Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dla Was złe wiadomości. Podobno był włam do Waszej ulubionej firmy i jakieś łobuzy przestawiły maszyny. Krąży pogłoska, że jakieś pierścienie teraz są krzywo osadzane co postanowiłem sprawdzić na własne oczy.

Z wielkim żalem muszę Was powiadomić, że to niestety prawda i tak jakby delikatnie im te pierścienie nie centrowały :(

To co raduje me serce to w rozmowie z jednym panem dowiedziałem się, że prawdziwi fani Rolexa nie opuszczają tej firmy w tych ciężkich dla niej chwilach (liczyłem na Was i się nie zawiodłem, ale byłem tego pewny po tym co tu piszecie) i jeden z nich wykupuje podobno te wadliwe egzemplarze więc nie muszą się tym za bardzo przejmować.

Niestety nie zdążył wykupić wszystkich (za dużo tego było :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś już śmieszny,

nie jesteś już nawet zabawny,

może przestaniesz robić z siebie błazna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę co widziałem, a historia z panem, który kupuje Rolexy z błędem prawdziwa (przynajmniej taką sprzedawca przedstawił) błaźnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ch*j tak podniecisz się Rolexem? O Omedze już nic ciekawego napisać nie można wieśniaku z WLKP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Ale dajecie sobie do pieca. Nawet jeżeli w zegarku / zegarkach Rolex przytrafił się gniot, to nie jest to nic odosobnionego. Swoje problemy ma Jaeger-LeCoultre z wykończeniem tarcz (i nie tylko). Ten sam problem dotyczy Vacheron Constantin. Z awaryjnością wielkich komplikacji boryka się F.P.Journe. Źle zaprojektowany podzespół regulatora stanowił słaby punkt konstrukcyjny w kalibrze Patek Philippe 324 SC. Z kolei Audemars Piguet miał problemy z zacinaniem się mechanizmu datownika w kalibrze 3120. I można by tak długo wymieniać. Może więc spróbujmy pisać merytorycznie zamiast obrzucać się epitetami ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

merytorycznie to Seiko za 2k zł też ma czasem jakieś wtopy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

merytorycznie to Seiko za 2k zł też ma czasem jakieś wtopy :)

 

Kto ich nie ma ?. Tylko ten się nie myli, co nic nie robi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, bolało cooo?

Nie bolało w ogóle, bo nie mam wyobrażenia o ulubionej marce jak niektórzy na temat Rolexa, którzy przez błaznowanie podobne do Twojego (zresztą zauważyłem, że Ty tylko błaznowaniem się zajmujesz) tylko ironią próbują odpisywać na fakty.

Wszystko co napisałem wczoraj jest prawdziwe i nie wierzę, że nikt nie widział źle wykonanego divera Rolexa, bo musiałby albo mieć problemy ze wzrokiem, albo wcale nie oglądać tych zegarków.

Z oglądanych wczoraj to 14060 Roberta nie miał problemów z pierścieniem natomiast w kilku nowych, salonowych Rolexach ten problem występował.

 

merytorycznie to Seiko za 2k zł też ma czasem jakieś wtopy :)

J.w. tylko błaznowaniem się umiesz zajmować i na drugi raz waż słowa pajacu forumowy.

Miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian, a co się dziwisz takim reakcjom? Ja też niektóre marki lubię bardziej lub mniej, a niektórych nie lubię wcale. Ale to nie powód, żebym się wchrzaniał na podforum miłośników tych marek, których akurat nie lubię i przekonywał, że ich ulubione zegarki to szajs, a właściciele tych zegarków chyba są jacyś posrani. Hello, ocknij się, to jest temat pod tytułem "klub miłośników czasomierzy Rolex", najwyraźniej wątek nie dla Ciebie.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod powyższym ..po co "hejtować" w takim wątku i to jeszcze bez merytoryki ?

bo bzdur o poprzestawianych maszynach trudno uznać za merytorykę ...

a za następne wyzwiska posypią się bany , niezależnie od tego ile kto jest na forum i ile natrzaskał postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmiana tematu :)

Wytłumaczcie mi proszę co to oznacza przy Rolexach

LC 100, LC 200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Panowie mam dla Was złe wiadomości. Podobno był włam do Waszej ulubionej firmy i jakieś łobuzy przestawiły maszyny. Krąży pogłoska, że jakieś pierścienie teraz są krzywo osadzane co postanowiłem sprawdzić na własne oczy.

Z wielkim żalem muszę Was powiadomić, że to niestety prawda i tak jakby delikatnie im te pierścienie nie centrowały :(

To co raduje me serce to w rozmowie z jednym panem dowiedziałem się, że prawdziwi fani Rolexa nie opuszczają tej firmy w tych ciężkich dla niej chwilach (liczyłem na Was i się nie zawiodłem, ale byłem tego pewny po tym co tu piszecie) i jeden z nich wykupuje podobno te wadliwe egzemplarze więc nie muszą się tym za bardzo przejmować.

Niestety nie zdążył wykupić wszystkich (za dużo tego było :()

Może podasz źródło, gdzie piszą o tym "włamie"?? To jest niesamowite w takiej firmie jak Rolex, że nawet swoich przeciwników potrafi zmusić do siedzenia w temacie na forum o nielubianej przez nich marce. Całymi dniami myślą o tej marce, piszą kolejne posty, marnują cenny czas a kolejne dni nieubłaganie mijają... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę ostatni raz w tym temacie bo faktycznie fanem marki nie jestem mimo, iż lubię kilka modeli zarówno współczesnych jak i vintage.Trzeba czytać między wierszami i brać pewne rzeczy z przymrużeniem oka. Jakoś ironia w odwrotnym kierunku nikomu nie przeszkadzała ;)

Więc napiszę teraz jakbym tłumaczył dziecku. Włam to taka ironia, bo przecież wcześniej nikt tu nie widział Rolexów z niedoróbkami więc pewnie ktoś się włamał do firmy i im poprzestawiał maszyny skoro teraz na 4 oglądane w salonie Rolexy z obrotowymi pierścieniami, aż 3 miały je źle ustawione (i nie chodzi tu o jeden klik jak niektórzy starali się wmówić ;)).

Wniosek z tego taki, że albo ktoś nie chce widzieć tych błędów albo ma problemy z oczami.

Może być tak, że jesteśmy dla luksusowych marek krajem trzeciego świata i pcha się do nas cały odrzut z "cywilizowanych" krajów, a może być tak, że Rolex wraz z przejściem na ceramikę nie dał sobie rady z centrowaniem pierścieni lub po prostu to olał bo fani i tak kupią.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Kryatian tak jak piszesz nie jestes fanem marki... ale lubisz kilka modeli rolexa...

mi naprzyklad nie przeszkadza jesli ktos napisze, ze w rolexsie zdarzaja sie niedociagniecia... bo sie zdarzaja poprostu...

w kazdej marce produkujacej zegarki sie zdarzaja od tych najbardziej prestizowych do budzetowych... z tym ze w tej pierwszej grupie nieco rzadziej...

kolegom bardziej sie niepodoba fakt, ze wpadasz tu i niewiadomo skad piszesz o jakis wlamaniach...

ja np. niemam z tym problemu i widze w twoich postach zartobliwe podejscie... ale nie wszyscy, mozliwe ze to juz stalo sie dla nich troche denerwujace i niepotrzebne...

i przez to powstaja jakies klotnie itd.

mysle ze obie strony powinny jednak troche sie wyluzowac...

nieprowokujac i nieobrazajac sie nawzajem...

na tym forum mowimy o zegarkach, ktore sa takjakby symbolem pozycji,dobrego smaku, wyrafinowania... i chcialbym zeby nasz jezyk byl rowniez na wysokim poziomie...

pozdrawiam angelo

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze ,że nie ma jakichś drobnych niedoróbek , bo pewnie jak wszędzie są ( AP , JLC , Rolex , Omega czy VC - każdemu się zdarzyło )

Twierdzę natomiast ,że jakoś dużej skali nie zauważam , miałem 4 daytony w różnych konfiguracjach , 2 SD ( stary i nowy ), 5 sub ( w tym 3 ceramiczne ) 3 GMT ( jeden z ceramiką ) i kilka pomniejszych

Obecnie użytkuję sub i gmt z ceramiką i chętnie postawię whisky jak mi ktoś znajdzie niedoróbki w nich

Tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym SD4000 moim zdaniem kazdy wychodzi z fabryki z minimalnym przesunieciem bezela(pol "kliku"). Mi to nie przeszkadza, ustawie sobie to jak bede u znajomego AD za rok. Za to tarcza to juz mistrzostwo. Doszukiwanie sie tu niedociagniec mija sie z celem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

W nowym SD4000 moim zdaniem kazdy wychodzi z fabryki z minimalnym przesunieciem bezela(pol "kliku").(...)

Gdyby to okazało się prawdą, to byłoby fatalnie. To są przecież zegarki za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na rynku motoryzacyjnym szanujące się firmy motoryzacyjne organizują akcje przywoławcze. Tak samo powinno być u Roleksa, jeśli wypuścił partię felernych zegarków, choćby nawet była to drobnostka w postaci połowy click'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcje przywoławcze dotyczą wad ukrytych które zagrażają szeroko rozumianemu bezpieczeństwu i robi się je aby uniknąć przyszłych ewentualnych roszczeń procesowych poszkodowanych klientów...w zegarku każdy widzi czy indeks, lupa, bezel krzywy czy nie i ma wybór. I może sobie też myśleć o marce co chce i głosować portfelem. Dobrze że nie wybuchają te zegarki...choć z drugiej strony taki kwarc...; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

desmo - oczywiście masz rację, ale dla podtrzymania prestiżu marki Rolex mógłby taką akcję zorganizować i zaprosić np. listownie nabywców do AD na ustawianie bezela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że jak ktoś gorąco tego pragnie, to w końcu dostrzeże jakieś niedokładności. Wystarczy spojrzeć pod odpowiednim kątem...

W moim Subie i Black Bayu forumowi specjaliści dopatrzyli się na żywo setnych części milimetra niedokładności, których ja w żaden sposób nie jestem w stanie dostrzec. Jeśli są to na pograniczu zjawisk paranormalnych - kto chce to widzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak inżynier lub aptekarz ( no w każdym razie ten starej daty ,co to sam lek potrafił przygotować, a nie tylko wciskać tani kit w sklepie z lekami ) zostaje miłośnikiem zegarków ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.