Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie operujemy koronką juz odciągnięta. A odciagniecie koronki o takim kształcie jest tak samo wygodne jak koronki płaskiej. I tak trzeba chwycic od spodu. Co innego w lotniczych tam mozna chwycic za samąkoronke nie szukajac punktu zahaczenia. No ale to elegancki zegarek :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie uważam by była wygodna (musiała by się odciągać dość dużo). A i dziwnie wygląda... Mi się nie podoba. Wolałbym prostą, płaską.

+1

 

Całkiem prosta płaska koronka w widoku "z góry" bedzie wyglądała w wąską, gdyż jej część "schowa się" w kopercie. Powinno to świetnie wpisać się w projekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kierownica, z koronki nie korzysta się przecież tak często. Jak dla mnie mogłaby być nawet kwadratowa :)

Ta stożkowata wg schematu QV podoba mi się, jest oryginalnie, zegarek nabiera coraz więcej indywidualnych cech. Może trochę mniej funkcjonalnie jak ktoś ma duże paluchy, ale to wbrew pozorom dość ergonomiczny kształt.

Taki kształt kojarzy mi się z techniką, inżynierią, pasuje mi do idei B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi. Chodzi mi wlasnie o mocno techniczny kształt, jednoczesnie oryginalny spójny stylistycznie z resztą zegarka ( datownik trapezowy) oraz sama zwężajaca sie koperta ku dołowi ktora w przekroju takze jest trapezem. Ja patrze na ten zegarek jako na calosc jak na rzeźbę a nie skupiam sie na pojedynczych elementach. Ten zegarek to pewien koncept.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ciezko przebić sie z czyms nowym :-). Najlepiej powielać i kopiować...

Płaska koronka jest dobra wszedzie ale jest ocziwista i trudno w przypadku takowej mowic o jakiejs koncepcji. W dodatku nie ma żadnej wygodowej przewagi nad tą którą zaproponowalem. Uruchomcie wyobraznie :-) graficy ją maja dlatego jestem pewien ich pozytywnych opinii . Reszta jak nie zobaczy i nie dotknie to nie uwierzy :-) uwzglednimy rozne koronki w renderach 3d co by rozwiac watpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kierownica, z koronki nie korzysta się przecież tak często. Jak dla mnie mogłaby być nawet kwadratowa :)

Ta stożkowata wg schematu QV podoba mi się, jest oryginalnie, zegarek nabiera coraz więcej indywidualnych cech. Może trochę mniej funkcjonalnie jak ktoś ma duże paluchy, ale to wbrew pozorom dość ergonomiczny kształt.

Taki kształt kojarzy mi się z techniką, inżynierią, pasuje mi do idei B.

Zgadzam się z przedmówcą. Dodatkowo mechanizm jest automatyczny wiec nie widzę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mięszane uczucia..... Jednego nie można odmówić - będzie ciekawa i raczej nietuzinkowa, ale z oceną się wstrzymam do wydruku. Natomiast - gratuluję pomysłu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prosta, płaska koronka, taka jak chociażby we wczesnych wersjach Stowy Antea, według mnie nie współgra z naszym projektem, który jest masywniejszy i nieco bardziej złożony stylistycznie. Taka cienka koronka zagubiłaby się w tej złożoności. Poza tym właśnie takimi detalami możemy stworzyć indywidualny styl Formmeistra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem prosta, płaska koronka, taka jak chociażby we wczesnych wersjach Stowy Antea, według mnie nie współgra z naszym projektem, który jest masywniejszy i nieco bardziej złożony stylistycznie. Taka cienka koronka zagubiłaby się w tej złożoności. Poza tym właśnie takimi detalami możemy stworzyć indywidualny styl Formmeistra.

W pełni podzielam.

QV - forsuj trapez  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak zwykle czekam na rendery, żeby się wypowiedzieć. Póki co przemawia do mnie argument nietypowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się pomysł z trapezową koronką bardzo podoba.

Rzadkie moletowanie to już wisienka na torcie.

QuadrifoglioVerde ma smak:)


Christopher Ward C6 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tego typu projekty są właśnie po to, żeby spróbować czegoś nowego, nietuzinkowego i oryginalnego. Jakbym chciał zwykły zegarek to bym poszedł do sklepu i na pewno bym wybrał coś ładnego, w końcu wybór zegarków w naszym kraju jest coraz większy.

Tutaj chcemy uzyskać coś unikalnego i jestem w 100% za trapezową koronką. Wierzę też, że mimo ciśnienia na coś nietypowego, QV nie wciśnie nam czegoś, czego sam by nie nosił, a o jego gust możemy być spokojni ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saike. Spod palców mi to wyjąłeś :-)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D jak tak dalej pójdzie to z projektu BAUHAUS wyjdzie zegarek binarny... :D

Mnie tam koperta trapezowa nie przeszkadza ani trochę...

 

saike oczywiście masz rację, z tym że "tego typu projekty są właśnie po to, żeby spróbować czegoś nowego, nietuzinkowego i oryginalnego" tylko nie zapomnij że ten projekt musi zyskać akceptację dość sporej liczby kupujących i to na długo zanim będzie można jego efekty "pomacać"...  ;) 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D jak tak dalej pójdzie to z projektu BAUHAUS wyjdzie zegarek binarny... :D

Mnie tam koperta trapezowa nie przeszkadza ani trochę...

 

saike oczywiście masz rację, z tym że "tego typu projekty są właśnie po to, żeby spróbować czegoś nowego, nietuzinkowego i oryginalnego" tylko nie zapomnij że ten projekt musi zyskać akceptację dość sporej liczby kupujących i to na długo zanim będzie można jego efekty "pomacać"...  ;)

 

Oczywista oczywistość, że to forumowicze stanowią o sukcesie tego całego procesu ale nie możemy też przesadzić w drugą stronę i stworzyć coś niby nowego ale na tyle bezpiecznego, żeby jak najwięcej osób się pod tym podpisało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowawczym zegarkom mowie zdecydowane nie. Każdy projekt ktory zaczynam ma na celu stworzenie zegarka ktory coś opowiada. To nie ma byc zegarek z po prostu ladna tarcza. Dlatego Vratislavia Conceptum :) to Conceptum jest tutaj nie z przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedą jakieś dokładniejsze rysunki i wymiary koronki to uwzględnie ja na wizualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedą jakieś dokładniejsze rysunki i wymiary koronki to uwzględnie ja na wizualizacji

 

Ja nie mam narzędzia ani umiejętności aby to dokładnie narysować. Ale wizualkę chętnie obejrzę. Średnica koronki 6mm w najszerszym miejscu schodząca do powiedzmy 5mm w węższym.

 

Moletowanie koronki grube jak w orionie:

nomos_352_orion_rose_alpha_12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV ten NOMOS co go pokazujesz jest bomba jak dla mnie...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV ten NOMOS co go pokazujesz jest bomba jak dla mnie...

 

Dla mnie też, Ale musieliby nam sprzedać swoje cienkie mechanizmy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos zapewne z zaciekawieniem obserwuje nasz projekt i już w niedalekiej przyszłości można będzie spodziewać się ich twórczo zainspirowanego modelu  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała zapowiedz 

post-68698-0-53393400-1401531395_thumb.jpg

post-68698-0-44749200-1401531400_thumb.jpg

 

przy pełnej wizualizacji datowniki będą białe i będą naniesione wszystkie napisy

 

a co do koronki to wydaje mi się że 6- 5 mm to bardzo dużo, ale ja jestem laikiem w tych sprawach więc mogę się nie znać :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6mm średnicy koronki to nie jest dużo zważywszy że zegarek ma grubość 13,8mm :-)

A może nawet jest trochę za mała....

 

Wskazówki całkiem ładnie wymodelowane chodź efekt ich polerowania jest słabo widoczny.

 

Indeksy - wyglądają na malowane i tak jak rozmawialiśmy powinny być nakładane metalowe.

 

o coś takiego:

 

DSC00356.jpg
image upload no limit

 

DSC00320.jpg
screen capture freeware

 

DSC00353.jpg
imgupload

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.