Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Certina No Time To Die daje rade - gratujuje zakupu, niech sie dobrze nosi 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Pvsn napisał(-a):

Cześć! 
Po intensywnej dyskusji na Forum i godzinach wertowania - oficjalnie od wczoraj dołączam do grupy. Świeży zakup - Certina Ds Action w wersji tytanowej. Spełnione marzenie. Miłość od pierwszego wejrzenia, choć było wielu faworytów, lecz to chyba musiało się tak skończyć ;) 
W tym wypadku kluczowa okazała się masa, gdyż wszystkie inne przymierzone nadmiernie mi ciążyły- tytan perfekcyjnie to zrównoważył. 
Oczywiście brawa dla Forumowiczów, bez Was tak łatwo by nie poszło :) 
 

IMG_9581.jpeg

IMG_9580.jpeg

Gratuluję zakupu.

O mały włos sam się nie stałem posiadaczem tej wersji. Oglądałem wszystkie praktycznie kolory w Kruku i Jubitomie i zwykły czarny stalowy jednak podobał mi się najbardziej. Ale, że była jedna sztuka z wystawy z porysowanym strasznie AR, więc odpuściłem, a potem jakoś mi przeszło, przyszły podwyżki itd.

Zielona też jest fajna.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tommly napisał(-a):

Gratuluję zakupu.

O mały włos sam się nie stałem posiadaczem tej wersji. Oglądałem wszystkie praktycznie kolory w Kruku i Jubitomie i zwykły czarny stalowy jednak podobał mi się najbardziej. Ale, że była jedna sztuka z wystawy z porysowanym strasznie AR, więc odpuściłem, a potem jakoś mi przeszło, przyszły podwyżki itd.

Zielona też jest fajna.


Dziękuję Wam :) 

Mierzyłem Eposa 40mm- zdecydowanie za tęgi, ciężki, ale prześliczny. 
Mierzyłem inne Certina - modele 38mm w tytanie i stali - No jednak za małe, 40 byłaby idealnym kompromisem. 
Od miesięcy patrzyłem jednak na witrynie na wersje 43mm Tytan - przy przymiarce jeszcze bardziej się przekonałem, iż to doskonały dla mnie wybór, zegarek stosunkowo większy, ale ten Tytan kompletnie załatwił resztę. 

Kupiony w Jubitom - dali mi ogromną jak dla mnie zniżkę, Kruk połowe mniej, i tak wziąłbym ten zegarek, ale zniżka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła ;) 

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pvsn napisał(-a):


Dziękuję Wam :) 

Mierzyłem Eposa 40mm- zdecydowanie za tęgi, ciężki, ale prześliczny. 
Mierzyłem inne Certina - modele 38mm w tytanie i stali - No jednak za małe, 40 byłaby idealnym kompromisem. 
Od miesięcy patrzyłem jednak na witrynie na wersje 43mm Tytan - przy przymiarce jeszcze bardziej się przekonałem, iż to doskonały dla mnie wybór, zegarek stosunkowo większy, ale ten Tytan kompletnie załatwił resztę. 

Kupiony w Jubitom - dali mi ogromną jak dla mnie zniżkę, Kruk połowe mniej, i tak wziąłbym ten zegarek, ale zniżka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła ;) 

Z ciekawości zapytam: ile dali, więcej niż 10% w Kruku?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tommly napisał(-a):

Z ciekawości zapytam: ile dali, więcej niż 10% w Kruku?

Dokładnie to 20,04% :D W kruku musiałem się jeszcze bić, najpierw było 5, potem 7, a na końcu dołączenie do klubu i 10%. 
W Jubitom to była w sumie formalność. 
Mówiono na Forum, iż można dostać podobne zniżki, ale nie wierzyłem, że dostanę więcej jak 10% :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Pvsn napisał(-a):

Dokładnie to 20,04% :D W kruku musiałem się jeszcze bić, najpierw było 5, potem 7, a na końcu dołączenie do klubu i 10%. 
W Jubitom to była w sumie formalność. 
Mówiono na Forum, iż można dostać podobne zniżki, ale nie wierzyłem, że dostanę więcej jak 10% :) 

No to ładnie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tommly napisał(-a):

No to ładnie.

Na pewno jest dobrze miło się zaskoczyć w ogóle tego nie oczekując :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniżka jak na dzisiejsze czasy rzeczywiście dobre ale najważniejsze że udało ci się kupić wymarzony zegarek który po prostu jest ładny a do tego solidnie wykonany.

Niech się nosi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pvsn napisał(-a):

Cześć! 
Po intensywnej dyskusji na Forum i godzinach wertowania - oficjalnie od wczoraj dołączam do grupy. Świeży zakup - Certina Ds Action w wersji tytanowej. Spełnione marzenie. Miłość od pierwszego wejrzenia, choć było wielu faworytów, lecz to chyba musiało się tak skończyć ;) 
W tym wypadku kluczowa okazała się masa, gdyż wszystkie inne przymierzone nadmiernie mi ciążyły- tytan perfekcyjnie to zrównoważył. 
Oczywiście brawa dla Forumowiczów, bez Was tak łatwo by nie poszło :) 
 

IMG_9581.jpeg

IMG_9580.jpeg

Gratuluję!

Certiny są świetne.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Stałem się posiadaczem pięknej Certiny Big Date. Poprzedni użytkownik skrócił mesh a ogniwa gdzieś przepadły. Może komuś zalegają zbędne ogniwa do mesha Certiny - chętnie kupie jedno lub dwa...

939283154_ogniwomesh.jpg.33dd250b7505795ebd5346d49dc8d8fe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki clickbaitowy tytuł, a czytając artykuł nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że napisało go dziecko. To porównanie przypomina mi trochę taką grę, z dzieciństwa właśnie, Kwartet samochody - "moja karta wygrywa, bo mam 4 cm³ więcej pojemności silnika" :P

 

A na to paździerzowe zapięcie bransolety w tej małej DS Action, to już nawet patrzeć nie mogę. 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Taki clickbaitowy tytuł, a czytając artykuł nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że napisało go dziecko. To porównanie przypomina mi trochę taką grę, z dzieciństwa właśnie, Kwartet samochody - "moja karta wygrywa, bo mam 4 cm³ więcej pojemności silnika" :P

 

A na to paździerzowe zapięcie bransolety w tej małej DS Action, to już nawet patrzeć nie mogę. 


Ach tak, nie wspomniałem jak byłem w sklepie i porównałem zapięcie małej Certina - 100% się zgadzam, kompletnie tego typu sposób zapięcia mi nie odpowiada plus wrażenie z samego używania go jest bardzo mizerne. Zdecydowanie duża wersja wygrywa. 
Ale nie można jej odmówić - jest przepiękna w tych kolorach, przynajmniej dla mnie. Niestety rozmiar i uniwersalność kolorystyczna na minus. 
 

A tak mnie natchnęło - jak to jest z zegarkami kupowanymi w salonie? Teoretycznie kupujemy coś co mają na wystawie, czyli powiedzmy jest już przymierzane i „noszone”. 
Oczywiście swój egzemplarz sprawdziłem wzdłuż i wszerz i w razie jakichś uchybień czy nadmiaru rys natychmiast zaprzestałbym zakupu, plus był zafoliowany we wszystkich newralgicznych miejscach. W dodatku od razu wypaliłem, iż chciałbym zegarek „nieśmigany”, ale w odpowiedzi dostałem, iż taki jest na stanie i w razie czego i tak sprowadzą z innego sklepu. Nie, że wyjęty „zaplombowany” z pudełka. 
Czy gdybym zamawiał ze strony producenta za pełną kwotę to byłby to właśnie całkowicie nieodpakowany egzemplarz świeżutki ze Szwajcarii, a negocjacje w sklepie przysługują ze względu na to, że zegarek już jest odpakowany? 
Chodzi mi o to, czy coś tracę kupując w sklepie aniżeli od producenta i czy robi to jakiekolwiek różnice :) To już raczej na przyszłość :) 

Edytowane przez Pvsn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Pvsn napisał(-a):

(...)

Chodzi mi o to, czy coś tracę kupując w sklepie aniżeli od producenta i czy robi to jakiekolwiek różnice :) To już raczej na przyszłość :) 

Tracisz możliwość zapłacenia ceny z metki. Chociaż jak się uprzesz na zapłacenie ceny z metki, to sklep się pewnie nie obrazi. :D

 

Jak kupujesz w miarę świeży i chodliwy model, to wiadomo, że mniej osób miało szansę go pomacać, niż w przypadku kilkuletniego leżaka. 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Taki clickbaitowy tytuł, a czytając artykuł nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że napisało go dziecko. To porównanie przypomina mi trochę taką grę, z dzieciństwa właśnie, Kwartet samochody - "moja karta wygrywa, bo mam 4 cm³ więcej pojemności silnika" :P

 

A na to paździerzowe zapięcie bransolety w tej małej DS Action, to już nawet patrzeć nie mogę. 


Większość tytułów w prasie branżowej (choć szczerze można to uogólnić dzisiaj do każdego medium) to click bait mający napędzać zainteresowanie.

 

Czy zapięcie mogłoby być lepsze? Mogło. Mimo wszystko fajnie spojrzeć na problem z różnych perspektyw.

Ja na bazie moich doświadczeń zegarkowych nie sądzę bym wydał 4K € na Pelagosa 39, który stracił największy atut (w moich oczach) - jest zbyt bling bling jak na tool watcha, którym dla mnie powinien być. Czy Certina jest tym, co powinni kupić patrzący na Pelagosa? Pewnie nie. Choć kto wie, ja markę lubię i mam mega sentyment ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):


Większość tytułów w prasie branżowej (choć szczerze można to uogólnić dzisiaj do każdego medium) to click bait mający napędzać zainteresowanie.

 

Czy zapięcie mogłoby być lepsze? Mogło. Mimo wszystko fajnie spojrzeć na problem z różnych perspektyw.

Ja na bazie moich doświadczeń zegarkowych nie sądzę bym wydał 4K € na Pelagosa 39, który stracił największy atut (w moich oczach) - jest zbyt bling bling jak na tool watcha, którym dla mnie powinien być. Czy Certina jest tym, co powinni kupić patrzący na Pelagosa? Pewnie nie. Choć kto wie, ja markę lubię i mam mega sentyment ;)

 

Może troszkę źle się wyraziłem, ale też sprowokował mnie do tego ów tytuł. Certina jest jedną z moich najbardziej ulubionych marek i oferuje bardzo dużo w bardzo przystępnych cenach. A Tudor... marki Tudor, to tak naprawdę nawet nie lubię, uważam, że czegoś tej marce brakuje, jakiegoś takiego swojego pierwiastka, swojego własnego genu, bez którego jest taka nijaka. Ale nie mogę odmówić Pelagosowi tego, jak dobrze jest zaprojektowany i wykonany. Wiekszość Certin również jest dobrze zaprojektowana i zbudowana, ale moim zdaniem akurat ta, która według autora artykułu ma być owym kilerem, taka nie jest (choć przy niewielkim wzroście kosztów mogłaby być). Sam artykuł uważam po prostu za płytki, ktoś miał fajny pomysł - poruszenie kwesti "lepszości" jednych marek nad innymi i pokazanie, że na Rolexie / Tudorze, Omedze, IWC, itp. mainstreamowych markach świat fajnych i porządnych zegarków się nie kończy, ale moim zdaniem zostało to zrobione byle jak i właśnie bardzo płytko - "o 10h więcej rezerwy chodu i 4 razy nizsza cena - mamy kilera".

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jogi napisał(-a):

Sam artykuł uważam po prostu za płytki, ktoś miał fajny pomysł na niego - poruszenie kwesti "lepszości" jednych marek nad innymi i pokazanie, że na Rolexie / Tudorze, Omedze, IWC, itp. mainstreamowych markach świat fajnych i porządnych zegarków się nie kończy, ale moim zdaniem zostało to zrobione byle jak i właśnie bardzo płytko - "o 10h więcej rezerwy chodu i 4 razy nizsza cena - mamy kilera".


Pełna zgoda. Tego nie da się przełożyć na proste parametry i porównywać obiektywnie wg nich. Pomijając, że dla jednych marka i wzrost jakości mogą być warte 3k, dla innych już nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230505_120851_789.2.jpg


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2023 o 17:08, tommly napisał(-a):

Gratuluję zakupu.

O mały włos sam się nie stałem posiadaczem tej wersji. Oglądałem wszystkie praktycznie kolory w Kruku i Jubitomie i zwykły czarny stalowy jednak podobał mi się najbardziej. Ale, że była jedna sztuka z wystawy z porysowanym strasznie AR, więc odpuściłem, a potem jakoś mi przeszło, przyszły podwyżki itd.

Zielona też jest fajna.

Jesteś pewien, że ta Ceritina ma zewnętrzną powłokę AR? Z ciekawości sprawdziłem specyfikację na stronie producenta i tam podano, że powłoka jest po jednej stronie. Zakładam, że od wewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Scapin napisał(-a):

Jesteś pewien, że ta Ceritina ma zewnętrzną powłokę AR? Z ciekawości sprawdziłem specyfikację na stronie producenta i tam podano, że powłoka jest po jednej stronie. Zakładam, że od wewnątrz?

Jestem pewien. Wiem co widziałem i to nie tylko w tym jednym egzemplarzu. Byłem w 3 Krukach i w każdym z nich, zegarki z wystawy posiadały mniejsze lub większe ślady na antyrefleksie.

Zresztą jedną sztukę nawet wcześniej kupiłem na OLX, a zegarek wg sprzedawcy był w idealnym stanie :D I nie, to nie są rysy na szkle, tylko własnie na AR.

 

 

IMG_6867.jpg

IMG_6876.jpg

IMG_6877.jpg

 

A to są te z Kruka:

IMG_8445.thumb.jpg.57a76a187cda4a7f134e0e5ba5e9ee91.jpg

IMG_8447.thumb.jpg.3de0de0cebac723284516581d114a009.jpg

 

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, tommly napisał(-a):

Jestem pewien. Wiem co widziałem i to nie tylko w tym jednym egzemplarzu. Byłem w 3 Krukach i w każdym z nich, zegarki z wystawy posiadały mniejsze lub większe ślady na antyrefleksie.

Zresztą jedną sztukę nawet wcześniej kupiłem na OLX, a zegarek wg sprzedawcy był w idealnym stanie :D I nie, to nie są rysy na szkle, tylko własnie na AR.

 

 

IMG_6867.jpg

IMG_6876.jpg

IMG_6877.jpg

Faktycznie, to są rysy na zewnątrznej powłoce AR. Ale to jest chyba starsza wersja, ma wkładkę bezela aluminiową. Niedawno kupiłem ds-2, mam nadzieję, że AR jest od wewnątrz.

Edytowane przez Scapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Scapin napisał(-a):

Faktycznie, to są rysy na zewnątrznej powłoce AR. Ale to jest chyba starsza wersja, ma wkładkę bezela aluminiową. Niedawno kupiłem ds-2, mam nadzieję, że AR jest od wewnątrz.

To są najnowsze referencje z ceramiką.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.