Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ile homarow z 2008r. miales do porownania z bransoleta z tegoz roku? ;)

 

Napisałem:  "najmniej imponującą bransoletę (względem jakości wykonania samego zegarka)" posiadał IMO Sub. Co znaczy, że jakość wykonania bransolety odstaje od jakości wykonania samego zegarka. Nie napisałem, że Sub miał bransoletę gorszą od homarów ;)

 

Nie zamierzam tu szerzyć herezji. Wg. mnie oryginał nie jest i nie może być gorszy od klonów. Jeszcze tego by brakowało, żeby bransa warta 1000$ (?) czyli równowartość dwóch szwajcarskich klonów na bransoletach, była źle wykonana, co nie?

 

Z drugiej strony lekką hipokryzją jest zarzucanie dobrze wykonanym homarom skrzypienia w bransoletach, gdy ich luksusowy odpowiednik jeszcze do niedawna słynął z klekotania i miał zapięcie wykonane z tłoczonej blachy (gdy w tym samym czasie konkurencja już posługiwała się masywnymi zapięciami z kutej stali).

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żeby było śmieszniej, najmniej imponującą bransoletę (względem jakości wykonania samego zegarka) posiadał testowany przeze mnie... Submariner.

 

 

 

Skądś znam tego brzydala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

A w Paryżu można znaleźć dzisiaj coś takiego

Na placu przed Sacré-Cœur u tych ... jak im tam ... afroamerykanów B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skądś znam tego brzydala ;)

 

Mi też łezka się w oku kręci, gdy patrzę na zdjęcia. Z odrazy oczywiście, a nie że fajnie się go nosiło, czy coś...

 

Jeszcze raz dzięki przyjacielu.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z drugiej strony lekką hipokryzją jest zarzucanie dobrze wykonanym homarom skrzypienia w bransoletach ...

 

Miałem dwa nowe ceramiczne Rolexy i w obu bransoleta skrzypiała.

 

Napisałem:  "najmniej imponującą bransoletę (względem jakości wykonania samego zegarka)" posiadał IMO Sub. Co znaczy, że jakość wykonania bransolety odstaje od jakości wykonania samego zegarka. Nie napisałem, że Sub miał bransoletę gorszą od homarów ;)

 

 

Dobrą masz bajerę  ;)

Jednak ja Tobie nie imputowałem takiego stwierdzenia, tylko zupełnie z ciekawości zadałem to pytanie o -_-  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na placu przed Sacré-Cœur u tych ... jak im tam ... afroamerykanów B)

 

To bodajże mój 3 post na tym forum i chyba ostatni. Mam wrażenie że to klub 5 głównych uczestników a reszta jest nieistotna. Lubię przeglądać dyskusje tutaj, ale pisać się nie da. Chodziłem dzisiaj po sklepach, przymierzałem fantastyczne modele różnych marek i pomyślałem, że wrzucę na forum miłośników pewnej marki (której sam mam 2 modele) coś rzadko spotykanego.

 

Szanownemu koledze plac Vendome się pomylił z innym, podobnie jak i sprzedawcy. Akurat przed Sacre Coeur przeważ szuka się czegoś innego niż Rolexów; no ale może są i tacy co przyjeżdzają do Paryża aby kupić w tym właśnie miejscu Rolexy od Afroamerykanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ pablo

 

W takim razie odpowiadając wprost - miałem jakiś czas temu w rękach Debaufre Ocean One, bodajże z roku 2009. Jest to bodajże protoplasta Steinharta Ocean One tylko o mniejszej średnicy (Stenki mają 42mm, a ten miał ~40mm).

 

Powiem tak, zegarek noszony raczej bez szczególnego poszanowania, z widocznymi oznakami użytkowania - bransa trzymała się ok, zapięcie takie jak w Stenku, blacha plus części ruchome motylka z grubej stali. Samo zapięcie chodziło ok, klips lekko wyrobił się od wciskania.

 

@ beniowski

Nie zniechęcaj się.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jak chodzi o platynową Daytonę , to dla mnie tarcza bagetki jest rewelacyjna i w ogóle nie biżuteryjna.

 

Ale ok €45k.....hmmmm....

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna Daytona która mi się podoba. Ale niestety masz złe info co do ceny: na placu Vendome kosztuje 74500 euro ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Cena w AD, tak....ale gdybys chciał kupić nową, nie od AD, to €45-50 wystarczy już wydać.

 

A w AD sądzę, że na tę cenę dostanie człowiek jeszcze dobry rabat.....jak jest zdecydowany wyłożyć ok PLN 250-300k na ladę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze - konkretne rabaty tylko przy konkretnych wydatkach. A nie jakieś bazarkowe drobne ;-)

Ale kolor tej tarczy ani na renderach ani na żywo do mnie nie trafia. To chyba pod kolor oczu Newmana zrobili ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pomoże ktoś?

 

Czy orientuje się ktoś może jaki to kaliber, albo gdzie mode znaleźć na jego temat informacje?

post-93939-0-46950500-1510420927_thumb.jpg

Edytowane przez Kossutiusz99

Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bodajże mój 3 post na tym forum i chyba ostatni. Mam wrażenie że to klub 5 głównych uczestników a reszta jest nieistotna. Lubię przeglądać dyskusje tutaj, ale pisać się nie da. Chodziłem dzisiaj po sklepach, przymierzałem fantastyczne modele różnych marek i pomyślałem, że wrzucę na forum miłośników pewnej marki (której sam mam 2 modele) coś rzadko spotykanego.

 

Szanownemu koledze plac Vendome się pomylił z innym, podobnie jak i sprzedawcy. Akurat przed Sacre Coeur przeważ szuka się czegoś innego niż Rolexów; no ale może są i tacy co przyjeżdzają do Paryża aby kupić w tym właśnie miejscu Rolexy od Afroamerykanów.

Nie zniechęcaj się. Każdy z nas to przeszedł. Daj typa do ignorowanych i nie będziesz oglądać jego zaczepek :) To jest Polska. Tu zawsze znajdzie się ktoś z bólem tylka... W dodatku nazwę musiał zacytować z Wikipedii bo nawet czcionki nie wyprostował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30abb2215212d45bgen.jpg

 

Przeglądając zdjęcia Oysterquartzów znalazłem model, o którym wcześniej nie słyszałem. Zagłębiając się w szczegóły jego powstania natknąłem się na ciekawostkę - jest to projekt nikogo innego jak Geralda Genty! Rolex ref. 5100 którego premiera miała miejsce w 1970 r.

 

Dlaczego I find this interesting? Ano kojarzony w dużej mierze z tym typowym dla Genty designem Royal Oak wyszedł w 1972 roku, czyli dwa lata później.

 

Po drugie patrząc na późniejsze Oysterquartze miałem wrażenie, że Rolex nieźle zerżnął design z Royal Oaka, tymczasem okazuje się, że ów 5100 można uznać za jego protoplastę, a 5100 zaprojektował Gerald Genta. Wszystko jasne!


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... musial na czyms pocwiczyc i przetestowac, nie? :P:D;)

 

Ale tak powaznie, to bransoleta calkiem, calkiem - bardzo przypomina mi ta z TH Grand Carrera 17RS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie cienie? Jakie odbicia? Zwykłe wybrakowania. Zresztą goście piszą o tym w komentarzach pod filmikiem. Proszę, tutaj kolejny rodzynek, tym razem ze stajni JLC, 1:18 i 1:56

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje, gołym okiem tego pewnie nie zauważysz. Jak chcesz trochę lepsze tarcze to czas na Lange itp.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.