Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Seven

GW-9400 Rangeman

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, zawsze to jakaś opcja. Blackout na niektórych zdjęciach wygląda bardzo fajnie, na innych już mniej. Przejrzę sobie jeszcze ten temat ze zdjęciami, który podrzuciłeś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amatsubu, wszystko zależy, jaką masz tolerancję na "nieczytelność" negatywowych wyświetlaczy. Dla jednych "blackout" będzie wystarczający, dla innych nie bardzo. Ja należę do tych drugich. Miałem wersję podstawową w pozytywie i dokupiłem oliwkę, która kolorystycznie bardzo mi odpowiadała. Sądziłem, że skoro mam jednego "praktycznego" Romana w pozytywie, drugi będzie mi służył jako ten "designerski", który nie musi być super czytelny. Pomiałem sobie tego Romana w oliwce z dwa miesiące i poszedł dalej, podczas gdy "pozytyw" ma się dalej u mnie dobrze. Czytałem, że oliwka ma słaby wyświetlacz, i że wersja NV i "all black" ma o wiele lepszy. Dzięki Tomkowi (@TomG80) miałem przyjemność ponosić również wspomnianego wyżej Romana i musze potwierdzić, że ma on bezsprzecznie bardziej czytelny wyświetlacz od oliwki, ale niestety nie na tyle, żebym mógł go na co dzień używać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca, patrz jaki, a mnie tu na na negatywa w wątku o kwadratach namawia, bo tak to nuuudy.. A ić pan stont.. 🤣 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

 

Jeśli mowa o wyświetlaczach STN, to bez zastanowienia powiedziałbym "brać, co się podoba". Niestety standardowe wyświetlacze Casio są w większości kiepskie. Są oczywiście pewne wyjątki, ale Romanowy zdecydowanie do nich nie należy. Naprawdę zachodzę w głowę, jak to możliwe, że GD-350, G-7710, czy nawet taki staroć jak G-7800 w negatywie są świetne, a najnowsze wypusty (np. GW-B5600) potrafią być tak nieczytelne.

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca Dzięki za pomoc. Wiesz, im dłużej oglądam filmiki itp. to tym bardziej mi się wydaje, że klasyczny Rangeman będzie lepszym wyjsciem, zwłaszcza w tej cenie. Blackout na niektórych filmach i ujęciach wygląda dość kiepsko, natomiast standardowa wersja z pozytywem na wszystkich fimach, które widziałem prezentuje się dość równo. 

 

Czuję, że oryginał i przeznaczenie nadwyżki na strap adaptery, bullbara i oliwkowy bezel na zmianę to chyba sensowniejsza opcja, tym bardziej, że zakończyli już produkcję oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Naprawdę zachodzę w głowę, jak to możliwe, że GD-350.... potrafią być tak nieczytelne...

Właśnie mi przypomniałeś, że miałem kiedyś, kiedyś 2x GD-350. Jeden ten duo color z zielonym częściowo, LCD. I był rewelacyjny. A drugi negatywowy i... TEŻ był rewelacyjny. Także, fakt, taki negatyw to jak najbardziej. O! Jeszcze DW-5600HR był całkiem udany. Ale reszta, eee.. Nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem w GD-350 z negatywem było "tło" tarczy żółte jak np 9430? Tak patrzę teraz i chyba ten kolor daje mu dodatkową jasność i lepszą czytelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, jest ciemne, może wpadające w bardzo delikatny jakiś brązowy odcień, ale na pewno nie jest żółte jak w Romku 9430, którego nomen omen też miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak wyszło, że szukałem Rangemana, a kupiłem po drodze nową atomową kostkę z solarem za 388zł:p

 

Z tego wynika, że będzie parka, tylko mam jeszcze pytanko czy np. Mudman nie będzie lepszym wyborem dla kogoś o mniejszym nadgarze? Ma chyba lepszy profil uszu, a nie wiem czy akurat z wysokościomierza będę korzystał. Będę modował na nato tak czy siak, ale teraz mam dylemat Romek czy Maciek:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackout to wersja bardziej stylowa niż użytkowa.

Zależy czego oczekujesz od zegarka i tyle.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne zapomniałem, że Maciek G9300 nie ma multibanda:/

 

Czyli dalej Rangeman, na pewno w pozytywie, negatyw jednak nie dla mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Nieważne zapomniałem, że Maciek G9300 nie ma multibanda:/


G-9300 nie ma, ale już GW-9300/GW-9330 jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amatsubu, sprawę rozwiąże GW-9200. Wygodniejszy od Romka, ma MB i jest MZ jednym z wygodniejszych G. Tyle, że tu już w zasadzie rynek wtórny pozostaje, ale jak cierpliwie poczekasz, to za 400-500 PLN dostaniesz Ryśka w doskonałym stanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też rozważałem te opcje, da się jeszcze gdzieś dorwać GW9300 w normalnej kasie? 

 

GW9200 tez poszukam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GW-9300CM, który chce zmienić właściciela, ale cena raczej "nieco" powyżej używki GW-9200, a nawet nówki Romana. W razie "W" pisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem praktycznie nowego Rangemana w pozytywie z 6-letnią gwarancją PL za 800zł + wysyłka, myślę że nie będę żałował.

 

Czyli stanęło na Romku i GW-M5610:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarły graty (adaptery i śrubki), znajdę czas idę odebrać i działam, ogromnie jestem ciekaw efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Amatsubu napisał:

Ostatecznie kupiłem praktycznie nowego Rangemana w pozytywie z 6-letnią gwarancją PL za 800zł + wysyłka, myślę że nie będę żałował.

 

Czyli stanęło na Romku i GW-M5610:)

 

Gdzie można dostać Romka za 800zł? Chyba przeplaciłem w takim razie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adrian1x napisał:

 

Gdzie można dostać Romka za 800zł? Chyba przeplaciłem w takim razie!

 

Zupełnie nowego to nie wiem, kupiłem od osoby, której nie podszedł, a akurat miał wykupioną gwarancję na 6 lat:p

Starałem się kupić jak najtaniej tym razem i trochę się udało potargować.

 

W Zegarowni można było mieć nówkę za 882zł z kodem rabatowym, ale już podnieśli cenę do 990zł i z kodem wychodzi 920zł. To chyba była najtańsza oferta z oficjalnej dystrybucji jaką widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptery na Romku, pasują dosłownie na ścisk ;-) Na razie wrażenia wizualne całkiem spoko, w noszeniu sprawdzę, mam cały dzień ;-)bcbe6fe35ab678a4fa0a5e20fd735868.jpg&key=c2b10bb71a01c34600eb86ded9fd9278c19f20d551b22b830b6e8eec9cb409993ba9ec8857f104f157dd7a7e41b094f6.jpg&key=e8397c2a8b0192f5b5503b0ddd049756897d0bd4b432a5279101ce54a7e4d10c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież trochę wystają spod paska...

Trochę jak podpaska pod stringami :P


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.