Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
StaryWilk

Zegarkowe okazje z różnych źródeł

Recommended Posts

Nie miał problemu z wysłaniem zegarka kurierem do Polski na Twój adres, ale nie pasowała mu wysyłka do syna, żebyś tam mógł odebrać osobiście? Mimo w większości wielu dobrych doświadczeń w zakupach przez internet, tutaj zapalają mi się czerwone lampki. 

Edited by hugo012

Zdjęcia tego zegarka pochodzą z forum rwf (replica watch forum). Można wyszukać po grafice Google. Teraz piszę z telefonu, także nie mam jak podać linka.

Edit. Znalazłem :)

http://www.rw-forum.com/topic/467-tudor-black-bay-79220rgen-vs-rep/?do=findComment&comment=2497

R.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edited by Bobert

Teraz to na 100% wałek. Tak z grubsza sprawa logiczna była od początku, ale starałem się być delikatny w osądach, żeby człowieka nie oczerniać.

Dobrze, że kolega Bober zauważył coś tak istotnego. Mój TH był weryfikowany u p. Pieśkiewicza, ale ta sprawa tak mnie zaintrygowała i zdenerwowała, że postanowiłem otworzyć swój egzemplarz osobiście. Nie mam wątpliwości - jest oryginalny (po mechanizmie). Przeszukując zasoby sieci pod kątem podanym przez kolegę, znalazłem również zdjęcia TH którego zakupiłem (zdjęcia oryginału z forum o replikach). Nie omieszkam wysłać zapytania do sprzedającego... Zacytuję odpowiedź kiedy ją otrzymam. 

PS. Nie dodajemy linków do tego typu forów. Wystarczyła informacja :P

"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem

Może coś przeoczyłem a może nie znam sam siebie"

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie
Rafał Wojtyna
Kancelaria Komornicza Al.Solidarności 155/11, 00-877 Warszawa
tel. 22 6310833,35 fax 22 6310834 e-mail: komornik@komornik4.pl
www.komornikwarszawa.pl
Km 26093/15
OBWIESZCZENIE O LICYTACJI RUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie Rafał Wojtyna podaje do
publicznej wiadomości, że w dniu 28-05-2015 r. o godz. 12:00 w lokalu:
00-175 Warszawa, Aleja Jana Pawła II 82
Salon Jubilerski Excelsior
odbędzie się w trybie ustalonym w art. 867 kpc pierwsza licytacja ruchomości należących do dłużnika i
składających się z:
_______________________________________________________________________________________________________________________
Lp. Nazwa ruchomości Ilość Wartość szacunkowa Cena wywołania
_________________________________________________________________________________________________________________________
1. Zegarek Oris Automaic 0167475427154,
tytanowa obudowa 1 [szt.] 8 000,00 **) 6 000,00
2. Zegarek Oris Automatic 0173375914084
wraz z tempometrem 1 [szt.] 5 000,00 **) 3 750,00
3. Zegarek Oris Automatic 0173375944034 1 [szt.] 3 000,00 **) 2 250,00
4. Zegarek Oris Automatic 64475974051 1 [szt.] 5 000,00 **) 3 750,00
5. Zegarek Oris Automatic 0173375914054 1 [szt.] 5 150,00 **) 3 862,50
6. Zegarek Oris Williams F1 Team 63575604754R 1 [szt.] 3 500,00 **) 2 625,00
7. Zegarek Oris Automatic 73375944064LS 1 [szt.] 2 000,00 **) 1 500,00
8. Zegarek Oris Automatic 0173576344764 1 [szt.] 3 500,00 **) 2 625,00
9. Zegarek Oris Automatic 0173576514764 1 [szt.] 4 500,00 **) 3 375,00
10. Zegarek CertinaC158.9289.65.31
RFID 7U9WQL6FVNT4 SERIAL:13LA0004563 1 [szt.] 3 000,00 **) 2 250,00
11. Zegarek Certina 1888 C026.407.16.087.10
RFID VQEDOCHJX6J1 SERIAL: 14BC0309117 1 [szt.] 2 500,00 **) 1 875,00
12. Zegarek Certina 1888 C0274171105701
RFID K67LCVLHW095 SERIAL:148N0279631 1 [szt.] 1 500,00 **) 1 125,00
13. Zegarek Certina 1888 C0274171105701
RFID S500DN16DYEL SERIAL:146N0276455 1 [szt.] 1 500,00 **) 1 125,00

Btw. Jeżeli komornikowi nie uda się sprzedać jednego z zegarków za cenę wywoławczą, to musi zorganizować kolejną licytację. Cena wywoławcza to w tym przypadku 50% kwoty oszacowania:)

Dobrze, że kolega Bober zauważył coś tak istotnego. Mój TH był weryfikowany u p. Pieśkiewicza, ale ta sprawa tak mnie zaintrygowała i zdenerwowała, że postanowiłem otworzyć swój egzemplarz osobiście. Nie mam wątpliwości - jest oryginalny (po mechanizmie). Przeszukując zasoby sieci pod kątem podanym przez kolegę, znalazłem również zdjęcia TH którego zakupiłem (zdjęcia oryginału z forum o replikach). Nie omieszkam wysłać zapytania do sprzedającego... Zacytuję odpowiedź kiedy ją otrzymam. 

PS. Nie dodajemy linków do tego typu forów. Wystarczyła informacja :P

Przepraszam, dlaczego nie? Chyba warto podać źródło informacji prawda? Wałek jest ewidentny i kolega zadał sobie sporo trudu aby to udowodnić, mało tego poświęcił czas i podał nam linka. Uważam, że sprawa jest profesjonalnie przedstawiona.

Przepraszam kolego lukasz91rze ale czytając Twoje wypowiedzi i składając wątek do kupy można odnieść dziwne wrażenie ...

Edited by Marcin666

Ten Rzeszów jakoś tak nadspodziewanie zbieżny. Ale oczywiście przypadki chodzą po ludziach.

A link bardzo fajny bo i artykuł bardzo fajny.

Po tym linku i zdjeciach jestem pewien ze osoba nie majaca sporej wiedzy zegarkowej nie ma szans odroznic orginalku od podrobki. Obawiam sie ze do podrob tez moga wkladac orginalne mechanizmy ETY co moze byc bardzo mylkne podczas weryfikacji...

To może niepokoić, że wytwórcy podróbek tak podskoczyli z jakością. Mają spore szanse nacięcia nie jednego w przypadku modeli robionych na standardowych etach (Heuer, starsze Omegi, Tudor, Breitling, Longines i sporo tu jeszcze wymieniać). Niestety podróbki są obecnie także w wersjach na etach i tu zaczyna się robić problem dla kupujących np na allegro i z lokalizacją np internet Granada czy Grenada czy Greenoble itd itp. W opisie poda, że mechanizm to eta i wszystko jest zgodne z prawdą. Allegro i tak nie zdejmie a jakby co wyśle zdjęcia mechanizmu swoje czy nie swoje co za różnica. Przy zachowaniu coraz lepszego poziomu odwzorowania, ryzyko rośnie z roku na rok. Mnie osobiście nie martwi to w wielkim stopniu, gdyż zaprzyjaźniony zegarmistrz po dokładniejszych oględzinach i dobrym obeznaniu z zegarkami dobrej klasy podróby na dzień dzisiejszy rozpoznać powinien. Problem powstanie w momencie kiedy co poniektórzy "biznesmeni" z allegro zaczną zajmować się podróbkami za 500 dolców i te wystawiać na allegro jako genuine, aż ciarki mnie przechodzą na samą myśl. I na koniec cecha po której wpada większość fejków - waga - tutaj różnica to tylko 1 gram i to powaliło mnie najbardziej.

Edited by Marcin666

Rzeszów to calkiem duże miasto ;) Sprzedający nie odpisał na zapytanie. Wertując tematykę po kilku forach podobnych do przedstawionego można powiedzieć, ze ten Tudor i tak nie jest najlepiej wykonany, a zdjęcia wstawione w aukcji są oryginału. Szkoda, ze raczej nie należą do sprzedającego. W wysokiej rozdzielczości po zdjęciach podróbkę można by poznać. Za to, to jak podrabiane są choćby PAMy... Nie spodziewałbym się...

"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem

Może coś przeoczyłem a może nie znam sam siebie"

Ale jak wiedzę takie repliki, to aż sam się zastanawiam...

Pytanie tylko jak to miałoby być, żeby było uczciwie - zegarek ze znakiem wodnym "replika" ? :)

Zobaczcie, w przypadku zegarka największy wpływ na cenę mają marża, marka, wynagrodzenia w firmie, koszty reklamy ,koszty designu itp. Koszty materiałów nie grają takiej roli, technologia jest ogólnie dostępna. Więc mogę sobie wyobrazić sytuację kiedy zaczną powstawać podróbki o lepszej jakości niż oryginały: np. lepszy stop materiału z którego wykonana jest koperta, lepszej jakości szkło, malowanie itd na np. oryginalnym mechanizmie ety.

Uważam że noszenie podróby to wiocha. Jeżeli miałbym do wyboru zegarek typu skoro nie widać różnicy to po co przepłacać, noname, inspirowany jakimś konkretnym modelem to rozważyłbym jego kupno. Jeżeli byłby lepszej jakości zdecydowanie bym go kupił. Na pohybel tysiącom franków które zarabia sekretarka w Longinesie czy Tudorze.

Chyba trochę odbiegamy od tematu. Kwestię tego co jest repliką, a co podróbką mamy tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/109330-repliki-zegark%C3%B3w-prawdziwe/

A jeśli już od tematu trochę odbiegliśmy, nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że zegarki tyle kosztują, bo sekretarka w Tudorze zarabia tysiące franków. Polecam jeden z wielu artykułów relacjonujących wizyty u najznamienitszych producentów: http://www.hodinkee.com/blog/inside-rolex 

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Guest anger76

no pewnie, że sprawdzony, mnóstwo forumowiczów  tam kupuje

tylko licz się z dodatkową opłatą w formie Vatu jeśli zatrzymają na cle. sklep sprawdzony, ceny fajne, ale wysyłka spoza UE powoduje, że można się załapać na wspieranie naszego państwa :)

sklep sprawdzony, zapytaj w uwagach przy zamowieniu np   "Can You declare parcel as Repair watch with value less than USD50.00 ?" i masz duża szansę że vatu unikniesz, oni nie robia problemu. Miałem też raz okazję zwracać zamówiony zegarek, odbyło się to bez żadnych problemów.

oni bez pisania wpisują niską wartość. ale tym się celnicy nie sugerują, bo 99% paczek to prezenty za parę drobnych :)

prawda jest taka, że jest duża szansa uniknięcia Vatu, ale jak się nie uda, a kupi się zegarek "za cały budżet" to później może być niemiła niespodzianka. lepiej ostrzec i niech się kupujący cieszy, że się udało, niż nic nie napisać i władować kogoś na "minę", której się nie spodziewa.

Mój pierwszy post, więc witam wszystkich serdecznie!

Przygodę z zegarkami dopiero zaczynam, a na forum trafiłem dzięki google.

Przeczytałem kilka wątków i zdecydowałem się na zakup automatycznego Orienta z jednej z zagranicznych stron (np. dutyfreeislandshop, skywatches, click-a-watch). Problem w tym, że w każdym ze sklepów został on wyprzedany.

Od dwóch tygodni, codziennie sprawdzam czy stan został uzupełniony jednak te punkty wyglądają na martwe. Może ktoś z Was orientuje się czy te strony są kiedykolwiek aktualizowane? 

Pozdrawiam

te strony są na bieżąco aktualizowane. jak coś mają, to jest "in stock". aczkolwiek nie spodziewałbym się, że zamawiają po 1 zegarku, także pewnie uzupełniają większe ilości co jakiś czas.

którego konkretnie modelu szukasz?

te strony są na bieżąco aktualizowane. jak coś mają, to jest "in stock". aczkolwiek nie spodziewałbym się, że zamawiają po 1 zegarku, także pewnie uzupełniają większe ilości co jakiś czas.

którego konkretnie modelu szukasz?

Dzięki. W takim razie uzbroję się w cierpliwość i jeszcze trochę poczekam.

Najbardziej spodobał mi się ten:

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sez09003b0-fez09003b0-vintage-japan-automatic-sapphire-black-leather-elegant-gents-watch

i

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sfd0j003b0-fd0j003b-curator-power-reserve-sapphire-japan-automatic-gents-watch

Białe wersje również mam na uwadze

Edited by nowic