Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam przypuszczenia kolegów. Na podstawie tego zdjęcia, zegarek bardziej przypomina to podróbę niż oryginał.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę podnieść wątek bo tak leży już nisko, smutny, nie może tak być;-)

 

Mam pytanie do posiadaczy bransolet z funkcją "easy link". Ona daje możliwość skrócenia- wydłużenia bransolety o jakieś 5 mm . Czy używacie tej funkcji na codzień lub z tendencja między zimą a latem?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Gidelock uzywam a latem to 2 razy dziennie przez roznice temperatur. Swietne bardzo praktyczne rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Gidelock uzywam a latem to 2 razy dziennie przez roznice temperatur. Swietne bardzo praktyczne rozwiazanie.

 

To jest świetne rozwiązanie, można ustawić praktycznie co do milimetra jak ktoś się uprze, ale jeśli chodzi o easy link to sam oglądając gmt mastera zastanawiałem się nad zasadnością tego rozwiązania.

Też jestem ciekawy opinii Kolegów, bo w praktyce może to byś lepsze rozwiązanie od gidelocka, ponieważ nie ma takiej szerokiej możliwości regulacji więc odpada ta "niepewność" czy już jest dobrze czy jeszcze gmyrać  ;)  :P  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jest jednorazowy skok około 5 mm. Co do użyteczności "glidelocka" nie mam wątpliwości, chodzi mi o to czy w praktyce używa się "easylinka" czy ten skok nie jest za duży aby to było użyteczne rozwiązanie?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam praktyczność tego rozwiązania.

W czasie dotychczasowych upałów, wydłużałem bransoletę za każdym razem gdy miałem zegarek na ręku.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rozwianie wątpliwości .


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Znawcy Rolexów, czy możecie mi powiedzieć, czy poniższy Rolex jest tym, którego chciałbym mieć, czy jednak wstyd go na rękę założyć?

 

Jeżeli to wersja z czarną tarczą, to indeksy minutowe powinny być białe, a godzinowe 3/6/9 pomarańczowe. Jeśli z niebieską (jak sądzę po jakby słonecznym wyglądzie tarczy) to ok.

Dziwny jest jednak sekundnik - załamania błyskawicy są pod kątem prostym. Z oryginalnym byłoby widać bardziej spiczaste załamania. Nawet pod tym kątem zdjęcia - zniknęłyby te od strony patrzącego, ale te w kierunku grotu byłyby bardziej podkreślone. Widać też niedomalowanie/odprysk przy środku, nie wydaje się żeby to był tylko odblask.

Logo - korona na 12 ma jakby ślad po lewej od środkowego paska, i nie widać wypukłych kulek na zakończeniach - to może być też problem kąta zdjęcia, ale zwykle widać tam zróżnicowanie koloru. Ponoć z tym detalem jest problem, w podróbkach jest ponoć zwykle płaska blaszka.

Mam też wrażenie że naklejka ochronna (o ile to ją widać na dolnym lewym uchu) na kopercie jest jednolitym kawałkiem na górnej powierzchni, a Rolex robił takie z dwoma czy trzema uszkami zawijanymi z boku na górę żeby się dopasowały do kształtu.

 

(dodane) tu są zdjęcia jeszcze z folią ochronną:

http://www.chrono24.co.nz/rolex/milgauss-blue-dial-green-crystal--id2945767.htm

Edytowane przez Nim Odues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking firm o największej reputacji wśród klientów w 2015 roku wg Reputation Institute’s Global RepTrak® 100

 

2015 Most Reputable Companies in the World Rank Company 1. BMW Group 2. Google 3. Daimler 4. Rolex 5. LEGO Group 6. The Walt Disney Company 7. Canon 8. Apple 9. Sony 10. Intel

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, jak na buraka omamionego marketingiem przystało, moje dwie ulubione marki w czołówce (BMW i Rolex) :D

W sumie z pozostałymi również mam miłe wspomnienia(Canon, Apple Lego i Sony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Omegi zabrakło! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, jak na buraka omamionego marketingiem przystało, moje dwie ulubione marki w czołówce (BMW i Rolex) :D

 

Moja jest tylko jedna - LEGO :P


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW, Google i Rolex stale okupują czołówkę rankingu. Co interesujące spośród siedmiu ocenianych kryteriów postrzegania marki największą wagę miały jakość oraz niezawodność.  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW, Google i Rolex stale okupują czołówkę rankingu. Co interesujące spośród siedmiu ocenianych kryteriów postrzegania marki największą wagę miały jakość oraz niezawodność.  

Mnie to nie dziwi. BMW mam 6-ty rok i wymieniłem tylko sprzęgło ale przy 600Nm to normalna sprawa. Poza tym po ostatnim dużym przeglądzie wszystko perfekt. Na szczególne uznanie zasługuje zawieszenie w którym nic nie było i nie musi być wymienione a 6 lat po wrocławskich drogach to nie lada wyczyn. W środku też nic nie trzeszczy. Tylko , że ja staram auta kupować po FL, to znacząco zmniejsza ryzyko usterek.

No a Rolex - to wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking jak ranking  " Bohaterowie masowej wyobrażni" , albo przesadzając " Ikony pop kultury" .

Coś bardziej ekskluzywnego ( typu Patek , Vacheron) , czy wyszukanego (np. IWC ,Omega) w takich zestawieniach jest bez szans .

Jednakże  "zwycięstwo" Rolka nad Lego warte jest podkreślenia .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega jako wyszukana marka ?

Chyba żartujesz, przecież gdyby zapytać średnio zorientowanego w rynku zegarków jakie zna marki to wymieni Casio, Rolex, Omega :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ,  to w kolejności Rolex , Casio i może Omega .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, "nikt z tego strzelał nie będzie", nie o to chodzi.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega jako wyszukana marka ?

Chyba żartujesz, przecież gdyby zapytać średnio zorientowanego w rynku zegarków jakie zna marki to wymieni Casio, Rolex, Omega :)

Kolega L.Med lubi dworować sobie z kultu Rolexa ale sam ma problem z racjonalnym spojrzeniem na Omegę, albo takie wrażenie zostało po wizycie w butiku ;-)

Hmm z taką percepcją nic dziwnego ,że każda z tych firm każe sobie płacić za swoje zabawki więcej niż być może są warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bransolety Rolex Jubilee posiadają funkcjonalność "easylink"?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, co poradzić ;) ?

 

@gustaw6666 - nic takiego nie kojarzę .


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.