Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Recommended Posts

Przyszła... dostała czarny pasek, bo w niedziele wybiera się na wesele. Brąz kiepsko by pasował... :-D

BOMBOWA NA ŻYWO

yEPKHXTh.jpg

Wiadomo już coś może na temat awaryjności lub też jej braku w modelach z mechanizmem Powermatic 80?

Od 8 lat mam DS Podium w kwarcu, jednak dorosłem do zegarka mechanicznego. Przymierzałem się do DS-1, stylistycznie najbardziej odpowiadał mi Limited Edition jednak jest niedostępny, a najbardziej zbliżony jest właśnie jeden z modeli DS-1 Powermatic. Jednak obawiam się tych syntetycznych elementów. To jest właśnie atut zegarków mechanicznych że podświadomie wiem że dobrze traktowany będzie służył do "końca świata" :) 

Ma ktoś zdjęcie DS-1 z czarną tarczą i brązowym paskiem?

Zastanawiam się również czy po kupnie, sprzedawać DS Podium.

jakis czas temu certinka dostala zielone zulu z czarnymi ringami i moim zdanie niezle sie to komponuje

post-63266-0-18331200-1438522328_thumb.jpg

post-63266-0-81835400-1438522343_thumb.jpg

Wulfgar gdzie zakupiłeś zielone zulu.Zastanawiam się nad taką koncepcją do mojej Omegi w ceramice.

Tisell Klub Polska

jakis czas temu certinka dostala zielone zulu z czarnymi ringami i moim zdanie niezle sie to komponuje

Świetny jest ten diverek certiny...

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

U mnie tez DS Action na ręku plażowo :)

post-79519-0-42719700-1439479841_thumb.jpg

Edited by Jebudu

Zgadza się, jest to DS 4 Big Size. Najnowsza wersja. Zegarek prezentuje się rewelacyjnie na żywo, nakładane arabskie indeksy są lekko wypukłe i polerowane, przez co światło się świetnie układa, tarcza oczywiście ze szlifem słonecznym. Koperta jest wykonana na super poziomie. IMO bardzo dobry zegarek. Zwykła mała ds4 wygląda blado.

Czy wiadomo cos o możliowści zakupu zegarka na pasku z tradycyjnym zapięciem a nie motylkowym? Nie jestem entuzjastą takiego rozwiązania (motylek), wolałbym zwykłe zapięcie od Certiny.

Pytam konkretnie o model Certina DS-4 Big Size Quartz.

Zakładasz zwykłą kamerkę i po problemie.

Tak, domyślałem się.  :-)

Ale czy można gdzies dostać oryginalną Certiny? W Allegro wpisuje Certina zapięcie, Certina klamra i nic.

Guest Sugarocker

291i5nl.jpg

Moja DS Royal.

Edited by Sugarocker

Tak, domyślałem się.  :-)

Ale czy można gdzies dostać oryginalną Certiny? W Allegro wpisuje Certina zapięcie, Certina klamra i nic.

Trochę zasięgnałem jezyka w sklepach internetowych. Można dokupić zwykłą klamrę, koszt ok. 40 zł, lub można zażyczyć sobie aby przesłali od razu z nią zamiast z motylkiem.

Jeszcze się to nie zameldowałem, a Certina to był mój pierwszy poważniejszy zegarek, więc tak:

post-48855-0-14909100-1440004953_thumb.jpg

ec536959886f507665119e61c2386d3e.jpg

Panowie, mam mozliwosc kupienia tego dziadka. Czy moglibyście powiedziec cokolwiek na jego temat? Tj. Przybliżone lata produkcji, mechanizm, seria etc. Warto go wziac? Dziekuje z gory

ec536959886f507665119e61c2386d3e.jpg

Panowie, mam mozliwosc kupienia tego dziadka. Czy moglibyście powiedziec cokolwiek na jego temat? Tj. Przybliżone lata produkcji, mechanizm, seria etc. Warto go wziac? Dziekuje z gory

A jaka cena tego dziadka?

Tisell Klub Polska

Chyba wolałbym dołożyć ze stówkę i kupić Atlantica na bazarku w rozmiarze 37mm a bywają często.Certina pewnie ma jakieś 34mm.

Tisell Klub Polska

Na fotce fajny stan.

Jeśli się podoba to bym brał.

Atlanticów jak psów. ;)

Edited by Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Właściwie to trudno porównywać zegarki Atlantic do Certiny .,Certina jest w stalowej kopercie i posiada wysokiej jakości werk in house.,Atlantic to przeważnie prosty mechanizm ebauche zapakowany do chromowanej koperty z której chrom obłazi od samego patrzenia na zegarek.,    (Pewnie zaraz mi się dostanie od miłośników marki Atlantic)

Właściwie to trudno porównywać zegarki Atlantic do Certiny .,Certina jest w stalowej kopercie i posiada wysokiej jakości werk in house.,Atlantic to przeważnie prosty mechanizm ebauche zapakowany do chromowanej koperty z której chrom obłazi od samego patrzenia na zegarek.,    (Pewnie zaraz mi się dostanie od miłośników marki Atlantic)

Wątpie. Oni wiedzą, że szajs mają. ;):D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...