Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gustaw - no z tym paskiem wyglada przekozacko - w zyciu bym nie przypuszczal, ze ten model moze tyle zyskac na brazowej skorze  :blink:  :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten wątek ;)

Najwyraźniej :P

 

Wkleiłem również tam ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Zaczyna się robić kuriozalnie....

W niektórych niemieckich AD / sieciach, kupujący już musi podpisać „porozumienie” że nie sprzedaje zegarek, po zakupie, dalej z wysoka marzą. Jak takie coś zauważą, to kupujący zostaje zablokowany w sieci AD.

 

Poza tym, że niektóre koledzy już zostały zablokowani, to niektórzy nie tylko podpisali to porozumienie ale także czekają na karty gwarancyjne przez 36 miesięcy

 

Ja rozumiem, folie i także że celem jest aby szarą strefą trochę kierować. Ale szlak mnie trafi, jak widzę że ludzie nie mogą kupić zegarków, bo ich w AD nie ma, ale za to są setki Hulk / Batman / Daytona itd...wystawione przez handlarze na rynku Azjatyckim. I z jakim LC?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czasu, aż ktoś im wytoczy proces, bo uniemożliwiają dysponowanie swoim mieniem.

Ale fakt, że handlarzy należy jakoś poskromić, dla Rolexa to chyba teraz dość palący problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ja mam swojego ulubionego AD a fundament jest oczywiście zaufanie.

 

Ale mnie ta hipokryzja trochę irytuje. AD w Niemczech daje szlaban w postaci folii (w Polsce też już działa - ok), chce trzymać kartę na 36m, podsunie porozumienie a handlarze w Azji mają nowki LC100 w witrynach wystawione.

 

Jedna sieć już dostała po głowie za to...

 

Jestem ciekaw co z tego jeszcze urośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrzebią trochę dealerów, ale to akurat dobrze zrobi tej marce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Kwestia czasu, aż ktoś im wytoczy proces, bo uniemożliwiają dysponowanie swoim mieniem.

To robi, co ja wiem, akurat jedna większa sieć. Nie musisz u nich kupić ;)

 

A kiedyś chyba wstawiłem już list, w którym Rolex także tego sugeruje

 

Nie wiem, czy możesz pójść do sądu. Dopóki nie podpisujesz i tak nic nie dostaniesz. A jak już podpisujesz i Ci wręcza tylko zegarek, oznacza to że się na to zgodziłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie Andreas, w niektórych krajach (m.in. w Polsce) prawo chroni konsumentów na tyle, że takie "lojalki" można bez problemu podważyć w sądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że niektóre koledzy już zostały zablokowani...

 

Tzn.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej mojej rozmowie w butiku wychodzi ze będzie tylko gorzej, pani mi powiedziała że przedstawiciel Rolexa powiedział I'm że starają się teraz o podniesienie prestiżu marki, z tego powodu też ograniczają dostępność swoich zegarków.

 

W innym salonie Rolka, nie mieli jeszcze ani jednego Pepsi ani root beer


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Dla mnie, to co Rolex ostatnio odpier%#&$la ze "sprzedażą" swoich zegarków jest absolutnie skandaliczne, jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, to nic więcej od nich nie kupię. :angry:

Mam nadzieję, że w związku z moją deklaracją, w Genewie właśnie zwołują sztab kryzysowy ;)

PS. Nawet, jak jutro zadzwonią do mnie z Kruka, że czeka na mnie Daytona, na którą się nie zapisywałem, to powiem im, żeby mnie w doopę pocałowali :D

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi
Tzn.?[/quote

 

Nic już nie dostają tam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam nadzieję, że w związku z moją deklaracją, w Genewie właśnie zwołują sztab kryzysowy ;)

 

Podobno jutro zarząd się zbiera w tej sprawie :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie dostają tam

To troche smutne, bo chyba nie tak utrzymuje sie luksus... :unsure:

Dlatego podoba mi sie AP za to, ze nie jest w zadnej grupie typu Swatch Group, funkcjonuje na zasadzie utrzymywania rodzinnej i niezaleznej tradycji a "podstawowe" modele sa normalnie do dostania (przynajmniej jeszcze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Choć przypadek Roleksa jest szczególny i niebywale ciężki do rozwiązania. I paradoksem jest, że do fenomenu tej marki sporą cegiełkę dokładają również zajadli przeciwnicy, choćby uczestnicząc w dyskusjach.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troche smutne, bo chyba nie tak utrzymuje sie luksus... :unsure:

Dlatego podoba mi sie AP za to, ze nie jest w zadnej grupie typu Swatch Group, funkcjonuje na zasadzie utrzymywania rodzinnej i niezaleznej tradycji a "podstawowe" modele sa normalnie do dostania (przynajmniej jeszcze).

To był tez w moim przypadku jeden z kilku powodów zakupu zegarka innej marki niż Rolex...i chyba coraz więcej ludzi podchodzi to tego tematu podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Nawet, jak jutro zadzwonią do mnie z Kruka, że czeka na mnie Daytona, na którą się nie zapisywałem, to powiem im, żeby mnie w doopę pocałowali :D

 

gadanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Takie Memo....ponoć do wszystkich i to samo usłyszałem od jednego AD

 

27e2fe79e9f641677d8f43897f83773c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak jakis Rolex bedzie w foliach to sprzedajacy bedzie sobie jeszcze 1k€ doliczal, taki rarytas bedzie :-)

Tak na serio niewiele to zmieni na rynku wtornym imo jak wszyscy AD sie zastosuja do instrukcji.

Bedzie jedynie mniejsza pewnosc kupujacego ze zegar(na aukcji jako unworn) jest w stanie perfekcyjnym co w przypadku ofoliowanego zegara bylo raczej pewne.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ta sytuacja to pożywka dla wichłaczy, którzy zechcą noszone zegarki sprzedawać jako nowe.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - w Europie jedyne co mogą zrobić zgodnie z prawem to np. zastrzec, że gwarancja przysługuje jedynie pierwszemu nabywcy, bo gwarancja jako taka jest świadczeniem dobrowolnym producenta. 

 

Mimo wszystko cieszmy się wszyscy z tego, że Rolex na razie nie wpadł na to, żeby popyt z podażą zrównoważyć drastycznym wzrostem ceny.

Bo przecież chyba gdzieś jest granica ceny? Pepsi za 60k i ceramiczna Daytona za 80k byłyby dostępne w każdym butiku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, do ceny dochodzi jeszcze dostępność. W przypadku zegarków te kwestie idą często w parze.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

...

Mimo wszystko cieszmy się wszyscy z tego, że Rolex na razie nie wpadł na to, żeby popyt z podażą zrównoważyć drastycznym wzrostem ceny.

Bo przecież chyba gdzieś jest granica ceny? Pepsi za 60k i ceramiczna Daytona za 80k byłyby dostępne w każdym butiku...

Nie mów hop.

Piotrek - w Europie jedyne co mogą zrobić zgodnie z prawem to np. zastrzec, że gwarancja przysługuje jedynie pierwszemu nabywcy, bo gwarancja jako taka jest świadczeniem dobrowolnym producenta. 

...

Ale chyba nie może się to dotyczyć już sprzedanych.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na karcie gwarancyjnej jest wpisane xxx to chyba ciezko bylo by dojsc kto byl pierwszym wlascicielem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.