Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Recommended Posts

http://www.vintagecertinas.ch/en/ds-2eng.html - tutaj masz link do opisu

pełny serwis 200/300 zł - masz w tym kompletne rozebranie zegarka do najmniejszej części, płukanie, smarowanie, składanie + regulacja chodu -  poważny serwis odpada z głowy na 6/8 lat ( opinia zegarmistrza polecanego na tym forum, nie moja ), zostają ewentualne drobne regulacje co jakiś czas

jeśli to automat jak piszesz, to jest na mechanizmie 25-651 - bardzo dobry mechanizm, który nawet po 40 latach działa bez problemu i dokładnie

niestety po takim czasie zegarek musi być kompletnie rozebrany i wyczyszczony - nie słuchaj papudraków, którzy mówią że wystarczy tylko regulacja - to wcześniej czy później odbije się czkawką przy codziennym noszeniu - no chyba, że masz zamiar zakładać go tylko odświętnie 

jeśli masz więcej pytań pisz na pw - mam także certinę ds-2 automata z 1970 roku

Zamierzam przeprowadzic (zlecic wlaściwie )kompletny serwis. To dla mnie cenna pamiątka, a poza tym po zapoznaniu sie z dostępnymi inf. również zegarek który prawdopodobnie spelni moje oczekiwania...Najwazniejsze że patrzac na niego mam wrazenie ze nie chciał bym zeby jakis jego element wyglądał inaczej.Jest kompletny! (Pomijajac tymczasowy pasek).Serdeczne dzieki za inf.

Do trojki podanej wyzej certinek mam jeszcze do wyboru ds 1 romain dial. Z czarna tarcza po ktorej smiga bialy centralny sekundnik. I teraz sie zastanawiam czy warto wymienic ds tradition automatic 3 letniego na ds 1 romain dial. Mechanizm ten sam tylko srednica wieksza az i tylko o 2mm. Dodam ze z tradition jestem bardzo zadowolony i jest bardzo punktualny. 

O i T

W sumie to i ja jestem miłośnikiem Certiny :-)

xrtp.jpg

Kwarce to NOSy :-)

9xnf.jpg

fgkw.jpg

iqkz.jpg

lb1n.jpg

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Mariusz

Witam szanowne grono.Mam pytanko.Czy warto naprawić Certinę z 1997 r.Prosty model z datownikiem. Trochę gubi czas.Pozdrawiam.Jarek.

Ma takie oznaczenie EOL 115 1059/1159.Zegarek był już naprawiany-problem z datownikiem i po wymianie baterii.

To moim zdaniem mało się to opłaca.

Jeśli masz sentyment do tego zegarka to można kombinować np.kupić dawce mechanizmu albo sam mechanizm.To nie są drogie rzeczy.

Mariusz

Na siłę pieniędzy nie będę pakował.Sentyment tak mam.Będzie sobie leżakował.Na razie mam chęć kupić zegarek Atlantic - allegro.Dzięki za poradę.Rozejrzę się za dobrym zegarmistrzem.Jarek.

Z allegro uważaj, trzeba być czujnym. Jakby co pisz PM

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Mariusz

Link który podałeś nie działa (przynajmniej u mnie). Ale znalazłem podobną aukcję od bumble_beee i nie podoba mi się, że pod napisem Seabase jest 30M/100FT zamiast SAPPHIRE. Ponieważ to jest wątek o Certinach to powinieneś zapytać w innym wątku (lub założyć swój wdziale Podróbki i zapytania o autentyczność).

moja certinka DS Action Titanum, obecnie zdjęta branzoleta i nałożony pasek od Pattini 

post-69167-0-65745100-1395169549_thumb.jpg

Guest surovy77

Fajna, szkoda tylko,że w Powermatic  sekunda nie płynie.Dla mnie osobiście to magia zegarka mechanicznego.Jednak nie zmienia to faktu, że sikorek wizualnie niczego sobie.Gratulacje.

Fajna, szkoda tylko,że w Powermatic  sekunda nie płynie.Dla mnie osobiście to magia zegarka mechanicznego.Jednak nie zmienia to faktu, że sikorek wizualnie niczego sobie.Gratulacje.

Płynie jak w każdym innym mechaniku z 21600 :) Sugerujesz, że magię posiadają tylko 36000? Różnica wizualna sekundnika 21600 a 28800 jest raczej znikoma, jeśli mówimy o prawdziwej płynności - w obu widać dokładnie skoki sekundnika.

Edited by eye_lip

To lepiej zajrzyj do środka czy nie zafasonowali Ci świerszcza? :)

<p>Czasem lec-e w gruchy :)