Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

QV - wracając jeszcze do samej koperty - skoro 39mm to między uszami 20?


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najładniejszy dekiel to w wersji po przeróbce przez QV ten największy, nie wiem dlaczego ale nie mogę go dołączyć (błąd IO)

 

 


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten:

 

kfqvo1ib978w.png


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że ruszyliście z konkretnymi projektami!

Tylko napis/nazwa "function" w ogóle do mnie nie przemawia, tym bardziej rozdzielone "fun" i "ction". Jaki FUN?

Ale bardzo fajny pomysł z wkomponowaniem informacji w grafikę, koniecznie idźmy tą drogą!!

Zrobię też jakąś propozycję w weekend.

 

I może FUNKTION zamiast FUNCTION, ja? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że ruszyliście z konkretnymi projektami!

Tylko napis/nazwa "function" w ogóle do mnie nie przemawia, tym bardziej rozdzielone "fun" i "ction". Jaki FUN?

Ale bardzo fajny pomysł z wkomponowaniem informacji w grafikę, koniecznie idźmy tą drogą!!

Zrobię też jakąś propozycję w weekend.

 

I może FUNKTION zamiast FUNCTION, ja? :)

 

NEIN :-) , funkcjonalizm to inaczej styl międzynarodowy a językiem międzynarodowym jest angielski :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsza wersja to ta ostatnia. Odpowiednio wykonany grawer da fajne "przestrzenne" wrażenie.


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja nr 3 jest bardzo dobra, duży potencjał względem grawerowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żę w 3 mamy "trzy kolory", ciężko będzie to oddać grawerem.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, żę w 3 mamy "trzy kolory", ciężko będzie to oddać grawerem.

 

Da się. Szczotka, Poler i zagłębienie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

3 wariant jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trojeczka robi robote faktycznie...

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na nr 3. Ankietka i zamykamy temat dekla :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głos oddany: 1A, 2 A

co do dekla to 3ka zapowaida się fajnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 1 z pierwszej koncepcji;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Niezawodny john.doe i jego propozycje przygotowane według mojej ogólnej wizji ( ciemne pola zagłębione, robocza nazwa projektu FUNCTION od funkcjonalizmu czyli głównego założenia Bauhausu ):

 

 

vwr5.png

 

 

A gdyby tak ten trzeci dekiel trochę przeprojektować?

Kwadraty nie wypełniałyby całego koła, tylko mogłyby się zawierać w dużym trójkącie wpisanym w wewnętrzny okrąg, nad którym wpisane są informacje o zegarku. Byłaby zachowana symbolika bauhausu. Pozostałą pustą zewnętrzną przestrzeń pomiędzy trójkątem, a wewnętrznym okręgiem można wypełnić wzorem takim, jak w poście # 219:

 

2445435-37451-machined-metal-texture-wit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już padało to sformułowanie, ale po ostatniej propozycji dekla johna.doe z modyfikacją QV - projekt jak dla mnie jest kompletny. Szkoda, że nie ma możliwości poprowadzenia produkcji równolegle do chrono. Tylko czy na pewno nie ma? Szkoda tak czekać, jak mogłoby się już robić  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już padało to sformułowanie, ale po ostatniej propozycji dekla johna.doe z modyfikacją QV - projekt jak dla mnie jest kompletny. Szkoda, że nie ma możliwości poprowadzenia produkcji równolegle do chrono. Tylko czy na pewno nie ma? Szkoda tak czekać, jak mogłoby się już robić  :ph34r:

 

Aktualnie chyba nawet nie zadeklarowała chęci uczestnictwa w projekcie wystarczająca ilość osób.

 

Ale mogę się mylić ;)


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

QV, kiedy zaczynamy przelewać pieniądze i kiedy zaczyna się realizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już padało to sformułowanie, ale po ostatniej propozycji dekla johna.doe z modyfikacją QV - projekt jak dla mnie jest kompletny. Szkoda, że nie ma możliwości poprowadzenia produkcji równolegle do chrono. Tylko czy na pewno nie ma? Szkoda tak czekać, jak mogłoby się już robić  :ph34r:

Weź sobie przelicz liczbę osób które wzięły udział w ankiecie i zadeklarowały tym samym udział w projekcie.

Zegarków ma być 150, osób zdeklarowanych jest 111, potem popatrz sobie jak rozłożyły się głosy na poszczególne kolory tarczy, a następnie popatrz jak wygląda kwestia dekla - 56osób chce zegarek z pełnym deklem a 66 z transparentnym.

Zostało ustalone ze dekiel będzie pełny z grawerem - czyli należy przyjąć że chęć zakupu tego zegarka (pomijając kwestię koloru tarczy) zadeklarowało 56 osób, czyli do 150 "nieco" jeszcze brakuje - a to "nieco" to dokładnie 94 osoby - no to z czym chcesz ruszać równolegle do chrono???

Pewnie część osób które chciały dekiel transparentny, zdecyduje się na kupno zegarka z pełnym deklem, ale trzeba przyjąć że nie wszystkie... a jeśłi nawet jakimś cudem wszystkie to i tak brakuje jeszcze trochę do 150...

 

Pewnie narażę się na ostrą krytykę, ale kupno "garniturowca" w automacie za 800zł nie jest problemem i wybór jest tutaj dość szeroki,(orient, seiko, producenci z Kraju Środka) większość z nas kupuje zegarki bo im się one podobają, a osoby które dokonują zakupu dla samej przyjemności wsparcia takiego czy innego projektu jest znikoma, dlatego moim zdaniem, "wystawienie" w ankiecie tak szerokiego spektrum wyboru jest błędem bo po pierwsze im większy wybór tym więcej niezadowolonych z końcowego werdyktu, po drugie sporo powodów do wycofania się z niego, bo albo chciałem inny kolor, inny dekiel, inne okno daty... itp.   

 

 

Edit:

Poza tym nie kumam jednej rzeczy - jeśli projekt limitowanego zegarka jest "nasz" i całość produkcji jest przeznaczona na potrzeby tego forum - to po cholerę ktoś wymyśla jakieś napisy na deklu czy tarczy w języku angielskim? Nie można by było napisać Naciąg automatyczny - szkło szafirowe - pomysł polski - ostatecznie WR 100 mógłby zostać...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie narażę się na ostrą krytykę, ale kupno "garniturowca" w automacie za 800zł nie jest problemem i wybór jest tutaj dość szeroki,(orient, seiko, producenci z Kraju Środka) większość z nas kupuje zegarki bo im się one podobają, a osoby które dokonują zakupu dla samej przyjemności wsparcia takiego czy innego projektu jest znikoma, dlatego moim zdaniem, "wystawienie" w ankiecie tak szerokiego spektrum wyboru jest błędem bo po pierwsze im większy wybór tym więcej niezadowolonych z końcowego werdyktu, po drugie sporo powodów do wycofania się z niego, bo albo chciałem inny kolor, inny dekiel, inne okno daty... itp.   

 

 

Niestety muszę się nie zgodzić. Zauważ jaki mechanizm będziemy stosować. Jest to najwyższa półka Miyoty , mechanizm high-grade.

Orienty czy Seiko za 800zl mają gorsze mechanizmy pod każdym względem ( parametrów, funkcjonalności i wreszcie wykończenia- tutaj deklasacja ) .

Zerknij ile kosztują zegarki markowe na tym mechanizmie który my włożymy, potem pogadamy :-) Jak porównujemy to róbmy to z sensem.

Nie będę już przypominał, że te markowe zegarki tłuką swoje modele w tysiącach egzemplarzy i ich koszt wyprodukowania jest nawet 3-krotnie niższy niż koszt wyprodukowania małej serii taką jaką my planujemy. Dlatego tym bardziej należy taki projekt docenić że jest bardzo atrakcyjny cenowo mimo niskiego wolumenu. Tutaj robotę robią po prostu marże po kolei producenta, dystrybutora i w końcu sprzedawcy detalicznego. U nas idziemy na skróty.

 

Szkoda że muszę to wyjaśniać, bo większość z Was jednak zdaje sobie z tego sprawę. Ale wywołany do tablicy przypominam jeszcze raz.

 

Jeśli będzie wola to możemy do naszego zegarka wsadzić dużo tańszy werk, są , nie ma problemu, ale wtedy trzeba się będzie pożegnać z rezerwą chodu.

Wtedy zegarek będzie mógł kosztować nawet 500zl.

 

Projekt Bauhausa będziemy chcieli rozreklamować także na forach zagranicznych. Bo zdaję sobie sprawę, że nie ma szans tutaj na pokrycie wymagań fabryki w postaci zamówienia 150-300 sztuk.

Tworzymy na razie projekty...wizje. Nic na temat produkcji tego zegarka na razie nie mówiłem i jak ktoś mnie pyta to zawsze wylewam wiaderko zimnej wody na ochłodzenie zapału. Będzie odpowiedni liczba zainteresowanych wtedy będziemy produkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się nie zgodzić. Zauważ jaki mechanizm będziemy stosować. Jest to najwyższa półka Miyoty , mechanizm high-grade.

Orienty czy Seiko za 800zl mają gorsze mechanizmy pod każdym względem ( parametrów, funkcjonalności i wreszcie wykończenia- tutaj deklasacja ) .

Prawie każdy z użytkowników tego forum o tym wie, choć nie do końca jestem w stanie zrozumieć co to znaczy "lepszy mechanizm", próbuje tego dociec odkąd jestem na tym forum i jakoś nie bardzo mi się udaje - a dodatkowo nie pomaga mi w tym fakt iż najdokładniejsze z moich zegarków są produkcji chińskiej i kosztowały niespełna 100 dolarów, w związku z tym przyjąłem założenie że "lepszy mechanizm" tzn "droższy mechanizm" i się tego będę trzymał. :)

 

Pisząc poprzedniego posta nie miałem zamiaru polemizować w kwestii kosztów, czy wartości projektu, a bardziej chodziło mi o to ze przy takim "rozrzucie" opcji ciężko będzie zebrać 150 chętnych którzy przyjmą tą samą linię, a kwestie ceny zegarka poruszyłem tylko po to żeby pokazać dodatkowe "utrudnienie" w podjęciu decyzji.

 

 

Reasumując -

1. nie mam nic do kosztów

2. proponuje zawęzić wybór w ankiecie.

 

EDIT;

 

3. Proponuję żeby zegarek był opisany w języku polskim.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.