Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Budżetowy zegarek forumowy FORMMEISTER w stylistyce "BAUHAUS" - - Ankieta Nr.2

Wybór tarczy wersji Limitowanej do 150 sztuk  

284 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Trapez zostaje - jest świetny :)  Tylko wielkość trzeby by przedyskutować.

7-8 mm średnicy od strony tego kominka dałoby radę, aby nie odstawała za bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka na wizualizacjach ma średnicę 6 mm, QV pisał o 6 mm w najszerszym punkcie do 5 mm w węższym. 
Wizualizacje z nową koronką na pewno wiele by wyjaśniły, ale 8 mm to z pewnością zbyt wiele przy wysokości całego zegarka łącznie ze szkłem na poziomie 13,4 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, czy wy oglądali rysunki techniczne zegarka ? Czy wy czytacie chociaż 2 ostatnie strony ?

 

Koronka musi być umieszczona na kominku, przedłużeniu bo koperta zwęża się ku dołowi ( uruchomcie wyobraźnię :/ , inaczej koronka była by pod kątem ) Więc nie ma kompletnie żadnego problemu aby wyciągnąć koronkę wkładając paluch pod nią. Koronka przy takim rozwiązaniu mogłaby być nawet jednolitą kulką i i tak nie było by problemu aby ją odciągnąć! Jeszcze raz ktoś zada pytanie o operowanie koronką i rozdam bany normalnie !!! :D :D :D

 

image.jpg

image ru

 

Proszę o bana w takim razie ;) ;) ;)

 

Sorry... masz rację czytałem ale jakoś mi wyleciało z głowy. Przy takim zamocowaniu na kominku "operowanie" nawet na własnym ciele nie będzie groziło ranami szarpanymi ;)

 

P.S. Co do wielkości koronki to myślę, że powinna być w rozmiarze około połowy wysokości koperty bez szkła, czyli max 6mm, aby zachować równowagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad vocem - temat poruszyłem specjalnie, aby potem nie było plucia sobie w brody, no więc w mojej Foce (podobna wielkość) ma 9 mm i jakoś nie widać żeby cierpiała nia gigantyzm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foka jest zegarkiem szerszym (42 mm), wyższym (14,8 mm, płaskie szkło) i dłuższym (50 mm, brak uszu) co łącząc z typowo diverową stylistyką powoduje, że jest zegarkiem zwyczajnie masywniejszym. 
Przy takim kawałku stali spora koronka rzeczywiście bardzo ładnie wpisuję się w bryłę zegarka. W przypadku tego projektu jednak trwa walka o każdy ułamek milimetra, aby zegarek był możliwie cienki, bezel jak najwęższy i całość stylistycznie lekka. Obawiam się, ze zbyt duża koronka zachwiałaby proporcje co niekorzystnie wpłynęłoby na wygląd oraz sam odbiór zegarka.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jak najbardziej, nie mniej jednak pomimo wszystkich zabiegów aby go "zmniejszyć" grubość jest dość duża i myślałem czy za mała (tj 5-6mm) koronka, zwłaszcza przy tym kształcie będzie ładnie wyglądała. Może 6-7 mm byłoby lepsze - zobaczymy.

Czy obie krawędzie będą jakoś sfazowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jaki czad , moja żona zwariowała na jego tle , gdzie takie cudo można kupić ? :)

Zróbmy jak w tym cudaku: 
895311d1354640221-happy-mood-watch-alain
Bauhaus pełną gębą.
:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest już koperta wydrukowana na drukarce 3D. Na dniach powinienem dostać przesyłkę.

super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jaki czad , moja żona zwariowała na jego tle , gdzie takie cudo można kupić ? :)

Już wiem w Bewerly Hills za 97000$, nie było pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawość mnie rozpiera;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwością :)

 

Wysyłane z mojego Z10 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kupę roboty dzisiaj, foty zrobilem ale trzeba je pozmniejszac i wrzucic na host. moze lepiej nawet bedzie filmik zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tat,tak - kupę  roboty :rolleyes:

Tylko pistolety Tobie w głowie a na skromniutkie, pacyfistyczne eleganty to już czasu nie masz ;)


Christopher Ward C6 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tat,tak - kupę  roboty :rolleyes:

Tylko pistolety Tobie w głowie ....

... i nożyki z kolorowymi śrubkami   :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta wymaga przebudowy, tak mi podpowiada intuicja. Wydruk 3d dużo mi pomógł bo widzę gdzie mogę dołożyć materiału a gdzie odjąć.

Uszy muszą być nieco dłuższe i grubsze ( pogrubione o 1mm od strony zewnętrznej ) koperta natomiast będzie się zwężała nie tak jak teraz praktycznie na całości ale dopiero poniżej uszu. Więc uszy będą płynnie wychodzić z bocznej ścianki a nie jak teraz .

 

Dużo problemów z tą kopertą ale jak się okazuje zaprojektowanie dobrego klasycznego /eleganckiego zegarka to dużo więcej trudności niż zaprojektowanie tool-watcha gdzie nie potrzeba się przejmować tak wymiarami i powabem koperty.

 

DSC00137.jpg

DSC00138.jpg

DSC00139.jpg

DSC00140.jpg

DSC00141.jpg

DSC00142.jpg

DSC00143.jpg

DSC00144.jpg

DSC00145.jpg

DSC00146.jpg

DSC00147.jpg

DSC00148.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.