Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Patek Philippe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Sugerujesz że uniemożliwia ktoś firmie Patek zabrania głosu?

Nic takiego nie sugerowałem. Zauważyłem tylko, że mamy do czynienia z jednostronną relacją sytuacji, co jest faktem.

 

Nie żartuj, dodatkowo bazowanie tylko na tym co pisze firma bez własnych "badań" jest puste w kontekście wartości....

 

Chwalą się przywiązaniem do tradycji, kultywowaniem wzniosłych wartości a w Polsce nie ma możliwości kupna zegarka tej marki.

Czemu?, bo to puste frazesy ze strony firmy, szkoda że tego nie zauważasz, podobnie jak wcześniej z AP brniesz ślepo i bezkrytycznie w marketingową papkę.....

Pierwsze zdanie to nadinterpretacja, a ostatnie to bzdura. Moje artykuły są zaprzeczeniem "papki marketingowej".

 

Oni mają inne zdanie, uważają że kraj z którego pochodzi założyciel firmy nie zasługuje na 10 metrów kwadratowych butiku....

Patek Philippe prowadzi już w Polsce działalność charytatywną. Sugerujesz, że powinni tę część działalności rozszerzyć o butik? A wszystko po to, żeby rocznie sprzedać kilka zegarków. Proponuję, żebyś przestał liczyć pieniądze Patek Philippe, bo to wieczne marudzenie zaczyna się już robić irytujące.

 

Pewnie się śmieją z Ciebie, pod warunkiem że znają Twoją stronę i wiedzą co to Polska, w co śmiem wątpić....

Regularnie dostaję z Patek Philippe materiały, które poszerzają moją wiedzę na temat genewskiej manufaktury. Jeżeli ktoś wysyła je z uśmiechem na twarzy, to tym bardziej jest mi miło.

 

Proponuję zakończyć tę dyskusję.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Ja też dostaję takie materiały z których cuda wynikają.

A mój Patek , po serwisie gwarancyjnym dalej ma -(5-6) s/d

Edytowane przez mkuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostaję takie materiały z których cuda wynikają.

A mój Patek , po serwisie gwarancyjnym dalej ma -(5-6) s/d

A jaki model posiadasz, z jakim mechanizmem?

Było by miło gdybyś szerzej opisał swój "przypadek", tym bardziej że firma oficjalnie przyznaje że używa obrabiarek CNC, więc mogą się trafić niedociągnięcia, jak poniżej:

post-107633-0-48349500-1546006503.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dostaję takie materiały z których cuda wynikają.

A mój Patek , po serwisie gwarancyjnym dalej ma -(5-6) s/d

 

Czy przez serwis gwarancyjny mam rozumieć , że to  względnie nowy zegarek? w jakiej pozycji ma takie odchyłki?

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się zrobiło ciekawie ile ja to już razy widziałem

„Patek-materiały -bez mojej zgody” z jednej strony zachwyty nad mistrzostwem z drugiej zdjęcia niedoróbek -mam przynieść więcej popcornu ?:))

 

Tak na poważnie dajcie pokój już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giphy.gif


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

McIntosh - mam wrażenie, że firma z klasą, pozycją, historią i ogromnym znaczeniem dla jak najszerzej rozumianego świata zegarków mechanicznych powinna inaczej załatwić kwestię przypomnianą przez Marka. Oczywiście mój post niczego nie zmieni, jeśli chodzi o postawę PP, ale wydaje mi się, że Ty, jako autentyczny fascynat marki, mógłbyś zgłębić temat we własnym zakresie, jeśli wyjaśnienia Marka Cię nie przekonują (btw nie rozumiem dlaczego miałyby nie przekonywać), a następnie zamieścić erratę oficjalnej historii firmy na Twoim portalu. Myślę, że m.in. w takim właśnie celu tworzone są fanowskie strony, prawda?

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się wpiszę oficjalnie do klubu. Z tym, że mając na uwadze powyższą dyskusję, to może być niepatriotyczne kupować Patka, która to firma tak naszą Polskę olewa :) .

 

No i dodatkowo, ten mój nabytek to ani nowy, ani ładny (podobno) i do tego jakiś taki mało męski ^_^ .

 

A na poważnie, to jestem zachwycony: prosta to konstrukcja, nic skomplikowanego, ale zakochałem się od momentu kiedy go zobaczyłem na żywo. A kupiłem tylko na podstawie zdjęć. Czytając o rozmiarach, miałem pewne wątpliwości, ale po założeniu już nie. Chociaż niewielki, to jednak wydaje mi się że z tym kształtem daje radę.

 

post-6729-0-62315300-1546014994_thumb.jpeg

 

post-6729-0-97548300-1546015198_thumb.jpeg

 

post-6729-0-98506800-1546015230_thumb.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To je jakiś wintaż model ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To je jakiś wintaż model ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Stary Ellipse - miałem kiedyś w dłoni, bardzo bardzo cieniutki ale niestety też malutki, zginął mi na nadgarstku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Ellipse - miałem kiedyś w dłoni, bardzo bardzo cieniutki ale niestety też malutki, zginął mi na nadgarstku

No to szukaj, chłopie, szukaj

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się wpiszę oficjalnie do klubu. Z tym, że mając na uwadze powyższą dyskusję, to może być niepatriotyczne kupować Patka, która to firma tak naszą Polskę olewa :) .

 

No wlasnie tylko czy z perspektywy Patka odkrycie Marka jest odkryciem na miare wynalezienia kola?

 

Marek, zwroce sie do Ciebie. Wiesz, ze Cie lubie i szanuje. Nie musze nic udowadniac, wiec moge sobie pozwolic na taki wpis.

Wiem, ze dla Ciebie i dla mnie i dla kumatych z forum jest to rzecz wielka, ale dla miliardowego koncernu to jest nic. Pryszcz na d*pie. Maja wieksze zmartwienia. Sam lubiles ten tekst o suficie i podlodze...

Ty zrobiles swoje i tego nikt Ci nie odbierze, a wywlekanie tego co chwile i uzalanie sie nad soba, nie przystoi.

Pamietaj jeszcze, ze caly czas czycha na Ciebie "banda ch...ja", ktora chetnie sie Ciebie stad pozbedzie. Tak samo zreszta Mariusza...

To wilki w owczej skorze nie daj sie sprowokowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek, dałem plus do Twojej wypowiedzi, i na tym poprzestanę dyskusję dotyczącą tej kwestii na forum.

Dzięki!


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To je jakiś wintaż model ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Tak, to jest vintage - rok produkcji 1976. Obecna wersja Golden Ellipse jest większa, ma inny indeks godziny 12 (pojedynczy, nie podwójny), inną, większą koronkę oraz mechanizm, który jest automatyczny (w moim manual).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest vintage - rok produkcji 1976. Obecna wersja Golden Ellipse jest większa, ma inny indeks godziny 12 (pojedynczy, nie podwójny), inną, większą koronkę oraz mechanizm, który jest automatyczny (w moim manual).

To referencja 3738, naciąg automatyczny - microrotor z 22 karatowego złota.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest vintage - rok produkcji 1976. Obecna wersja Golden Ellipse jest większa, ma inny indeks godziny 12 (pojedynczy, nie podwójny), inną, większą koronkę oraz mechanizm, który jest automatyczny (w moim manual).

Gratki musi cieszyć, co ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki musi cieszyć, co ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Cieszy bardzo. Obawiałem się trochę tych małych rozmiarów, ale jest ok. Tarcza zmienia kolory fantastycznie. Niby niewiele w tym modelu się dzieje, ale dla mnie ma czar i urok.  No i trafiłem (chyba) na świetnie zachowany egzemplarz, przynajmniej z zewnątrz. W celu sprawdzenia mechanizmu, dam go do znajomego zegarmistrza (mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku). Pasek (nieoryginalny) jest trochę sztywny, ale pewnie coś zamówię u Filipa. Za to sprzączka oryginalna.

 

Zawsze chciałem kupić Patka, najbardziej Nautilusa. Ale wiadomo - nie da się, przynajmniej oficjalnie. Jako że nie lubię czekać, a także z tego powodu że na nowego (na razie) nie mam funduszy, poszedłem w vintage. Zastanawiałem się jeszcze nad Calatravą, ale wybrałem Ellipse. Głównie z tego powodu, że będzie używany właściwie głównie do garnituru - inne zegarki z kolekcji mam do innych celów. Dlatego też naciąg manualny przyda się nawet bardziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

W odpowiedzi na poprzednie pytania:

Nowy zegarek.

Aquanaut.

 Po kupnie -(10-12)s/d

Po serwisie gwarancyjnym Patka -(5-6) s/d

Edytowane przez mkuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na poprzednie pytania:

Nowy zegarek.

Aquanaut.

 Po kupnie -(10-12)s/d

Po serwisie gwarancyjnym Patka -(5-6) s/d

A powinno być, jeśli się nie mylę -1/+2/s ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Nie wiem co serwis proponuje.

Oddałem zegarek u AD na gwarancji -

(Praga) i wrócił po jakimś czasie.

I tyle.

Wrócił i trzyma minus kilka sekund.

Edytowane przez mkuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co serwis proponuje.

(...)

Czy będziesz coś robił z tą odchyłką i oddawał do serwisu czy zostawisz jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na poprzednie pytania:

Nowy zegarek.

Aquanaut.

 Po kupnie -(10-12)s/d

Po serwisie gwarancyjnym Patka -(5-6) s/d

 

Smutne to. Miałem tak samo z AP ale nie miałem wtedy ochoty czekać 3 miesiące na serwis i finalnie sprzedałem zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.