolex GMT-Master II)

 

Podpowiedź jest w pierwszej części wypowiedzi Andreasa. Ten zegarek ma pokazywać pory dnia w Twojej strefie czasowej. Czyli ustawiasz wskazówkę GMT na tą samą strefę czasową co wskazówkę główną i masz kompas słoneczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śłońce i znajomość czasu wystarcza do określenia kierunków . Wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Nie jeżdżę na ekspedycje lub coś podobnego gdzie potrzebne jest kompas. Ale sam fakt mnie zaciekawiło.

 

Jak ma ktoś większe i lepsze rozeznanie w tym zakresie to fajnie byłoby gdyby ktoś opisał co i jak działa. Nie wiedziałem rownież że każdy zegarek może być kompasem - nawet bez wskazówki 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa kąta między wskazówką godzinową (zegarka mechanicznego) a "12" pokazuje południe.

W zegarkach GMT druga, 24-godzinna wskazówka porusza się o połowę wolniej niż normalna, więc przy ustawieniu tej samej strefy czasowej na obu wskazówkach mamy proste dzielenie kąta na pół.

 

Pozostaje kwestia tego paskudnego czasu letniego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam , nic się nie stało . Dobrze , że nie potrzeba EX-a do tego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! niestety nie pochwalę się rolkiem bo to nie mój klimat (jak na razie bo może kiedyś dojrzeję) aczkolwiek jeśli ktoś przez przypadek będzie miał tego nowego Yacht-mastera złotego na gumie to proszę o zdjęcia bo ten zegarek po prostu odmienia mój światopogląd na markę.... Pozdrawiam! 

btw jaka przypuszczalna cena w polsce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f*ck. Nie było tematu już znalazłem po świecie... 

Szczerze myślałem że kolo 50...................  -_-

tak więc jeszcze tutaj wrócę ale to za kilka lat drodzy rolexowicze  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry! niestety nie pochwalę się rolkiem bo to nie mój klimat (jak na razie bo może kiedyś dojrzeję) aczkolwiek jeśli ktoś przez przypadek będzie miał tego nowego Yacht-mastera złotego na gumie to proszę o zdjęcia bo ten zegarek po prostu odmienia mój światopogląd na markę.... Pozdrawiam!

btw jaka przypuszczalna cena w polsce?

ja dosyc szybko sie przekonalem do Rolexa , mam 28 lat wiec nie jest Tak zle . Mialem pare sztuk jak bylem mlodsza ale sprzedalem. Potrzebowalem paru lat zeby docenic ta marke. Sorki za blad Matke hehe Edytowane przez Zbysiu Bida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu , Matkę zawsze trzeba doceniać :)

 

Co do ceny YM na gumie , jeszcze w PL nie ma , ale pewnie sporo powyżej 80 000 bedzie kosztował

 

za około 70 000 można kupic na chrono24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbysiu , Matkę zawsze trzeba doceniać :)

 

Co do ceny YM na gumie , jeszcze w PL nie ma , ale pewnie sporo powyżej 80 000 bedzie kosztował

 

za około 70 000 można kupic na chrono24

 

Własnie sprawdzilem i najtanszy 116655 na chrono24 z EU (UK) kosztuje 92 600...chyba że mówicie o innym modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@awi fajnie to opisales, ale wydaje mi sie, ze kazdy zegarek moze byc kompasem

Z tego co pamiętam to trzeba brać pod uwagę ze, zegarek nie może być kompasem, gdyż wskaże w najlepszym wypadku kierunki geograficzne a nie magnetyczne czy topograficzne. Rozbieżności wynoszą ponad 1000km w okolicach biegunów i ulegają ciągłym zmianom. Kolejna sprawa to linie magnetyczne nie są prostymi.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie sprawdzilem i najtanszy 116655 na chrono24 z EU (UK) kosztuje 92 600...chyba że mówicie o innym modelu

Poczytaj temat-jest link do oferty za 70 tysiecy.....w Moskwie:)

 

Edit

Już sprzedany.....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to trzeba brać pod uwagę ze, zegarek nie może być kompasem, gdyż wskaże w najlepszym wypadku kierunki geograficzne a nie magnetyczne czy topograficzne. Rozbieżności wynoszą ponad 1000km w okolicach biegunów i ulegają ciągłym zmianom. Kolejna sprawa to linie magnetyczne nie są prostymi.

Ok. Zanotuje se w notesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, tak se napisałem dla jasności teoretycznych rozważań :) nie miałem nic złego na myśli.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest kilka Rolków, które chętnie bym nosił i GMT Pepsi zdecydowanie się do nich zalicza, i to jako jeden z pierwszych. Ale toolwatch w białym złocie... Nie sądzę. No, chyba żebym nie miał co z kasą robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat-jest link do oferty za 70 tysiecy.....w Moskwie:)

 

Edit

Już sprzedany.....

 

no chyba ze tak, rzeczywiście nie doczytałem. Ale jeżeli zegarek spoza UE to dochodzi cło i VAT, razem wychodzi 94 710 jeżeli dobrze licze :) No chyba zeby jakos się przemknąć z zegarkiem na ręku.

 

Tak czy siak niemałe pieniądze. Jak dla mnie dyskusja mocno akademicka - nigdy nie będzie mnie na taki zegarek stać.

Edytowane przez demollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy, nie mow nigdy :);)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.