Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

@X-Ray

 

Słusznie i logicznie.

Mam 9H na smatrfonie od 2 lat > żadnej rysy.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek.K

 

....zdjęcia, ze względu na jakość bardziej poglądowe niż artystyczne są dwie strony wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tai

 

Fakt - są :), ale trochę słabo widać. Folię przyciąłeś idealnie. A jakie są Twoje wrażenia? Nadal wyświetlacz jest "ostry"?


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia fonem zrobione, pełne niedoskonałości, fotografem nie jestem  :) a telefon budżetowy...

 

ekran jest równie wyraźny jak bez folii, no może głębia troszkę lepsza ale to moje subiektywne odczucie.

 

I co istotne brak ew. odcisków od palców i kurz się tak nie ima :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożegnalne :(

 

A teraz powitalne :D (sorki za cytat samego siebie i to ze zdjęciem ;))

yel.jpg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lemonln - fajna fotka na przywitanie starego w nowej odsłonie.   :rolleyes:

Jest fajny, czerń no i ten wyświetlacz wpadający w jasną zieleń.

Kurde ładne to...to   :wub:

Edytowane przez S.Adi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Kurde ładne to...to   :wub:

:D


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Szybko poszło - no i jak wrażenia?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło - no i jak wrażenia?

Póki co jestem zauroczony :)

Jak dla mnie czytelność tego wyświetlacza jest równie dobra jak w wersji pozytywnej.

Pewnie trochę ponoszę i spróbuję zdjąć napisy z bezela, sprawdzę też jak wygląda w czerwonym zestawie :)


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie trochę ponoszę i spróbuję zdjąć napisy z bezela, sprawdzę też jak wygląda w czerwonym zestawie :)

 

Nie zdejmuj napisów z bezela, tylko zamów oryginalny bezel bez nich. 

Usuwanie może nie być wizualnie atrakcyjnie.

To co teraz masz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie mały lifting.....

 

rozebrany :)

 

attachicon.gif20180905_132133.jpg

 

 

założona folia...

 

attachicon.gif20180905_170705.jpg

 

 

i ubrany z wymianą śrubek bezela na czarne ;)

 

 

attachicon.gif20180905_172140.jpg

Ładnie wyszło.

Podobna operacje z użyciem dokładnie takiej samej metody jaką opisujesz kilka postów dalej wyciąłem folie do G-9000 i PRG-300.

Jak u Ciebie folia przylega do szkła ochronnego na LCD? Dokładnie chodzi mi o miejsca w których bezel zachodzi na folie.

U mnie niestety pojawiły się bąble powietrza wystające spod bezela. Albo jest to wina uszkodzonej krawędzi folii ciętej ostrzem, krawędzie nie są tak gładkie jak powinny i nie dokładnie przylegają do szkła.Może być tez tak że zależy to od grubości i elastyczności folii.

Na pozostałej części ekranu folia lezy idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem zauroczony :)

Jak dla mnie czytelność tego wyświetlacza jest równie dobra jak w wersji pozytywnej.

Pewnie trochę ponoszę i spróbuję zdjąć napisy z bezela, sprawdzę też jak wygląda w czerwonym zestawie :)

Musiałeś mieć jakiś dobry egz. Tej zwykłej wersji. Ja osobiście się nie spotkałem z tak czytelnym pozytywem jak w 9430, który jest moim trzecim z kolei Romanem.

 

W każdej poprzedniej wersji które miałem wpatrywalem się w ten wyświetlacz pod różnymi kątami, przy różnym świetle i zastanawiałem się tak jak kolega #plejadianin czy tak powinno być. Po jakimś czasie zaczynało mnie to denerwować i zegarek szedł na bazar. Teraz mam 9430 i jest tak jak powinno być- wyraźnie, niezależnie czy patrze się pod katem 90 st czy trochę od dołu. Sorry ale jak dla mnie zegarek za tysiaka powinien mieć wyraźny wyświetlacz, nie tylko pod pewnym kątem.

Tym bardziej jak się kupuje w Zibi to moim zdaniem powinno się wybrać jak najwyraźniejszy egz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdejmuj napisów z bezela, tylko zamów oryginalny bezel bez nich. 

Usuwanie może nie być wizualnie atrakcyjnie.

To co teraz masz jest ok.

Oryginalny bezel bez napisów - czyli jaki? Bo z tego co się orientuje to żaden model 94XX nie ma bezela na którym napisy nie są kolorowane.

 

Nieco archiwalne "bez napisów" ;)

DSC00746.jpg

Musiałeś mieć jakiś dobry egz. Tej zwykłej wersji. Ja osobiście się nie spotkałem z tak czytelnym pozytywem jak w 9430, który jest moim trzecim z kolei Romanem.

 

Też mam takie odczucie a w moim przypadku 9430 to czwarta sztuka Romana jaki gości na moim stanie magazynowym trzy poprzednie miały gorszy kontrast.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie czytelność tego wyświetlacza jest równie dobra jak w wersji pozytywnej.

 

Musiałeś mieć jakiś dobry egz. Tej zwykłej wersji. Ja osobiście się nie spotkałem z tak czytelnym pozytywem jak w 9430, który jest moim trzecim z kolei Romanem.

 

W każdej poprzedniej wersji które miałem wpatrywalem się w ten wyświetlacz pod różnymi kątami, przy różnym świetle i zastanawiałem się tak jak kolega #plejadianin czy tak powinno być. Po jakimś czasie zaczynało mnie to denerwować i zegarek szedł na bazar. Teraz mam 9430 i jest tak jak powinno być- wyraźnie, niezależnie czy patrze się pod katem 90 st czy trochę od dołu. Sorry ale jak dla mnie zegarek za tysiaka powinien mieć wyraźny wyświetlacz, nie tylko pod pewnym kątem.

Tym bardziej jak się kupuje w Zibi to moim zdaniem powinno się wybrać jak najwyraźniejszy egz.

 

Też mam takie odczucie a w moim przypadku 9430 to czwarta sztuka Romana jaki gości na moim stanie magazynowym trzy poprzednie miały gorszy kontrast.

 

Ok, po pierwszym dniu obcowania z GW-9430 stwierdzam, że ma faktycznie lepszy kontrast niż wersja podstawowa, która miałem (która swoją drogą też nie była zła) :)

Tu jednak można uzyskać większe kąty widzenia.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany, tzw. dobra zmiana  ;)

IMG_20180908_133743.jpg

Edytowane przez lemonln

GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe oszustwo na tej focie :P

Podmieniłem na real foto :)


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwanie jest wizualnie atrakcyjne :).....

 

 

a jakim rozpuszczalnikiem usuwałeś ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim rozpuszczalnikiem usuwałeś ?

 

Od wieki wieków zmywaczem do paznokci i szczoteczka do zębów ;) Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG 0406

zdjęcie zrobione pod kątem

IMG 0407

a to na wprost, taki efekt występuje tylko przy dziennym oświetleniu
Niestety w oświetleniu sklepowym nie było to widoczne.
W sklepie mówią że zegarek jest dobry, serwis zibi przesłał mi formułkę że jak jest wada to trzeba do serwisu wysłać.
Zastanawiam się co dalej... Jestem po wstępnej rozmowie z kimś to może mi zamienić odpłatnie wyświetlacz, jeżeli trafi na dobry egzemplarz, bo ma z takimi doczynienia.
 
Ewentualnie może szanowne grono może mi doradzi gdzie co można z tym klopsem zrobić.
Czy jak Pan z którym rozmawiałem nie trafi na dobry egzemplarz wyświetlacza, to jak zamówię z zibi to mogę trafić na taki sam, tzn z tej samej serii.
Skąd zdobyć poprawny wyświetlacz? może być nawet od tego żółtego modelu 9430
ZALEŻY MI NA KUPNIE POPRAWNEGO WYŚWIETLACZA Z DOBRYM KONTRASTEM
Zdaje sobie sprawę że będę  musiał zapłacić za doprowadzenie nowego zegarka do satysfakcjonującego mnie stanu i się z tym pogodziłem.
 
W razie ewentualnej niemożności rozwiązania tego problemu, w akcie desperacji jestem gotów spakować sikora i wysłać do centrali casio w Japonii, z odpowiednim listem że się zawiodłem na tak dobrej firmie i takie tam... licząc na wydrę, że im się głupio zrobi i odeślą dobry zegarek plus jakiś prezent (np. drugi sikor) w ramach przeprosin.
Tu znowu jest problem bo nie mogę znaleźć adresu do ich siedziby w Japonii
 
Chętnie przeczytam Wasze sugestie gdzie mogę uzyskać pomoc, co mam dalej robić w zaistniałej sytuacji.
 
 
 
 

 

Edytowane przez plejadianin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok lcd, że pod pewnymi kontami widać lepiej a pod pewnymi blednie. Chcesz wyświetlacz widoczny pod każdym kątem to kup Pro-Treka albo G-Shocka z wyświetlaczem STN.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę rozwiązać mój problem a nie sprzedawać, bo nie lubię wsadzać kupującego na minę, sam jakbyś taki produkt od kogoś kupił to byłbyś zadowolony? takie postępowanie prędzej lub później wraca w tej czy innej formie. Poza tym sprzedając bym stracił finansowo i musiałbym dołożyć do nowego, zamiast tego wolę mniej zainwestować w przedmiot już nabyty.

Wyświeiacz STN to negatyw?

Edytowane przez plejadianin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.