Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

W wuja dajesz się robić jeśli przepłacasz u handlarza za model z aktualnej oferty...jakby nikt nie przepłacał u handlarza - nie byłoby kolejki...proste.

Co do IWC czy PAMa ..tak jak pisałem istNieje ryzyko że Twój „nowy” zegarek jest fabrycznym frankenem złożonym z odkupionych kilkuletnich części chyba że kupujesz hit który co roku schodzi na pniu ( jak SUB ;-) . To już chyba wolę poczekać na nowego Rolexa.

Także kieruj ostrze swej krytyki nieco celniej. I masz rację - zawsze możesz kupić GSa...i oby Ci się nie znudził bo...będzie bolało.

do tego zmierzam: tłum się nakręcił co skrzętnie wykorzystali handlarze , bo jakoś na innych markach tego aż  tak nie widać ( wiem wiem AP czy PP -tez taka mają)

skoro piszesz o takich kombinacjach z przekładaniem części ze starych odkupionych do modeli nowych - to rozumiem ze wiesz to z autopsji a nie tylko z opowiadań bo wiesz  legendy to można tworzyć na kolanie

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem DJ 41 smooth bezel blue zaraz po nowym seamasterze więc zapachniało elegancją ;-).Tak raczej sportową ale w świetnym wydaniu. Ten akurat model był na ręku sprzedawcy ale byłem pozytywnie zaskoczony faktem,że nie tylko karbowany bezel robi robotę. Jednak blue podbija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego zmierzam: tłum się nakręcił co skrzętnie wykorzystali handlarze , bo jakoś na innych markach tego aż  tak nie widać ( wiem wiem AP czy PP -tez taka mają)

skoro piszesz o takich kombinacjach z przekładaniem części ze starych odkupionych do modeli nowych - to rozumiem ze wiesz to z autopsji a nie tylko z opowiadań bo wiesz  legendy to można tworzyć na kolanie

Od 2016 roku Richemont masowo i systemowo odkupuje zapasy swoich produktów zamiast je przeceniać i sprzedawać . Oficjalna wersja twierdzi że je niszczy ale z całym szacunkiem od co najmniej dekady korporacjami rządzą księgowi którzy prędzej się udławią niż zaakceptują taką stratę. Możesz być naiwny jeśli jest Ci z tym łatwiej.

Mierzyłem DJ 41 smooth bezel blue zaraz po nowym seamasterze więc zapachniało elegancją ;-).Tak raczej sportową ale w świetnym wydaniu. Ten akurat model był na ręku sprzedawcy ale byłem pozytywnie zaskoczony faktem,że nie tylko karbowany bezel robi robotę. Jednak blue podbija.

Blue is new black :-)

post-55792-0-54082600-1536757786_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co złego jest w jeżdżeniu Polo? Ja rozumiem że na głębokiej wsi to nadal bez Passata w TDI jesteś nikim, ale wydawało mi się że w kręgach wykształconych ludzi samochód już nie jest jakimś wielkim wyznacznikiem prestiżu.

 

 

Nie upraszczaj, chodzi o life balance, auto/marka/model to tylko symbol... :)

 

Musiałeś to ogarnąć, nie wygłupiaj się  :P

(...)

Zdaje się że w tym kraju „ szpanuje” się furą więc akurat byłbym spokojny o motywacje tego właściciela Rolexa...90% społeczeństwa nie zwróci uwagi co nosi - więc kupował dla siebie. Co innego wyścigi leasingowanych limuzyn...

j.w.

Od 2016 roku Richemont masowo i systemowo odkupuje zapasy swoich produktów zamiast je przeceniać i sprzedawać . Oficjalna wersja twierdzi że je niszczy ale z całym szacunkiem od co najmniej dekady korporacjami rządzą księgowi którzy prędzej się udławią niż zaakceptują taką stratę. Możesz być naiwny jeśli jest Ci z tym łatwiej.

(...)

A Burberry palił ciuchy z Pepco... :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

j.w.

A Burberry palił ciuchy z Pepco... :ph34r:

Kolekcja żyje sezon drugi sezon sprzedaje się w outletach ...zegarek co najmniej dekadę ...nie wygłupiaj się musiałeś to ogarnąć Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od 2016 roku Richemont masowo i systemowo odkupuje zapasy swoich produktów zamiast je przeceniać i sprzedawać . Oficjalna wersja twierdzi że je niszczy ale z całym szacunkiem od co najmniej dekady korporacjami rządzą księgowi którzy prędzej się udławią niż zaakceptują taką stratę. Możesz być naiwny jeśli jest Ci z tym łatwiej.[/quote

 

Czyli kupując zegarek marki L&S VC czy JL mogę natrafić na taki składak z częściami sprzed dekady ?śmiała koncepcja choć może i możliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do IWC czy PAMa ..tak jak pisałem istNieje ryzyko że Twój „nowy” zegarek jest fabrycznym frankenem złożonym z odkupionych kilkuletnich części

 

Kilkuletnie części to już zdrowo nieświeże muszą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja żyje sezon drugi sezon sprzedaje się w outletach ...zegarek co najmniej dekadę ...nie wygłupiaj się musiałeś to ogarnąć

sęk w tym, że w tym przypadku akurat nie mogła... ale spokojnie, tego akurat mogłeś nie ogarnąć  ;)  pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Kilkuletnie części to już zdrowo nieświeże muszą być.

Eee, tam. Smarujesz i chodzą... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ? Jak są kilkuletnie , to już są wysmarowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym, że w tym przypadku akurat nie mogła... ale spokojnie, tego akurat mogłeś nie ogarnąć ;) pozdrawiam

Firmowe szmaty kolego najpierw sprzedawane są w butikach później w cywilizowanych outletach a następnie w outletach wschodniej Europy

Dopiero wtedy trafiają do pieca - nadal ich cykl życia i koszt produkcji ma się nijak do zegarkowego - a potencjalny recycling gotowych ciuchów jest możliwy tylko teoretycznie i deklaratywnie żeby uspokoić internetową rewolucję milenialsów - w przypadku zegarków jest trochę inaczej co po cichu przyznają nawet AD którzy są dłużej w biznesie .

Mam nadzieję że pomogłem Ci ogarnąć - również pozdrawiam ;-)

Kilkuletnie części to już zdrowo nieświeże muszą być.

Nieświeżo czułbym się płacąc za nie jak za nowe ... ale rozumiem że Ty lubisz być wodzony za nos albo żyć w nieświadomości ... przynajmniej się nie unosisz ;-) Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie kupię zegarków VC L&S czy JLC bo mogę natknąć się na składaki ze starymi częściami i jak zwykle na końcu pozostaje mi czekać 10lat by kupić roleksa

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie kupię zegarków VC L&S czy JLC bo mogę natknąć się na składaki ze starymi częściami i jak zwykle na końcu pozostaje mi czekać 10lat by kupić roleksa

 

Szkoda, że to napisałeś, bo pewnie teraz usłyszymy o serii samobójstw  ceo w tych firmach, po takiej deklaracji strategicznego klienta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to napisałeś, bo pewnie teraz usłyszymy o serii samobójstw  ceo w tych firmach, po takiej deklaracji strategicznego klienta

.

Sugerowałem się wpisem kolegi desmo o takich praktykach w grupie reachmont

Twój wpis nic nie wnosi do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LV podobno faktycznie palą po sezonie 

No cóż, kolega @Desmo ma jednak zdecydowanie najpełniejszą wiedzę o branży fashion  :rolleyes: zostawmy to jednak, bo nie miałem na celu ośmieszania kogokolwiek :)

 

Tak w ogóle, to Rolex jest bardzo fajną firmą i lubię ją choć inne bardziej  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

To już nie kupię zegarków VC L&S czy JLC bo mogę natknąć się na składaki ze starymi częściami i jak zwykle na końcu pozostaje mi czekać 10lat by kupić roleksa

I to jest słuszna koncepcja. Doradca prezydenta Francji już dawno temu zauważył, że...

 

Everyone has a Rolex. If you don't have a Rolex by the time you reach 50, then you have clearly failed in your life.

 

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/4733974/Nicolas-Sarkozy-friend-claims-any-50yo-without-a-Rolex-is-a-failure.html

 

Nie marnuj więc życia i kup Roleksa.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba straciliście koledzy z pola widzenia istotę tej wymiany opinii - w przeciwieństwie do Was nie winię Rolexa za ten burdel bo widzę że jest parę firm ,które mają z punktu widzenia interesu klienta więcej za uszami. Nikt nie obiecywał, że każdy musi mieć SUBa tylko dlatego że uzbierał walizkę kasy zwłaszcza odkąd handlarze włączyli się do gry. Oni bynajmniej nie są zbawcami w tej sytuacji ale raczej są wspólnie z niecierpliwymi klientami jej głównym powodem.

Swoją drogą jakoś nie widzę tych lamentów w dziale AP czy PP...rozumiem że jeszcze nie ten poziom abstrakcji zegarkowej ;-)

I to jest słuszna koncepcja. Doradca prezydenta Francji już dawno temu zauważył, że...Everyone has a Rolex. If you don't have a Rolex by the time you reach 50, then you have clearly failed in your life.

 

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/4733974/Nicolas-Sarkozy-friend-claims-any-50yo-without-a-Rolex-is-a-failure.html

 

Nie marnuj więc życia i kup Roleksa. :)

Węgierski uchodźca którego ambicje wepchnęły na chwilę na urząd w pogubionym kraju - też mi referencja. Poza tym chyba wiesz że ponieważ jego próżność nie miała granic - obok Daytony nosił też Patka Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Węgierski uchodźca którego ambicje wepchnęły na chwilę na urząd w pogubionym kraju - też mi referencja. Poza tym chyba wiesz że ponieważ jego próżność nie miała granic - obok Daytony nosił też Patka

 

Czyli nosił przynajmniej jeden dobry zegarek.  :) Rollie, zna się gość na rzeczy. Ayo i Teo też mówią, że to dobra firma.  :)  

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kolega @Desmo ma jednak zdecydowanie najpełniejszą wiedzę o branży fashion :rolleyes: zostawmy to jednak, bo nie miałem na celu ośmieszania kogokolwiek :)

 

Śmieszna to jest wiara, że branża zegarkowa wobec droższych i mających dłuższy cykl życia produktów stosuje takie same praktyki jak branża odzieżowa ( która co wyraźnie napisałem , niszczy produkty nawet jeśli pod wpływem klientów deklaruje że będzie je odzyskiwać ) Wspólny jest tylko finalny efekt - zapobieganie erozji cenowej ale metody są różne. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nosił przynajmniej jeden dobry zegarek. :) Rollie, zna się gość na rzeczy. Ayo i Teo też mówią, że to dobra firma. :)

 

Jesteś jakiś rok do tyłu...moje dzieci mówią że ten hit już nie modny, teraz jest hype na AP ( Nasz narodowy snajper wcisnął gdzieś RO między Gillette i Huawei ) , PP jest kwestią czasu...

https://m.youtube.com/watch?v=G3FU_-gQAEE

PS przy okazji zwróć uwagę jak „ kultura” masowa okrutnie obchodzi się z nieszczęsnym przedstawicielem wielkiej trójki,któremu zamarzyła się popularność...a Ty nam robisz wyrzuty że porównujemy Rolexa do PP ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC czy ML zawyżały ceny katalogowe, pozwalając na duże upusty w puntach sprzedaży. Jeśli AD dawał 40%off, to rynek wtórny musiał dać 80%off co doprowadziło rating zegarka do poziomu BB-. Rolex zachował przyzwoitą cen katalogową, jednak restrykcyjną polityką rabatową i ograniczeniem dostępności rękoma handlarzy i rynku wtórnego pozwolił zapewnić swoim wyrobom rating AAA. To nie Rolex sprzedaje stalowego Pepsi za 70k, więc to nie on upadł na głowę. On tylko na to pozwolił, a teraz czerpie korzyści materialne, jak i niematerialne. Mistrzostwo.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ty nam robisz wyrzuty że porównujemy Rolexa do PP ;-)

 

Moje wyrzuty dotyczyły nie tyle samego faktu porównania ile sposobu, w jaki to zrobiono, próbując na siłę udowodnić wyższość Roleksa nad Patkiem. Zresztą nie chcę wracać do tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest selektywna wyższość, Mariusz. Skoda Citigo wykazuje wyższość nad Porsche 911 w obszarze przestronności na tylnej kanapie.

 

Czy powyższy przykład jest dostatecznie jaskrawy?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

To jest selektywna wyższość, Mariusz. Skoda Citigo wykazuje wyższość nad Porsche 911 w obszarze przestronności na tylnej kanapie.

 

Czy powyższy przykład jest dostatecznie jaskrawy?

 

Tak, podany przykład jest dostatecznie jaskrawy i dość śliski. Powstrzymam się jednak od odbijania piłki, bo lubię zegarki mechaniczne.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.