Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Guest awi

Nie musisz kupić w Polsce ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak ja przestanę kupować w Polsce to Rolexa nam zabiorą... ;-) bo tu wszyscy tylko chrono24, grey market, Wyspy Kanaryjskie ...

Guest awi

Przy tych kolejkach i tak nic nie dostajesz...No oprócz tych DJ-i ;-)

Przy tych kolejkach i tak nic nie dostajesz...No oprócz tych DJ-i ;-)

No ja tam swoje odstałem ... grzecznie

Guest awi

Mówi ten który nosi złoto

Spróbuje to jeszcze z wizualizować...

Problem w tym, że 5 i 6 cyfrowe też coraz lepiej podrabiają.

A w temacie kolejek i narzekania. Aby zrozumieć kolejek w Rolexie lub PP, to trzeba trochę głębiej kopać. Tu nie chodzi raczej o oto że Rolex hamuje produkcje specjalnie, tylko patrzmy przez pryzmat „popytu”

Rolex produkuje ok 850k / rocznie i jest już na granicy - porównujmy tylko do, na podobnym poziomie, innych Marek. W dodatku wzrósł popyt. W Azji ok 30% a w Ameryce przy zegarkach od $10k + o 13% i przy zegarkach $5-10k o 14%. PP & Rolex maja ok 70% udziały w rynku zegarków powyżej $10k

Także sztucznie bym nie nazwał te kolejki. I nie zaczynajcie teraz o tym że...ale mogliby produkcje DJ z/s spuścić i za to Batman i Daytonę zwiększyć ;)

Tudor także to juz odczuł, tzn kolejki

Generalnie patrząc....Rolex przecież nie zwiększy do 2Mio rocznie ;)

Rynek vintage to niestety bagno, a im model droższy i bardziej pożądany tym bardziej grząskie ;)

Odnośnie popytu i podaży to to o czym pisze Andreas jest szerzej wyjaśnione tutaj:

http://www.rolexmagazine.com/2018/06/what-is-going-on-with-rolex-supply.html

http://www.rolexmagazine.com/2018/10/what-is-really-going-on-with-rolex.html

1dFQTya.png

Tylko pogratulować. Dobry wybór, będziesz zadowolony.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Dziękuje, już jestem zadowolony. Jest sporo plusów dodatnich no i nawet ujemnych :) zależy co kto woli. Moja wstępna opinia to na pewno bardzo wygodny choć mógłby być mniej ostry na kopercie. Wielki plus za regulacje bransolety na szybko no i wyważenie układanie się petarda. Luma dużo lepsza niż w Pamie. No i teraz tu jest opinia na plus lub minus to zależy co komu i do czego. Dla mnie taki plus ujemny troche :) Na Pama nikt nie zwraca uwagi jedynie osoby co znają i to mi się podoba. Natomiast, Rolka wypatrzy każdy i od razu ogląda dotyka itd. Co do wielkości to na moją ręke mógłby z 2-3 mm być większy, ale juz sie przyzwyczaiłem i jest ok.

Na razie nosze cieszę się zobaczymy co dalej.

Tak czy inaczej moje pamy obraziły się na mnie, a szczególnie jeden najbardziej ulibiony bo obecnie zasila rotomat :)

Tu porównanie wielkości.

post-43596-0-67899100-1539731773_thumb.jpeg

Taki " mellow" ( głowie się nad polskim określeniem ale nic jie mogę wymyślić) wygląd podoba mi się coraz bardziej 7a9bf8a78239debfb634e7004bfed25b.jpg

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

Beware the fury of a patient man.

Guest Passero

Irek, kwintesencja Rolex'a :wub: Te wszystkie nowe Daytony, Pepsicole, Hulki i inne Batmany(bez obrazy Koledzy ;) ) nie mają startu... nosiłbym ;)

Irek, kwintesencja Rolex'a :wub: Te wszystkie nowe Daytony, Pepsicole, Hulki i inne Batmany(bez obrazy Koledzy ;) ) nie mają startu... nosiłbym ;)

Co kolega tam wie jak mieszka ponad jeden stopień bliżej Afryki ;-)

Edited by desmo

Dzieki Andik za info.

Nie wiem czy juz bylo ale Rolex nakazal wszystkim AD sciaganie folii z zegarow. Nie ma opcji aby dostac zegar z nimi. Cel wiadomy...

I w dodatku zabieraja karty na rok. Dopiero po roku oddaja i musisz byc osobiście. Się dzieje.

Chyba jak w leasing weźmiesz na wzór karty pojazdu :lol:

Guest awi

Dzieki Andik za info.

Nie wiem czy juz bylo ale Rolex nakazal wszystkim AD sciaganie folii z zegarow. Nie ma opcji aby dostac zegar z nimi. Cel wiadomy...

Prosze, ale za dużo konretnych info jeszcze nie podałem. Ale postaram się to zrobić. Aczkolwiek, długo już mamy problem z fajkami, to teraz masz również problem z handlarzami którzy nie mają dużego pojęcia lub biorą zegarki komisyjnie, nie wiedząc co sprzedają i co ze sobą reprezentuje. A to może zaboleć później

To co ja wiem, to Rolex nie nakazał....inaczej musiałby to każdy robić, bo inaczej ryzykuje straty koncesji 

I w dodatku zabieraja karty na rok. Dopiero po roku oddaja i musisz byc osobiście. Się dzieje.

A skąd znów ta informacja?

Jakoś nic nie wiadomo prócz pare spekulacji na rynku w UK i w dodatku bez konkretnych AD lub Państw.

Ja widziałem pismo, od Rolex do AD, które mówi o sytuacji na rynku szarym i - teraz najważniejsze - "sugeruje" i zachęcają a nie nakazuje, aby folie zostałe ściągnięte i karty wstrzymane.

W sprawie folii...no dobra. Ale w sprawie wstrzymanie kart? Nie sądzę aby to kiedykolwiek przeszło  

Edited by awi

Wyszedłem własnie ze sklepu w UK i od 3 mc maja taki przykaz od rolka.

Chciałem zamówić 3 zegarki to nie chcieli przyjąć zamówienia. Jedna osoba jedna sztuka. Na 2 muszą mieć zgode. 3 zapomnij. Oczywiście sub czy gmt. Daytona odpada maja kolejke na 7 lat

Edited by lukiluki

Guest awi

Proszę bardzo....a na ile ten list, jest w 100% wiarygodny to tylko Rolex wie i ewentualnie nasz AD. 

Jak widać, list skierowany do osoby prywatnej. 

6a63d2cb3b2bf85b75393028f378ab07.jpg

Wyszedłem własnie ze sklepu w UK i od 3 mc maja taki przykaz od rolka.
Chciałem zamówić 3 zegarki to nie chcieli przyjąć zamówienia. Jedna osoba jedna sztuka. Na 2 muszą mieć zgode. 3 zapomnij. Oczywiście sub czy gmt. Daytona odpada maja kolejke na 7 lat

A to że nie chcieli przyjąć zamówienia to tez nakaz Rolexa? ...prosze was. To decyzja AD. 

Powiedz mu że kupisz 2 DJ st/zł plus Daytone w złocie i zobaczymy czy Ci nie sprzeda 

Edited by awi

Takie sklepy co mają rolka w UK jako dodatkowa marke czyli w sklepie dużo różnych sikorów. Nie przyjmuja żadnych zamówień na stalowe suby itd. Dopiero w typowym salonie rolka chieli coś pogadać.

A można część pieniędzy wpłacić po roku dopiero? Papiery są dość sporo warte przy takim nowym zegarku. Co za cyrk :D:D:D.

1dFQTya.png