Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na papierze (obiektywnie ) GMT wydaje sie być lepszym zegarkiem . Chodziło mi o to ze kupujący GMT wiedzieli dlaczego , a niektórzy właściciele SUBow nie potrafili nic przytoczyć poza tym ze to SUB . Mi osobiście podobają sie oba żeby noe było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na papierze (obiektywnie ) GMT wydaje sie być lepszym zegarkiem . Chodziło mi o to ze kupujący GMT wiedzieli dlaczego , a niektórzy właściciele SUBow nie potrafili nic przytoczyć poza tym ze to SUB . Mi osobiście podobają sie oba żeby noe było ;)

Dla mnie także oba są ok. U mnie GMT wygrał głównie tym, że jest chudszy i ma zarąbisty niebiesko czarny bezel

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że noszenie Rolexa to obciach, na szczęście zwierzęta o tym nie wiedzą :P

 

8JsT24Z.jpg


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na papierze (obiektywnie ) GMT wydaje sie być lepszym zegarkiem . Chodziło mi o to ze kupujący GMT wiedzieli dlaczego , a niektórzy właściciele SUBow nie potrafili nic przytoczyć poza tym ze to SUB . Mi osobiście podobają sie oba żeby noe było ;)

To taka kolegi propozycja „obiektywnej przewagi” GMT nad SUBem :-)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm, koperta(wymiary) a subiektywie ciekawsza tarcza i praktyczniejszy bezel. Dla mnie tez Oyster. Przymusiles mnie do argumentacji;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mechanizm tylko w niektórych a w przyszłym roku różnica może zniknąć. Tarcza różni się jedną wskazówką i dodatkiem koloru więc faktycznie subiektywnie. Bezel to debata estetyczno - praktyczna więc też subiektywnie. A zapięcie? No i czas oczekiwania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mechanizm tylko w niektórych a w przyszłym roku różnica może zniknąć. Tarcza różni się jedną wskazówką i dodatkiem koloru więc faktycznie subiektywnie. Bezel to debata estetyczno - praktyczna więc też subiektywnie. A zapięcie? No i czas oczekiwania :-)

Na dobry obiad można poczekać parę minut dłużej! A jak później na pusty żołądek smakujeSuba nie dostaniesz przecież tak od ręki...?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz lepszego trzymania ceny , to jakie są te pozytywy suba względem GMT , hmmm;?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo, SUB jest też masywniejszy i ma nieco grubszą kopertę niż GMT, co czyni tego ostatniejszego wygodniejszym wg. mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym że zapisywanie sie do kolejki powyżej 6 miesięcy to jest jakieś sado maso. Ale u nas większość kolejki to mogą być pośrednicy a na zachodzie może 50/50. Osobiście wolałbym kupić u AD, bo to przyjemne przeżycie . Ale kupuje u pośredników aby mieć w kilka tygodni . U pośredników kupuje zawsze niżej niz retail. Myśle ze rozmowy o kolejkach w przypadku Rolexa są teraz bardziej popularne niz dyskusje o zegarkach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już sobie tak narzekacie na jakość wątku, to mnie najbardziej wkurbiają notoryczne pytania o długości kolejek i dostępność. Jeszcze pół biedy jak ktoś faktycznie chce kupić tu i teraz i pyta konkretnie. Ale część osób chce kupić za 2 lata albo wcale i regularnie kręci to samo pytanie. I zaczynają się relacje z frontu, halo halo Wrocław u nas Airking na wystawie z X na metce, halo halo Warszawa u nas tylko złoto, halo halo Gdańsk kolejka 6 miesięcy ... No i obowiązkowo newsy od sprzedawców którzy gó**o wiedzą bo w hierarchii Rolexa są planktonem ale nie przeszkadza im to dostarczać fake newsów na temat planowanej produkcji itd.

Trafnie napisane nicon.

Ja dodałbym do tego jeszcze sraczkę wokół GMT Pepsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tym że zapisywanie sie do kolejki powyżej 6 miesięcy to jest jakieś sado maso. Ale u nas większość kolejki to mogą być pośrednicy a na zachodzie może 50/50. Osobiście wolałbym kupić u AD, bo to przyjemne przeżycie . Ale kupuje u pośredników aby mieć w kilka tygodni . U pośredników kupuje zawsze niżej niz retail. Myśle ze rozmowy o kolejkach w przypadku Rolexa są teraz bardziej popularne niz dyskusje o zegarkach ;).

I tu się zgadzam. Na topowy model auta także się czeka obecnie ok. 6 miesięcy. Ludzie wpłacają zaliczki, grymaszą ale zamawiają i cierpliwie czekają. Kolejki 4-5 letnie na pepsi i daytonę w stali to prawdziwe sado maso.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz lepszego trzymania ceny , to jakie są te pozytywy suba względem GMT , hmmm;?

 

Lepsze zapięcie, ładniejszy i na co dzień bardziej praktyczny bezel oraz całkowicie szczotkowana bransoleta i zapięcie. Wszystko oczywiście subiektywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecnej sytuacji najwiecej w kość dostają AD. Jeszcze rok a staną sie zbyteczni w dobie E-commerce. Jesli nadal w ladach bedą puchy to ich rola zbyteczna bo nawet zobaczyć i przymierzyć nie ma co...a koszt zegarka na pewno o piękne stoisko w galerii i obsługę jest powiększony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze zapięcie, ładniejszy i na co dzień bardziej praktyczny bezel oraz całkowicie szczotkowana bransoleta i zapięcie. Wszystko oczywiście subiektywnie.

Sub może i jest bardziej praktyczny, do wszystkiego pasuje ale pod mankiet koszuli nie wchodzi. A GMT już tak.6fe45bb565d6f2018eab68151e64ab34.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając SUBa i GMT stwierdzam że każdy z nich ma lepsze i gorsze momenty a co do kolejek - miejcie pretensje do spekulantôw i do siebie że kupujecie powyżej retail zamiast poczekać aż handlarzom zmięknie rura .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej retailu płaca fanatycy i to tylko poszczególnych modeli jak Batman , pepsi. Jest sporo ofert z grey market poniżej retailu na podstawowe suby GMT a o DJ nie wspomnę bo to oczywiste . Poza tym finalnie prawdziwy użytkownik końcowy nie jest winien niczemu kupując kertimta za sporo wieksza kasę . Ja nawet nie obwiniam AD choć pewnie wiele maja do usprawnienia w procesie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele już nieprodukowane to trochę inna bajka . Tu faktycznie rynek dyktuje cenę , chyba że jest to zmowa cenowa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo, SUB jest też masywniejszy i ma nieco grubszą kopertę niż GMT, co czyni tego ostatniejszego wygodniejszym wg. mnie.

GMT ma też wygodniejsze IMO zapięcie pod kątem wielkości blachy choć zakres regulacji większy w SUBie. Ja jestem szczęściarzem bo standardowy oyster z easylink idealnie trafia w moje potrzeby bez konieczności dodatkowych ingerencji.

Hodinkee wydało bonusowy odcinek swojego podcastu w którym rozmawiają z Philippe Dufour, jakby ktoś nie wiedział, to jest to taki zegarmistrz co ma wszystkich zegarmistrzów pod sobą ;). Odpalcie podcast i przewińcie do 37:10, dowiecie się jaką radę daje on początkującym którzy chcą zacząć zabawę w zegarki i dlaczego wklejam to w dziale Rolexa.

 

Hmm, kolejny obok R. Smitha wielki niezależny zegarmistrz który chwali Rolexa za bezwzględną jakość i za jej relację do ceny oraz nie wciskanie klientom kitu...nie wiem jak zniesie te zniewagi kilku wojujących tu z postrzeganiem Rolexa „ekspertów” , dla których jest on przeszacowaną marketingową wydmuszką dla jeleni... Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub może i jest bardziej praktyczny, do wszystkiego pasuje ale pod mankiet koszuli nie wchodzi. A GMT już tak.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Nie wiem, jakie koszule noszą panowie z Time+Tide ale u mnie sub wchodzi pod każdy mankiet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie koszule noszą panowie z Time+Tide ale u mnie sub wchodzi pod każdy mankiet :)

Koszule w greckim stylu. Coś w tym jest:)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

cd5d8d0600eaca6f8bb2ef67b5474ec0.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrego.Na wakacjach we Włoszech ?

Tak wziąłem przykład z ciebie:)

Objazdowe włochy w tym roku

 

Szyszkops w jakim rejonie jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.