Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze trzeba dopracować koronkę i może uszy ?.

 

A jakby zrobić takie trójkątne uszy ( tylko nieco ostrzejsze krawędzie niż w Zurichu, trójkąt wpisuje się lepiej w idee Buahausu jako podstawowa figura ):

 

Nomos-Zurich-Weltzeit-16.jpg

Nomos+Zurich+case+profile+Hannes+Wettste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten NOMOS ogromnie podoba. Pomysł z "trójkątnymi" uszami jest bardzo dobry.

Rzeczywiście cisza - tutaj i w projekcie VISa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia tego słońca które Was ( mnie trochę też  :huh: ) rozleniwiło. Piszcze, komentujcie, bo to jakoś mnie popycha do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słońca nie ma to narzekają, że ciężko się ogarnąć. Jak jest słońce - także.

Ciężko ludziom dogodzić. Podziwiam za zapał w tych projektach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. No ja bym mógł  ostatecznie pomarudzić trochę  :)

Nie moja działka ale powiem tak - w Nomosie do płaskiego szkła to takie uszy pasują, u nas ma być szkło wypukłe ( nie wiem dlaczego tracimy 2mm z "grubości" zegarka)  i tu nie koniecznie to musi być spójne.

Ale trzeba by było zobaczyć rendery. QV ja wiem że wymiarowanie na rysunku technicznym jest łatwe do odczytu dla kogoś kto się na tym zna ale proszę przy skanie o  jakies ogólne wymiary i będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta NOMOS jest piękna. Zarówno jej uszy jak i całość.

Jaką ona ma średnicę i wysokość ?

Ciekawy jestem jak ta koperta wyglądałaby w wersji dopasowanej do naszego mechanizmu.

A może po jej pogrubieniu, przy takich efektownych i wyciągniętych uszach nadal zachowałaby swoją elegancję ?

Może po prostu tą kopertę trochę pogrubić i mamy rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia tego słońca które Was ( mnie trochę też  :huh: ) rozleniwiło. Piszcze, komentujcie, bo to jakoś mnie popycha do działania.

Ja czekam na konkrety, tzn. informację (ankietę?) odnośnie całokształtu projektu. Przydało by się wszystko uporządkować i w końcu wybrać ostateczną wersję.

 

Dużo pracy zostało wykonane i szkoda by było zarzucić teraz temat z powodu braku decyzji odnośnie koperty i/lub szkiełka. Wiem, że wszyscy czekają na Chrono, ale w międzyczasie dobrze by było doprowadzić ten projekt przynajmniej do etapu "klepnięcia" do fabryki. Nie chciałbym też, aby projekt "VIS" wyprzedził "Formmeistera", bo obawiam się, że wówczas najzwyczajniej w świecie, ten drugi pójdzie do szuflady.

 

Śledzę cały czas projekt i trzymam kciuki za doprowadzenie go do szczęśliwego końca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem spokojny o ten projekt, to zupełnie inny zegarek od VISa i oba będą cieszyły się popularnością beż względu na kolejność realizacji. Jedyne co może osłabić zainteresowanie którymś z nich to gdyby oba projekty były realizowane w zbliżonym terminie. Ale o to na pewno zadba QV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Pokazany przez QV Nomos Zurich Weltzeit to kolejny dowód na to, że do bauhausowej koperty pasuje płaski szafir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że pasuje, ale wypukły jest z tego co zrozumiałem (a znawcą nie jestem) żeby optycznie pocienić zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie nam generalnie coś podobnego do junkersa bauhausa tyle że z innymi uszami :-) . Junkersa miałem i nie miałem poczucia że był za gruby, bardzo wygodny był to zegarek.Znalazłem nawet moje stare zdjęcia :DTaaaadam: 008.jpg009.jpg010.jpg012.jpgUntitled.jpgUntitled2.jpgupload photos

Nie jestem przekonany do trójkątnych uszu - na tych zdjęciach (zwlaszcza na nadgarstku) widać jak uszy o kształcie jak w formmeisterze "robią" cienką kopertę. Trójkątne uszy pokażą prawdziwą grubość koperty (dokładnie jak na zdjęciach parę postów wyżej). Ale oczywiście zamiast teoretyzować lepiej by było zobaczyć dwa rendery.

A może ktoś z koleżeństwa ma dostęp do drukarki 3d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sam kiedyś zainwestuję w drukarkę 3d. fajna sprawa :-)

 

Jeśli dysponujemy plikiem "stp" to mogę wrzucić model na drukarkę 3D. Uprzedzam że nie jest super dokładna... niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobić wątek " grupowy zakup drukarki 3D" i będziemy turbiliony projektować :D

Dobry pomysł :)

 

stp ? nie mam pojęcia co to jest.

Stp. to rozszerzenie pliku graficznego - projektu 3D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV w jakim formacie masz projekt 3D zegarka? Może będę mógł zrobić z tego *.stp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV w jakim formacie masz projekt 3D zegarka? Może będę mógł zrobić z tego *.stp.

Jpg ? :-D

Musialbym poprosic Henka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poproś Heńka o inny format. Jakby się udało rzeczywiście zrobić wydruk 3D to mielibyśmy ładnie zobrazowany zegarek... Pliki projektu niewiele mówią, myślę że dla wielu osób zupełnie nie oddają tego jak ta koperta będzie wyglądała.

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jpg to na płasko jest. Musiałbyś wyciągnąć od niego plik modelu w 3D.

Może nawet sam będzie w stanie ci wygenerować plik stp - nie wiem w jakim oprogramowaniu pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy Heniek będzie chciał podzielić się plikiem 3D. Moze też pojawić się problem, że za dużo waży. Wówczas gdzieś na chmurę niech wrzuci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysponujemy plikiem "stp" to mogę wrzucić model na drukarkę 3D. Uprzedzam że nie jest super dokładna... niestety.

 

 

QV w jakim formacie masz projekt 3D zegarka? Może będę mógł zrobić z tego *.stp.

 

Wysłałem Wam koledzy pliczek który dostałem od Heńka na maila. Dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę lepsza wizualizacja poniżej - chyba nie jest źle, ale wysokość uszu do przemyślenia

 

 

3d1.jpg

3d2.jpg

3d3.jpg

3d4.jpg


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.