Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Skoki Narciarskie

Rekomendowane odpowiedzi

coś cisza panuje choć 1 część sezonu już się kończy....

ja wierzę w sukcesy w tym sezonie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy konkurs drużynowy uświadomił mi, że jednak w porównaniu ze skokami sprzed ok. 10 lat poziom się obniżył, jest trochę mniej ciekawie. Są wciąż świetni zawodnicy, ale jednak początek pierwszej dekady XXI w. to były bitwy tytanów - Austria, Niemcy, Finlandia (dziś - brak słów), odbudowani wówczas Norwegowie, Słoweńcy z solidną czwórką Peterka-Kranjec-Zonta-Fras, chimeryczni, ale zawsze groźni Japończycy, do tego osamotnieni Małysz, Ammann, Janda, a nawet Cecon. Dziś tej jakości trochę brakuje, choć wciąż lubię sobie skoki pooglądać rzecz jasna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy konkurs drużynowy uświadomił mi, że jednak w porównaniu ze skokami sprzed ok. 10 lat poziom się obniżył, jest trochę mniej ciekawie. Są wciąż świetni zawodnicy, ale jednak początek pierwszej dekady XXI w. to były bitwy tytanów - Austria, Niemcy, Finlandia (dziś - brak słów), odbudowani wówczas Norwegowie, Słoweńcy z solidną czwórką Peterka-Kranjec-Zonta-Fras, chimeryczni, ale zawsze groźni Japończycy, do tego osamotnieni Małysz, Ammann, Janda, a nawet Cecon. Dziś tej jakości trochę brakuje, choć wciąż lubię sobie skoki pooglądać rzecz jasna :)

Mam podobnie, gdzieś mi jakoś brakuje tego smaku skoków z czasów nawet 14 lat do tyłu. Wcześniej jakoś i emocje były większe jak dla mnie. Chociaż wtedy u nas też mieliśmy głównie jednego skoczka klasy światowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wiekiem człowiek coraz  bardziej poznaje świat/życie i jednocześnie rzeczy mu już znane wywołują coraz mniejsze emocje, możliwe, że w konsekwencji te emocje co do pewnych rzeczy całkiem zanikną (chociaż akurat w przypadku sportów może nie). Myślę, że to dodatkowy czynnik mający wpływ na to co wyżej napisane, co nie zmienia faktu, że dawniej ten "smak skoków" był inny. Również z innych względów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę gratulację, nie tylko za turniej 4 skoczni, ale za cały ten sezon  :)

Na pewno to jeszcze nie koniec, bardzo liczę na drużynówkę w mistrzostwach świata, bo indywidualne to wiadomo, mamy lidera i faworyta  :)

Dzięki Edmund za przypomnienie tematu, myślałem że już tu nikt nie zagląda  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że temat odżyje, a okazji dostarczą nasze chłopaki. Nie mam już tyle czasu na oglądanie skoków, co w liceum (a przypadło ono na Małyszomanię), ale kiedy jest okazja - oglądam. A w nowy rok i Trzech Króli - obowiązkowo :)

 

Kurczę, skoki dają mi też pojęcie upływu czasu. Gdy wczoraj na belce pojawił się Ito, od razu przypomniał mi się konkurs z 2005. Komentator mówi "kilka lat temu Ito ustanowił rekord skoczni". A ja pomyślałem od razu: ej facet, to już 12 lat temu było!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czas szybko płynie  ^_^

Ja śledziłem skoki jeszcze przed erą Małysza, jeśli była transmisja w tvp, bo to róznie bywało a wręcz nie bywało często  <_<

Pan Adam zrobił dla skoków wszystko co najlepsze i to przynosi owoce  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo

Pasjonowałem się kiedyś. Weissflog. Nykkanen, Fijas, Vettori, Ploc, Parma, Nikkola.... Powrót do oglądania dopiero przy sukcesach Małysza. I teraz pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chłopaki utrzymają formę to mamy na mistrzostwach złoto w drużynowym i kilka medali w indywidualnych.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoki to na tyle nieprzewidywalny sport, że zapowiadanie co mamy mieć w przyszłych zawodach jest ryzykowne. Mieć to mamy szanse, spore, ale widzieliśmy już np. u Kamila, że forma potrafi odejść w ciągu tygodnia nie wiadomo dlaczego. Wystarczy spojrzeć obecnie na młodego Prevca, niby ciągle skacze dobrze, ciągle w czubie, ale pudło nieosiągalne. No, prawie. A przecież niedawno był poza zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po weekendzie:

1. Jesteśmy potężni i trzeba to utrzymać.

2. Dobrze, że wrócił Schlierenzauer. To geniusz skoków, dyscyplina go potrzebuje.

3. W której części Polski leży Fulda? To chyba nie miasteczko, nie wieś, a wiocha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta twórczość z flagami to jest porażka.

 

Emocje wspaniałe ale przyznam, że za Wąsacza jakoś to wszystko mocniej się przeżywało i czuło.

 

Natomiast walka w czołówce drużynowej również wnosi coś ciepłego do serca.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po weekendzie:

1. Jesteśmy potężni i trzeba to utrzymać.

2. Dobrze, że wrócił Schlierenzauer. To geniusz skoków, dyscyplina go potrzebuje.

3. W której części Polski leży Fulda? To chyba nie miasteczko, nie wieś, a wiocha...

 

1. Zgadzam się :)

2. Miał fajne skoki, wróci zapewne do stawki.

3. Fulda leży w Niemczech, ale nie wiem po co o nią pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo znaleźli się kibice którzy przywieźli ze sobą flagę Polski z reklamą opon Fulda.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo znaleźli się kibice którzy przywieźli ze sobą flagę Polski z reklamą opon Fulda.

 

Oooo, to trochę niesmacznie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Fajnie, że Lewy wpadł pozwiedzać skocznię, ale żeby zaraz drugą serię odwoływać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.