Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To dodam tylko - jesli się mylę, proszę o poprawienie - że nie uzyska się tak wygietego szafirowego szkła, jakie można uzyskać z pleksi... A swoją drogą drugie szkło to bardzo dobry pomysł :)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem za siebie. Dla mnie jest obojętne czy to jest minerał czy hesalit ale ważne dla mnie jest ar i możesz mówić co chcesz, w hesalit nawet jakby był fantastyczny i jakoś nowy materiał i lakier to i tak nie podchodzi do ar w szafirze. Mówię oczywiście o wysokiej jakości ar, bo z tym też różnie bywa...

O mineralnym się nie wypowiem. Parnisy mają niektóre jakaś tam powłokę na mineralnym szkle, ale czy daje rade to niech się ktoś wypowie kto taki ma

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to może być też wypukły hesalit. Można zapas od razu zamówić na wszelki wypadek choć te szkła tak łatwo nie pękają a w razie ryski polerowanie trwa ok 1 minuty i po problemie.

+1 i wąska luneta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to już rybka, byle by było to szkło z ar tak jak w pierwotnym projekcie. Coraz bardziej mi ręce opadają. Temu wskazówka o pół milimetra za krótka, temu za długa.ten by chciał czerwona, ten by chciał inna tarcze, temu się koperta nie podoba. Czekam aż ktoś wyskoczy z pomysłem żeby go zrobić w pvd. Takiego bauhausa jeszcze nie było a to by było coś.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Powiem za siebie. Dla mnie jest obojętne czy to jest minerał czy hesalit ale ważne dla mnie jest ar i możesz mówić co chcesz, w hesalit nawet jakby był fantastyczny i jakoś nowy materiał i lakier to i tak nie podchodzi do ar w szafirze. Mówię oczywiście o wysokiej jakości ar, bo z tym też różnie bywa...

O mineralnym się nie wypowiem. Parnisy mają niektóre jakaś tam powłokę na mineralnym szkle, ale czy daje rade to niech się ktoś wypowie kto taki ma

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się z Tobą w 100000% Zegarek może być w kształcie grzyba czy cygara ale jak nie będzie miał AR to będzie kiszka :blink:  Bo założenia były takie że będzie AR :wacko:

Nie ważne wskazówki, tarcza czy dekiel. AR rządzi!!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dowiem się jakie są koszty każdej z opcji to wtedy zrobimy ankiete.

 

Ja nie widziałem na rynku żadnego zegarka tańszego niż 1800zl z "double domed" szafirem , Hyba najtańszy był Helson 750USD.

 

Więc nie dziwcie się , że za 850zl takiego zegarka nei dostaniecie. Myślę, że za 1100zl dalibyśmy radę ale wiadomo że 150osób na zegarek za 1100zl się nie znajdzie....więc albo niska cena i w tej cenie jedna z 3 pozostałych opcji ( hesalit, minerał podwójnie wypukły albo szafir wypukły jednostronnie ) albo niestety podwyżka i uwalenie projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie rozumiem paranoicznego dążenia do tego magicznego napisu Szafirowe Szkło. Szafirowe szkło jak każde inne można zarysować i stłuc.

Akurat napis to tutaj większość ma głęboko gdzieś, szkło szafirowe jest po prostu bardziej funkcjonalne. To będzie zegarek quasi-garniturowy, więc nie będzie raczej tyrany - ot, poociera się o mankiet koszuli, czasem zawadzi o biurko, czy cokolwiek. Szkło szafirowe wytrzyma takie przygody bez żadnej skazy. Plastikowe - już niekoniecznie.

 

Takie szkła są nawet w zegarkach bardzo drogich! i pozwalają wiernie zachować klimat vintage + prawie nic nie ważą ( obniża się bardzo mocno waga zegarka ).

Klimat vintage to nie jest wartość sama w sobie, do której trzeba koniecznie dążyć. Ja jakoś nie mam na to napinki. Odeszliśmy już i tak od trzymania się klimatu bauhausu, więc nie udawajmy, że musimy trzymać się vintage'a. Mnie akurat na tym nie zależy zupełnie.

 

Tak jak już wcześniej pisałem - mam hesalit w jednym ze swoich zegarków i nie jestem jego fanem, akceptuję go tylko dlatego, że zegarek jest z lat 70'. We współczesnym zegarku plastik do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czemu wychodzisz z takiego założenia? Poza tym przecież nie zmyśliłem sobie tych założeń. Z tego co pamiętam to miał być szafir czy nie?

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - jak ktoś chce bauhausa z plastikowym szkłem za 850zl to może se kupić junkersa. U nas miało jednak być coś ciekawszego, innego.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czemu wychodzisz z takiego założenia? Poza tym przecież nie zmyśliłem sobie tych założeń. Z tego co pamiętam to miał być szafir czy nie?

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Kolego czy Ty rozumiesz co my tutaj piszemy ? Szafir jest możliwy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ile razy mam to pisać. Tyle że będzie w tej cenie płaski z AR albo jednostronnie wypukły !. Czyli jak popatrzysz na zegarek na wprost tarczy to wszystko będzie OK, ale jak popatrzysz pod kątem 0-45stopni to oznaczenia na tarczy lekko się zniekształcą. To jednych jest to istotne dla innych nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - jak ktoś chce bauhausa z plastikowym szkłem za 850zl to może se kupić junkersa. U nas miało jednak być coś ciekawszego, innego.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Tak kwarcowego ! Zorientuj się proszę najpierw a potem wypisuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kwarcowego ! Zorientuj się proszę najpierw a potem wypisuj. Poza tym akurat Junkers ma mineralne. Junghans ma pleksę.

Przecież właśnie o tym piszę. Jak ktoś chce zmieniać wszystkie założenia a mieć tylko takiego bauhausa to może wybrać junkersa ;-)

Nie napisał się tak, to był żart. Ostatnio po prostu wszystkie twoje propozycje są tu odrzucane i pojawiają się coraz to nowe pomysły, które nad coraz bardziej oddalają od podstaw

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy Ty rozumiesz co my tutaj piszemy ? Szafir jest możliwy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ile razy mam to pisać. Tyle że będzie w tej cenie płaski z AR albo jednostronnie wypukły !. Czyli jak popatrzysz na zegarek na wprost tarczy to wszystko będzie OK, ale jak popatrzysz pod kątem 0-45stopni to oznaczenia na tarczy lekko się zniekształcą. To jednych jest to istotne dla innych nie.

Tak, ale większości się nie podoba bo chce w tej cenie podwójny ar a jak nie ma to zróbmy hesalit i dołożymy sobie po pięć szkieł jako rezerwy...

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież właśnie o tym piszę. Jak ktoś chce zmieniać wszystkie założenia a mieć tylko takiego bauhausa to może wybrać junkersa ;-)

Nie napisał się tak, to był żart. Ostatnio po prostu wszystkie twoje propozycje są tu odrzucane i pojawiają się coraz to nowe pomysły, które nad coraz bardziej oddalają od podstaw

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Nikt nie zmusza do uczestnictwa. Każdy może próbować stworzyć swój własny projekt...i 99% ludzi tutaj doskonale rozumie że nie jest to coś prostego, wymaga mnóstwa czasu, rozmów, konsensusów, projektów, rysunków, poprawek. Jeśli brakuje Ci cierpliwości to nic już na to nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O podwójny AR to chyba tylko Ty postulujesz, większość chce tylko pod spodem i nigdzie nie pisałem że go nei będzie ! Tutaj znowu jakieś wkładanie w moje usta czegoś czego nigdy nie napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV, wydaje mi się ze się nie rozumiemy, sorry, może coś nie napisałem dokładnie. Zdąża mi się. Chodziło mi o to, że w projekcie są jakieś fundamenty, jakieś pozycje, których nie ruszamy. Ale może nie mam racji. Zasadniczo się na tym nie znam ;-).

Jestem pod wrażeniem, że Ci się chce to robić, jestem fanem tego projektu. Podoba mi się tak jak wyglądał w ankietach. Konsultacje mia być prowadzone, ale muszą być tez jakieś granice. Tak ja się uczyłem prowadzić projekty. Demokracja pewnie, ale do momentu, bo za chwilę się okaże że z bauhausa zrobi się g-shock. Oczywiście pisze z przymrużeniem oka, gdybyś nie zrozumiał

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę, szkoda się denerwować :-) , będzie więcej cen i danych odnośnie opcji to będzie ankieta i po niej wspólnie zadecydujemy w jakim kierunku podążać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O podwójny AR to chyba tylko Ty postulujesz, większość chce tylko pod spodem i nigdzie nie pisałem że go nei będzie ! Tutaj znowu jakieś wkładanie w moje usta czegoś czego nigdy nie napisałem.

Powiedz mi gdzie ja coś takiego pisałem?? Cały czas pisze ze JA chcę mieć szafir z ar w MOIM zegarku. Nikomu nic nie narzucam. To jest moje zdanie, chyba mogę je mieć.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że ładnie zakrzywiony hesalit idealnie pasuje do Bauhausa.

A jeśli szafir, to w takiej sytuacji płaski, z AR od środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi gdzie ja coś takiego pisałem?? Cały czas pisze ze JA chcę mieć szafir z ar w MOIM zegarku. Nikomu nic nie narzucam. To jest moje zdanie, chyba mogę je mieć.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Tak, ale większości się nie podoba bo chce w tej cenie podwójny ar a jak nie ma to zróbmy hesalit i dołożymy sobie po pięć szkieł jako rezerwy...

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Późno jest. Przeczytaj jeszcze raz. Może zrozumiesz. Ja z tych wszystkich wypowiedzi zrozumiałem, że większość ludzi chce mieć szafir z ar a jak nie to większość chce hesalit, a nie ze ja w tej cenie chce szafir z podwójnym ar

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie ważne. Jeśli szafir to AR na pewno będzie.

 

Wciąż pozostaje najprostsza opcja płaskiego szkła, jak np. w Nomosie Clubie.

 

club003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie super ;-)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że ładnie zakrzywiony hesalit idealnie pasuje do Bauhausa.

A jeśli szafir, to w takiej sytuacji płaski, z AR od środka.

Popieram w całej rozciągłości!

;-)


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że ładnie zakrzywiony hesalit idealnie pasuje do Bauhausa.

A jeśli szafir, to w takiej sytuacji płaski, z AR od środka.

Również popieram :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.