Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mroova napisał(-a):

 

Na bazarku od dwóch i pół tygodnia "wisi" identyczny za 38400 - jakoś nikt się nie rzuca. Wnioski sam wyciągnij.

wlasnie mi ten watek uswiadomil pare rzeczy i dobrze, ze w ogole tutaj napisalem, zanim podjalem dosyc lekkomyslna decyzje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowy, więc musi być drogi. default_wink.png


2bb6dc72412ae85386b32bdac2c554f3.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Boogie napisał(-a):

Tak, to co powiecie na obecne ceny Milgausa?

To jest dopiero wybryk. 80-100kpln za podstawowy model z najprostszym mechanizmem

A ja wciąż sie bije z myślami czy Milgausa i pepsi nie machnąć za Daytone 116520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KOPA76 napisał(-a):

A ja wciąż sie bije z myślami czy Milgausa i pepsi nie machnąć za Daytone 116520.

Ja bym nawet OP nie oddał za Daytonę, a co dopiero Pepsi😲 A Ty rób co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KOPA76 napisał(-a):

A ja wciąż sie bije z myślami czy Milgausa i pepsi nie machnąć za Daytone 116520.

Który kolor tarczy?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KOPA76 napisał(-a):

A ja wciąż sie bije z myślami czy Milgausa i pepsi nie machnąć za Daytone 116520.

Pepsi na Daytone??? Bedziesz zalowac a w dodatku na starszy model Daytony?? Ja bym w zyciu tego nie robil 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, artme napisał(-a):

Pepsi na Daytone??? Bedziesz zalowac a w dodatku na starszy model Daytony?? Ja bym w zyciu tego nie robil 😎

Ja również. I bez znaczenia jaki model. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem szukałem pewnych informacji i przejrzałem na chwilę dyskusję w wątku Roelxa z 2017 roku. Polecam wszystkim, bo aż wydaje się niewiarygodne jak się sytuacja na rynku zmieniła. Pisałem np. o platynowej Daytonie za 74k euro w salonie i ktoś mi … doradzał kupno na wtórnym (będzie taniej), bo za taką cenę to podobno miała leżeć i leżeć. 

Ja pamiętam, że parę lat temu niebieski OP, o którego pytał Kolega chwilę wcześniej, wisiał na bazarku za jakieś 18k pln.
To nie ten wątek, ale pamiętam też oczywiście ceny innych marek i modeli. Na przykład Seamaster 2554.50 chodził po ok 5,5k. Za 50k lub mniej można było kupić APRO. Że o Seiko SKXach za 300 pln nie wspomnę (wiem, wspomniałem).
Ceny wszystkiego poszybowały. Przy czym w większości przypadków jest na to racjonalne (jak na ceny dóbr zbytecznych) wyjaśnienie/wyjaśnienia: spadek kursu PLN, znaczący wzrost cen bieżących kolekcji (Omega), dyskontynuacja lub jej zapowiedź połączona z ograniczeniem produkcji (AP, Nautilius), etc.
Wzrost MSRP Rolexów też nie jest niczym gorszącym.
Jednak już ceny praktycznie wszystkich Rolków na wtórnym nie bardzo jestem w stanie wytłumaczyć inaczej niż lawinowym przyrostem nowych-bogatych, dla których Rolex=drogi zegarek.
Wczoraj wieczorem szukałem pewnych informacji i przejrzałem na chwilę dyskusję w wątku Roelxa z 2017 roku. Polecam wszystkim, bo aż wydaje się niewiarygodne jak się sytuacja na rynku zmieniła. Pisałem np. o platynowej Daytonie za 74k euro w salonie i ktoś mi … doradzał kupno na wtórnym (będzie taniej), bo za taką cenę to podobno miała leżeć i leżeć. 

Ja pamiętam, że parę lat temu niebieski OP, o którego pytał Kolega chwilę wcześniej, wisiał na bazarku za jakieś 18k pln.
To nie ten wątek, ale pamiętam też oczywiście ceny innych marek i modeli. Na przykład Seamaster 2554.50 chodził po ok 5,5k. Za 50k lub mniej można było kupić APRO. Że o Seiko SKXach za 300 pln nie wspomnę (wiem, wspomniałem).
Ceny wszystkiego poszybowały. Przy czym w większości przypadków jest na to racjonalne (jak na ceny dóbr zbytecznych) wyjaśnienie/wyjaśnienia: spadek kursu PLN, znaczący wzrost cen bieżących kolekcji (Omega), dyskontynuacja lub jej zapowiedź połączona z ograniczeniem produkcji (AP, Nautilius), etc.
Wzrost MSRP Rolexów też nie jest niczym gorszącym.
Jednak już ceny praktycznie wszystkich Rolków na wtórnym nie bardzo jestem w stanie wytłumaczyć inaczej niż lawinowym przyrostem nowych-bogatych, dla których Rolex=drogi zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Który kolor tarczy?

Czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, KOPA76 napisał(-a):

Czarny

To ta z marcowej przymiarki? Jeśli będziesz szczęśliwi po tym dilu - to to zrób i nie patrz na to, co tu się wypisuje na ten temat.

 

Rozumiem, że 16710 chcesz się pozbyć?  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mario1971 napisał(-a):

...i nie patrz na to, co tu się wypisuje na ten temat. 

Czasem warto sie uczyc na cudzych bledach 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, artme napisał(-a):

Czasem warto sie uczyc na cudzych bledach 😊

Ja uważam, że najlepiej uczyć się mimo wszystko na własnych błędach. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Ja uważam, że najlepiej uczyć się mimo wszystko na własnych błędach. 

Zgadzam sie.116520 zawsze mi cos wypadalo i zegarek mi uciekał.Pepsi żal bo wygodny i wciąż mi sie podoba tyle ze golas a Daytona z papierami.Chyba , ze poczekać bo cos sie dzieje na rynku , mówią korekta ale to moze bardziej  sie poglebiac. Tak mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rafi napisał(-a):

Jednak już ceny praktycznie wszystkich Rolków na wtórnym nie bardzo jestem w stanie wytłumaczyć inaczej niż lawinowym przyrostem nowych-bogatych, dla których Rolex=drogi zegarek.

 

Bogatych pewnie nie przybyło nagle. Po prostu masa ludzi oszczędności chce ulokować w czymś pewniejszym niż banknoty.

 

11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Ja uważam, że najlepiej uczyć się mimo wszystko na własnych błędach. 

 

Kompletnie nie kumam ale szanuje.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zakupami na wtórnym bym się chwilowo wstrzymał, za granicą dyskusje o korekcie jak pisał @KOPA76 . Na chrono widać spadki, może korekta a może bańka zaraz pęknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 



Zgodziłbym się z Tobą, gdyby ten zakup odbywał się po MSRP, ewentualnie lekko powyżej - ze względu na ogromny popyt. Ale przy obecnych cenach na grey, lokowanie w ten sposób majątku jest irracjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już niedługo wśród inwestorów zegarkowych xD

 

how-is-my-little-wolf-of-wallstreet-doin


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pisar napisał(-a):

 

Kompletnie nie kumam ale szanuje.

Wytłumaczenie jest proste - jeden lubi blondynki, drugi brunetki, a trzeci kocha rude. Pierwszy wybierze szczupłą, a drugi taką, co orzechy pośladkami łupie. Każdy ma swój gust. :)

Kubek z nadrukiem- padłeś powstań popraw koronę i zasuwaj

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafi napisał(-a):

 


Zgodziłbym się z Tobą, gdyby ten zakup odbywał się po MSRP, ewentualnie lekko powyżej - ze względu na ogromny popyt. Ale przy obecnych cenach na grey, lokowanie w ten sposób majątku jest irracjonalne.

 

 

Niby jest irracjonalne jednak dalej ludzie to robią a ceny stale rosną więc chyba nie do końca to jest irracjonalne :) 

Kolega kupił Rolka po cenie grey 2 miesiące temu i już ma oferty na 4-6k wyższe niż płacił. Gdzie zarobisz 4-6k inwestując około 50k w ciągu 2 miesięcy?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Kilka razy rezygnowałem z zakupu Suba na wtórnym , uważając ze to głupota . A zaczynałem mieć te rozterki jak. za nowy musiałem wyłożyć 30k. A teraz ile trzeba ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy spełniać marzenia, jak nie dzisiaj? Jutro, za rok, nigdy...?! Kalkulator nie będzie sprzymierzeńcem serca, a zawsze rozumu.

6ecee6b37b39f1f52609add2aec2927a.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się panda wydawała absurdalnie droga jak była za 120, teraz są za 200+ tylko nie wiem czy w ogóle ktoś to kupuje bo ogłoszenia wiszą od dawna.
Sprite za 300k, OP Tiffany za 200k to raczej polowanie na jeleni albo szejków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest jedna - za cene z metki tylko nieliczni kupia i to tez niewiadomo ile beda czekac. Jesli masz gotowke ktora lezy na koncie bez zadnego procentu i tylko traci, to kupno zegarka, ktory sie podoba i sie o nim marzylo a w dodatku nie moglo byc zapisanym nie jest absurdem, tylko realizacja marzen i cieszeniem sie z zycia. To sa dobra luksusowe a nie chleb - i w takich kryteriach nalezy to odbierac. Jutro moze nas nie byc a jesli cos sie znudzi, to najwyzej sie odsprzeda za podobne pieniadze. Coz robic jesli nie ma innej drogi - i nie chodzi tu tylko o Rolexa... 😎

 

ps

osobiscie czekalem na kazdy ze swoich wymarzonych, jednak nie wiem czy 3 albo 4 lata oczekiwania kogos pociesza 😬

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, artme napisał(-a):

Prawda jest jedna - za cene z metki tylko nieliczni kupia i to tez niewiadomo ile beda czekac. Jesli masz gotowke ktora lezy na koncie bez zadnego procentu i tylko traci, to kupno zegarka, ktory sie podoba i sie o nim marzylo a w dodatku nie moglo byc zapisanym nie jest absurdem, tylko realizacja marzen i cieszeniem sie z zycia. To sa dobra luksusowe a nie chleb - i w takich kryteriach nalezy to odbierac. Jutro moze nas nie byc a jesli cos sie znudzi, to najwyzej sie odsprzeda za podobne pieniadze. Coz robic jesli nie ma innej drogi - i nie chodzi tu tylko o Rolexa... 😎

 

ps

osobiscie czekalem na kazdy ze swoich wymarzonych, jednak nie wiem czy 3 albo 4 lata oczekiwania kogos pociesza 😬


Ogolnie ciężko się nie zgodzić, ale niektóre Rolki to specjalny przypadek. Jak kupiłeś Daytone za 50k$, a teraz z tego co piszą na forach już chodzą <40k$, a dni może być niżej to pewnie mało kto będzie zadowolony. ;) Ja chyba nie jestem takim fanem marki, żeby kupować poza AD aktualne modele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.