Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Norbert York UK

Ja podobnie jak kolega Tomasso.

Ja rowniez nigdy nie widzialem , zadnych niedorobek ani w Rolexie ani w Omedze a mialem iCh troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szybko pojadę do Galerii Mokotow, to zobacze :)

 

Panowie, nie ma co ukrywac, ze przy tych cenach, rzadko sie takie niedorobki trafiaja. Przykre jest jednak, ze tak wychwalana kontrola jakosci w Rolku, rowniez daje d*py. Jak ktos do tej pory z tym sie klocil, to ma od pisar`a przyklad - mega konkretny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat błąd paralaksy ma duże znaczenie w przypadku nauki i pipet nieatuomatycznych (inna sprawa, kto tego jeszcze używa...). Wyobraź sobie jakbyś chciał mierzyć np DNA/RNA w różnych próbkach i potrzebowałbyś tego samego stężenia do dalszych badań. Raz wziął być ciut mniej, raz ciut więcej ... i masz 2 x ciut, czyli już sporo. Szczególnie jak pracujesz na bardzo małych objętościach, które potem "obracasz" w duże (rozcieńczasz). Taka mała dygresja, przepraszam nie mogłem się powstrzymać. 

Rzecz właśnie w tym, że na tych laborkach za błąd oznaczonej zawartości np. srebra czy wybranej soli, na granicy 4tego miejsca po przecinku, czyli dajmy na to błąd o 0.008 czy 0.01 gram(próba roztworu w granicach 5cm3 rozcieńczana do 100cm3) w stosunku do tego co nam nalali kończył się tróją, ale to było raczej dla dyscypliny, bo dziś stosuje się spektrometry itd, co było z kolei w semestrze drugim. Ja mówiłem konkretnie o podobieństwie do błędu paralaksy, że tu przy określaniu niedoróbek w zegarku należy pamiętać o zależności między kątem ustawienia zegarka względem oka a kątem pod jakim zrobiono zdjęcie itd 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoja droga, to ciekawe ze QC w kazdej z tych w.w. firm o TAKIEJ renomie dopuszca do tego aby takie (w ten sposob) wadliwe modele w ogole mogly opuscic swoje fabryki i znalezc sie na rynku konsumenckim. Rozumiem ze moze sie to zdarzac, ale byc moze w przypadku innych marek mniej renomowanych tanszych zegarkow; w przypadku takich firm jak PP i Rolex takie niedopatrzenia nie powinny w ogole miec miejsca.

 

Widocznie w QC nie pracują tacy pasjonaci jak my ;)

Fakt, przy tych pieniądzach, przy tej całej otoczce perfekcji i prestiżu, po prostu takie egzemplarze nie powinny trafiać do obiegu, lecz wracać z powrotem na zakład.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak uważam, że takie zdarzenia nie powinny mieć w ogóle miejsca, tak z ciekawości - widział ktoś kiedyś jakieś niezgodności / niedoróbki w Grand Seiko?

Naszlo mnie, zaczalem klikac i wpadlem na strone gdzie koles skarzy sie na swojego Grand Seiko ze sekundnik nie pokrywa sie z markerami (sa tam nawet zdjecia tego), oto link:

http://forums.watchuseek.com/f21/grand-seiko-second-hand-alignment-advice-312292.html

Rowniez i tutaj, jak sie dobrze przyjrzec pod powiekszeniem to markery w kilku miejscach wyraznie wydaja sie byc polozone nierowno (ale moze to byc rowniez i zludzenie optyczne spowodowane padaniem swiatla, sami osadzcie):

http://www.ebay.com/itm/GRAND-SEIKO-GMT-SBGM031-39-5MM-1000-PIECE-LIMITED-EDITION-BLUE-DIAL-GOLD-HAND-/140913665886

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to kwarc, a tam z rownaniem tych wskazowek to i w najdrozszych kwarach roznie bywa.

 

Poza tym wrocmy do Rolexa. Po co szukac w innych markach skoro trafilismy bubla wlasnie w Rolku. Mnie najzwyczajniej wkurza otoczka nieskazitelnosci Rolka i tego jak czesto jego wyznawxy to podkreslaja. Tymczasem kilka stron wczesniej jest przyklad obalajacy to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koledzy, jaka jest roczna produkcja Rolexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprost proporcjonalna do wiary psychofanów w jego nieskazitelność :)

Edytowane przez meinard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie oszukujmy się, nie ma zegarków i firm zegarkowych "nieskazitelnych". Tylko czy na tę bańkę rocznie, ten znaleziony jeden bubel to dużo?

Może jest ktoś obeznany w zagranicznych forach i jest tego więcej, ciekaw jestem ile.

Psychofanem nie jestem, ale nie ukrywam, że Submariner Rolexa to mój ideał zegarka. W poprzedniej pracy miałem kilka kwiatków w rękach i tego jednego Rolexa traktuję raczej z przymrużeniem oka. Nie zmienia to jednak faktu, że ten zegarek nie miał prawa wyjść z fabryki, a jak już wyszedł to nie miał prawa dostać się na półkę sklepową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Norbert York UK

Wprost proporcjonalna do wiary psychofanów w jego nieskazitelność :)

Tak Zgadzam sie ci psychofani zapominaja , ze Rolex to zegarek a nie jakas swietosc I sluzy do noszenia a nie zeby sie modlic nad nim . To jest zegarek niezapominajmy o tym a ludzie to tylko ludzie , i moze sie zdarzyc ze cos umknie uwadze , I trafi sie ferelny model I tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale to kwarc, a tam z rownaniem tych wskazowek to i w najdrozszych kwarach roznie bywa.

Ale bywa. Nawet w takim czasomierzu o ktory pytal kol. StaryWilk bywa tak jak nie powinno byc.

 

Poza tym wrocmy do Rolexa. Po co szukac w innych markach skoro trafilismy bubla wlasnie w Rolku.

Po to chociazby, zeby wskazac na fakt ze nawet najbardziej renomowanym producentom zegarkow zdarzy sie wypuscic buble. Ja w kazdym razie w takim szukaniu w innych markach nic zlego nie widze, tak jak nie widze nic zlego w wyszukiwaniu niedociagniec w czasomierrzach Rolexa.

 

Mnie najzwyczajniej wkurza otoczka nieskazitelnosci Rolka i tego jak czesto jego wyznawxy to podkreslaja.

Szczerze mowiac, to ja nigdzie nie zauwazylem zeby ktos dorabial "otoczke nieskazitelnosci" Rolexowi. Da sie faktycznie zauwazyc tu i owdzie ze milosnicy/uzytkownicy Rolexa (tacy np. jak ja) chwala sobie perfekcyjnosc czasomierzy tej marki ktore posiadaja (mowiac o perfekcyjnosci mam tu na mysli relatywna ich perfekcyjnosc w odniesieniu do innych zegarkow innych marek), ale zeby ktos dorabial Rolexowi otoczke nieskazitelnosci? Tego nigdzie nie zauwazylem.

Powiem wiecej, nie widze nic niewlasciwego w deklarowaniu perfekcyjnosci w odniesieniu do Rolexow (jak i do zegarkow innych zacnych marek na ten przyklad) jesli spelniaja one warunki aby mogly byc okreslone mianem perfekt, na takiej samej zasadzie na jakiej rowniez nie widze nic niewlasciwego w wyszukiwaniu i publikowaniu wad w Rolexach/innych zegarkach gdy na to sobie one zasluza.

 

Wprost proporcjonalna do wiary psychofanów w jego nieskazitelność  :)

Moznaby to sparafrazowac i rzec ze wprost proporcjonalna do wiary psychofanow w nieskazitelnosc Omegi...  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jaka jest roczna produkcja Rolexa?

Podawane są liczby ok 2000 dziennie .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moznaby to sparafrazowac i rzec ze wprost proporcjonalna do wiary psychofanow w nieskazitelnosc Omegi...  :)

 

Są tacy?

 

Fani Roleksa powtarzają, że największą zaletą jest perfekcyjne wykonanie zegarków tej marki. Że są to zegarki robione masowo, ale niezawodne i przede wszystkim idealnie wykonane. Także porównywanie się do konkurencji jest bez sensu, bo czemu równać w dół? Bo oni mogą to my też?

 

Co do Patka z poprzedniej strony nie można mu nic zarzucić po tym zdjęciu, on po prostu ma takie indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawane są liczby ok 2000 dziennie .

Mój Boże, rzeźnia dosłownie ;) 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wiem tyle , ze jak bym kupil ten zegarek , to na 100% niezauwazylbym ze cos jest z nim nie tak .  :blink:

Dochodze do wniosku ze nie powinienem sie wypowiadac na temat jakosci wykonania  :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wiem tyle , ze jak bym kupil ten zegarek , to na 100% niezauwazylbym ze cos jest z nim nie tak .  :blink:

Dochodze do wniosku ze nie powinienem sie wypowiadac na temat jakosci wykonania  :)

Ja tak samo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zobaczyłbym już na wystawie. :)

W mojej Attesie jest pewna niedokładność nałożenia indeksu, której nie zauważył nikt, jeśli jej nie wskazałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie do znawców Rolexów, czy jest możliwość na podstawie zdjęć stwierdzić autentyczność Rolexa ? ewentualnie gdzie w woj. lubelskim mogę sprawdzić czy zegarek jest oryginalny czy nie jest podróbą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podróba jest na kiepskim poziomie, to zdjęcia poglądowe wystarczą. Natomiast jeśli jest na poziomie tych na kiepskiej ecie, w cenie około 500-600usd za sztukę, to najlepiej byłoby otworzyć kopertę.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.