Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Recommended Posts

Spokojnie, dbam o niego  :D  Regularnie przechodzi testy szczelności, więc nie masz się o co martwić  :lol: Więcej z Tobą takich interesów!  :D

a ja moją certinę ds1 kupiłem u KRUKA i również w ciągu doby na plusie ma 20 sek. 

Ponoś trochę i jak się nie "dotrze", to do serwisu.

Witam

Wczoraj po małym upadku w DS Action Chrono (kwarc) wskazówka od 1/100 sec przestała odmierzać - tylko po zatrzymaniu stopera drga :wacko: . G10.211 do wywalenia czy naprawy ?

Z ciekawosci, jak wrazenia? Ja na swoja, identyczna polowalem z 2-3 miechy. Dopiero po kilku tygodniach od kupna sie ulezala, bo przy pierwszym kontakcie nie bylem przekonany w 100%.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Wrazenia pozytywne, choc w 100% jeszcze sie nie przekonalem. Cena to rekompensuje bo jest teraz w promocji i kosztuje 235€.

:)

No coz, ja swoj w idealnym stanie kupilem za polowe tego :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

@ kafir,

Z tego co pamiętam to standardowa DS-1 ma w normie +/- 20 sek.

Moja po miesiącu z +20 zeszła do +15 sek/dobę.

Do przeżycia...

Witam

Wczoraj po małym upadku w DS Action Chrono (kwarc) wskazówka od 1/100 sec przestała odmierzać - tylko po zatrzymaniu stopera drga :wacko: . G10.211 do wywalenia czy naprawy ?

Było na Forum kilka przypadków awarii Certiny/Tissota właśnie z tym mechanizmem i z tego co pamiętam, okazywało się, że jest to werk nienaprawialny i konieczna jest jego wymiana. Najpierw idź do dobrego zegarmistrza (jeśli zegarek nie jest już na gwarancji to raczej nie idź do serwisu bo krzykną kilkaset złotych - 500-700). Niech on zobaczy co się stało. Jeśli się okaże, że nic z tego, może pomoże Ci w zakupie mechanizmu w korzystniejszej cenie.

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Było na Forum kilka przypadków awarii Certiny/Tissota właśnie z tym mechanizmem i z tego co pamiętam, okazywało się, że jest to werk nienaprawialny i konieczna jest jego wymiana. Najpierw idź do dobrego zegarmistrza (jeśli zegarek nie jest już na gwarancji to raczej nie idź do serwisu bo krzykną kilkaset złotych - 500-700). Niech on zobaczy co się stało. Jeśli się okaże, że nic z tego, może pomoże Ci w zakupie mechanizmu w korzystniejszej cenie.

Wiem, że te etk'i lubią się zepsuć. Znalazłem werk za ok. 200 pln i przełożenie ok 150. Dziwne bo dziś działa normalnie. (na moje szczęście) :)

Przełożyć możesz sobie sam. Nie jest to wielki problem.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

@ kafir,

Z tego co pamiętam to standardowa DS-1 ma w normie +/- 20 sek.

Moja po miesiącu z +20 zeszła do +15 sek/dobę.

Do przeżycia...

A moja tuż po kupieniu miała -6s na dobę, teraz w 7 roku użytkowania jest już po pierwszym przeglądzie i robi -9s na dobę.

A mi się wreszcie udało dojść do ładu z moim Bjoerndalenem. Od zakupu musiałem go regularnie rozmagnesowywać, bo ciągle przyspieszał. Dochodziło do nawet kilku minut na dobę. Trochę mi to zajęło, ale znalazłem chyba przyczynę, i rozmagnesowałem ponownie. Na razie nic się nie dzieje, ale najlepsze jest to, że zegarek spieszy teraz tylko 0,5 sek. na dobę. Wreszcie mogę się cieszyć w 100% swoją Certiną :)

Mam torbę na laptopa, którą używam codziennie transportując służbowego laptopa do pracy i z powrotem. Nie ma ona klasycznego zamka, tylko klapkę. W narożnikach klapki oraz w dolnej części torby były w sumie 4 magnesy, żeby klapka się ładnie domykała. Oczywiście wiedziałem o tych magnesach, ale starałem się nie zbliżać do nich zegarka, więc podejrzenia padały na inne źródła pola magnetycznego. Dopiero jak wyprułem te magnesy z torby, okazało się, że mają jakąś mega moc. Jak się je połączyło, to ledwie można było je rozłączyć. Od momentu ich usunięcia zegarek przestał przyspieszać i przez 2 tygodnie spieszył cały czas jakieś 25 sekund na dobę, po tym jak się już wcześniej namagnesował. Po rozmagnesowaniu zegarek chodzi z dokładnością kwarcu :)

Mam torbę na laptopa, którą używam codziennie transportując służbowego laptopa do pracy i z powrotem. Nie ma ona klasycznego zamka, tylko klapkę. W narożnikach klapki oraz w dolnej części torby były w sumie 4 magnesy, żeby klapka się ładnie domykała. Oczywiście wiedziałem o tych magnesach, ale starałem się nie zbliżać do nich zegarka, więc podejrzenia padały na inne źródła pola magnetycznego. Dopiero jak wyprułem te magnesy z torby, okazało się, że mają jakąś mega moc. Jak się je połączyło, to ledwie można było je rozłączyć. Od momentu ich usunięcia zegarek przestał przyspieszać i przez 2 tygodnie spieszył cały czas jakieś 25 sekund na dobę, po tym jak się już wcześniej namagnesował. Po rozmagnesowaniu zegarek chodzi z dokładnością kwarcu :)

Musisz sobie zorganizować normalną torbę z klasycznym suwaczkiem :D.

Taki jest plan :) Właśnie szukam nowej torby. Póki co magnesy zostały wyprute, więc zagrożenie zostało wyeliminowane. Ale i tak muszę uważać, bo mam jeszcze prywatnego laptopa, który ma ten sam patent. W każdym narożniku jest magnes żeby się sam domykał. Tu raczej już magnesów nie usunę ;) Przez pewien czas to właśnie laptopa podejrzewałem o magnesowanie, bo jak piszę na klawiaturze, to zegarek jest tuż od jednego z magnesów. Ale robiłem testy z laptopem zanim go ponownie rozmagnesowałem, i zegarek nie przyspieszał. Tutaj magnesy są więc chyba dużo słabsze. Mimo to jak siadam do laptopa, to na wszelki wypadek ściągam zegarek :) Wygląda na to, że mechaniczne zegarki mają ciężkie życie we współczesnym świecie ;)

Przełożyć możesz sobie sam. Nie jest to wielki problem.

Moja manualność raczej jest nie wystarczająca. Dodatkowo brak wiedzy i narzędzi.

Hmm, ale teraz ambicje są większe :)

e92324807ee334392ca3e45abd0824ea.jpg

Ja też dziś dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy certiny, szukałem kwarca EDC i ten jakoś mi najbardziej podpasował :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk