Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No i też pięknie  :)

A ten H Moser to przykład jak datą można zepsuć tarczę :wacko:

 

Bardziej mi w nim raczej ta wciśnięta rezerwa chodu nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze koniecznie trzeba dołożyć do tych wizualizacji ale powiem tak -  jeżeli to robota kolegi jawow123 to się nie przechwalał. doskonałe wizualizacje.

A koperta ma moc :)

Z boku i z góry można prosić - tu mi się obracać nie chce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Dla mnie luneta za szeroka. Generalnie jednak całość (zapominam o koronce) bardzo mi się podoba. Koronka w trapez to świetny pomysł, wygląda bardo ładnie i doskonale poprawia użytkowość. Dziękuję za wysiłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze koniecznie trzeba dołożyć do tych wizualizacji ale powiem tak - jeżeli to robota kolegi jawow123 to się nie przechwalał. doskonałe wizualizacje.

A koperta ma moc :)

Z boku i z góry można prosić - tu mi się obracać nie chce :D

Troche nie miałem czasu zeby zrobic z tarcza ale myśle ze po niedzieli uda sie cis fajnego zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję umiejętności :)

Czekamy zatem na kolejne wizualizacje. Rzut z góry zegarka ubranego w tarczę pokaże jak ta luneta wygląda naprawdę. Moim zdaniem jest nieźle, jest mocno ścieta co na pewno ja wyszczupli wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nabiera ksztaltów podoba mi sie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Konradowi wydaje mi się, że ciut ta luneta mogłaby być węższa, ale nie wiem czy wtedy nie byłaby za wąska ;)
Koronka w trapez super - tylko czy to jest prostota formy o którą w bauhausie chodzi, hmm ? Przyznam, że bez wizualizacji nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Pytam ponowny raz, bo nikt nie odpowiedział. Znana jest orientacyjna czy też faktyczna długość z uszami l2l projektowanego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zamieszczonym niedawno rysunku technicznym widnieje długość 48,6mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maczking o takiej myślałem ;-) kształt trapezu w przekroju pasuje do kształtu datownika który też jest trapezowy.

Super pomysł, przyznam, że jeszcze nie obcowałem z zegarkiem z taką koronką. Fajnie by mogło wyglądać jakby koronkę na końcu jeszcze odrobinę poszerzyć (albo przy kopercie zwęzić).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak to ma wygladac panowie mam to w glowie. Namaluje Wam. Bedzie super

Idźmy tą drogą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że można połączyć bauhausowy, techniczny styl z trapezowatością koronki.
Kwestia odpowiedniej wizualizacji, ale myślę, że QV ma odpowiednią wizję  ;) 

Chciałbym poruszyć jeszcze temat uszu. Czy jest możliwość, żeby "wypływały" one z koperty jak m.in w zamieszczanym już w tym temacie Patku? 
Oczywiście sam kształt uszu nieco bardziej ciosany, trójkątny, ale chodzi mi o sam motyw płynnego przejścia. 
 

12314-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiście taka możliwość ale już teraz uszy sięgają połowy grubości zegarka i są dość wysokie. Jak będą się zaczynały jeszcze wyżej to będą jeszcze wyższe co już może wyglądać karykaturalnie. Dużo się wyjaśni po wykonaniu formy na drukarce 3d. Będziemy wtedy widzieć czy gdzieś coś można dodać a gdzieś ująć tak aby nie zachwiać stylistyką i proporcjami zegarka. Naprawdę w tak małych przedmiotach nawet milimetr może wpłynąć na pozytyny lub negatywny obraz całości.

 

Ten Patek ma pewnie grubość w okolicach połowy grubości naszego zegarka. Tam siedzi inhausowy mechanizm za dziesiątki tysięcy złotych nad którego jak najmniejszą grubością pracowano również dziesiątki lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maczoking - no chyba, że chodzi Ci o płynne przejście z boku koperty. To nie jest mozliwe bo nasza koperta zwęża się ku dołowi. Nie przy tej grubości zegarka. Przykro mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie o to mi chodziło. Dzięki za wyjaśnienie. Pytałem z czystej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Słuchajcie, a gdyby zrobić koronkę całkowicie płaską ale o większej średnicy? Bardzo wygodnie się taką nakręca i być może fajnie by wyglądała. Na pewno wpisuje się w ideologię B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a gdyby zrobić koronkę całkowicie płaską ale o większej średnicy? Bardzo wygodnie się taką nakręca i być może fajnie by wyglądała. Na pewno wpisuje się w ideologię B.

Chyba ktoś wpadł na tą koncepcję ze dwie strony temu  ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Co do koronki to weźcie pod uwagę, że na renderach ona jest pokazana z boku. Ta koronka jest osadzona na kominku który wychodzi z koperty. Musi być osadzona na kominku ponieważ koperta nie jest z boku płaska tylko zwęża się ku dołowi.

Dodatkowo koronka będzie lekko zagłębiona w górnej krawędzi koperty co powoduje że długość koronki się redukuje optycznie patrząc na zegarek en-face:

 

image.jpg
forum image hosting

 

 

Od spodu wygląda to tak:

image.jpg
image upload no limit

 

 

Ja proponuję uszlachetnić koronkę tak:

 

crown1.jpg
upload imagem

 

Zdziwieni ? Ja też :D , pewnie większość myślała że trapez będzie węższy od strony koperty a szerszy od zewnętrznej w celu lepszego chwytu koronki. Ale zastanówcie się dobrze czy do tej koperty taka koronka rozszerzana na wzór trochę koronki lotniczej by pasowała ?

Moim zdaniem bardziej stonowane a jednocześnie eleganckie jest rozwiązanie gdy koronka jest szersza przy kopercie.

Niepewny chwyt ??? Nie sądzę, koronka jest umieszczona jak już wspominałem na kominku i bardzo łatwo ją zahaczyć paznokciem od spodu i odciągnąć. Koronka będzie posiadała także grube ( rzadkie ) moletowanie co także przyczyni się do dobrego chwytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV - nie sądzę powiem szczerze, że ona będzie wygodna - może by zrobić lekki mod i zrobić rowki spiralne na obwodzie  - była by bardziej "chwytna", ale nie wiem, jak by pasowała  :rolleyes: Odciągnąć owszem będzie łatwo, ale kręcić nią jakoś już chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie uważam by była wygodna (musiała by się odciągać dość dużo). A i dziwnie wygląda... Mi się nie podoba. Wolałbym prostą, płaską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Teraz już wiem, że koronka jest osadzona na kominku. Nie znam nomenklatury i kilka postów wyżej pisałem o "grubej szyi" :). Ale chodziło mi mniej więcej o to samo, choć myślałem o jeszcze szerszym kominku.

Pomysł QV z koronką w kształcie odwróconego trapezu bardzo mi się podoba.

Gdyby jeszcze udało się zrobić moletowanie na koronce w kształcie malutkich trapezów równobocznych, to byłoby świetnie. Koronka nie wyglądałaby jak ścięty stożek z nacięciami.

Roman ma rację pisząc, że przy automacie taki kształt odwróconego trapezu w zasadzie w niczym nie przeszkadza. Przecież do ustawiania godziny lub daty koronka będzie odciągnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.