Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Markowy zegarek kwarcowy do 4,5k

Quartz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 radek3545

radek3545
  • Nowy Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 19:36

Wtam,

poszukuję dobrego, markowego zegarka do maks. 4-5k PLN z mechanizmem kwarcowym.

Najlepiej klasyczny na bransolecie, może być diver. 

Bardzo podoba mi się Omega: 

https://www.omegawat...-21230286101001

ale niestety za drogo, chyba ze coś uzywanego (też chętnie rozważę). 

Macie może pomysły które ze znanych marek wypuszczają kwarce i co ciekawego można znaleźć w używkach, na forumowym bazarku raczej mało porządnych kwarców. 

Pozdrawiam,

R

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19148 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 19:42

Jeśli chodzi o divera, to może Aquaracer od TH?
  • 0

#3 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13808 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 19:59

Casio Oceanus
https://www.amazon.c...R/dp/B00N76H7WI
  • 0

#4 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1626 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 20:15

@radek3545 - wskazana przez Ciebie Omega ma 28mm średnicy. Poszukaj meskiej 41mm, ale w zalozonym budzecie nówki nie znajdziesz. Poszukaj fajnej używki na chrono24.
I przygotuj sie, ze zaraz usłyszysz na Forum, ze wydanie takiej kwoty na kwarca jest bez sensu :-)
  • 0

#5 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1286 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 20:55

Ja bym się zainteresował tym Oceanusem, sporo kasy zostanie w kieszeni, a zegarek jest bardzo fajny. ;-)

https://m.youtube.co...h?v=isoFW9vobvI
  • 0

#6 Makiavel88

Makiavel88
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 21:17

Znów polecę Eternę Artenę Gent. Piękne wykonanie i dużo poniżej budżetu.
  • 0

#7 rafio77

rafio77
  • Użytkownik
  • 1091 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 06:52

@radek3545 - wskazana przez Ciebie Omega ma 28mm średnicy. Poszukaj meskiej 41mm, ale w zalozonym budzecie nówki nie znajdziesz. Poszukaj fajnej używki na chrono24.
I przygotuj sie, ze zaraz usłyszysz na Forum, ze wydanie takiej kwoty na kwarca jest bez sensu :-)

wydanie takiej kasy na baterie nie ma sensu :) jak kwarc to tak do max 1500 zł :rolleyes:

• 0

#8 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1626 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 07:39

Ja z 6 lat temu kupilem w Jubitomie taką Omege :

https://www.chrono24...--id8966569.htm
Po niej kupilem kilka mechanicznych, ale nigdy nie żałowałem zakupu kwarca - zegarek pancerny, dla mnie idealny na basen, do rąbania drewna, na biwak, jazde na rowerze i robienia wszystkich innych rzeczy, przy ktorych mechaniki moglyby sie uszkodzic. Zawsze punktualny (choc daty zazwyczj nie chce mi sie przestawiac) i IMO ładny - stare fale robią robotę. Moja 16-letnia córka juz od jakiegoś czasu mówi, ze jak mi się znudzi, to ona chętnie się nim zaopiekuje ;-)

Edit- zauwazylem, ze zegarek z linka nie ma fal, wiec zmienilem. Moj jest czarny, ale jakos nie znalazlem takiego na szybko na chrono24.

Edit2 - znalazlem taki jak moj, ale cena kosmiczna - moj nowy nowy duzo tańszy...

https://www.chrono24...--id8286692.htm

Użytkownik szuwi edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 07:50

• 0

#9 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19148 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 07:57

OSOBIŚCIE uważam, że szkoda wydawać tyle kasy na zegarek kwarcowy, ale oczywiście nie mam zamiaru odwodzić Kolegi od tego pomysłu i na siłę go przekonywać, że nie ma to sensu  :)

• 0

#10 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1626 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:10

Powiem tak - jeden kwarcowy zegarek mam, kolejnego nie kupię. A mechanicznych mam kilka i kolejne czekają na realizacje... :-)
  • 0

#11 ajsek

ajsek
  • Użytkownik
  • 3530 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:12

Tak się zastanawiam dlaczego nie ma sensu? Kupując mechanika z etą w środku za mechanizm płacimy procent ceny zegarka. Wszystko inne to poziom wykonania tarczy, indeksów, spójność i piękno projektu, marka itd. Dlaczego jeśli chodzi o kwarc tą samą drogą nie ma sensu iść?
  • 1

#12 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19148 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:16

Tak się zastanawiam dlaczego nie ma sensu? Kupując mechanika z etą w środku za mechanizm płacimy procent ceny zegarka. Wszystko inne to poziom wykonania tarczy, indeksów, spójność i piękno projektu, marka itd. Dlaczego jeśli chodzi o kwarc tą samą drogą nie ma sensu iść?

Nie powiem, mam zegarek na bateryjkę, jeśli można tak nazwać G na Tough Solar. Ale on kosztował jakieś 400 zł. A co do poruszonej przez Ciebie kwestii, to akurat w moim przypadku jest to tylko i wyłącznie sprawa napędu, w szczególności gdy pomyślę sobie, jak fajny zegarek mechaniczny, nowy czy używany, można mieć już za 4000-5000 zł. Jestem w stanie jednak w jakiś sposób zrozumieć tych, którzy w tej cenie oczekują np. większej dokładności i stąd właśnie myślą o zakupie zegarka kwarcowego  :D

Użytkownik fidelio edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 08:55

• 0

#13 Edmund Exley

Edmund Exley
  • Użytkownik
  • 1516 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:20

Ja bym wskazał na Longinesy - szczególnie VHP (sporo o nich pisaliśmy w klubie miłośników tej marki) lub kwarcowe Hydroconquesty. I oczywiście Breitlingi - ale używane to chyba raczej od 7-8 tysięcy, więc odpadają?

@ajsek, dokładnie. Kwarcowe zegarki są bardzo praktyczne. Dla mnie superquartz Breitlinga jest dużo fajniejszy niż IWC czy Panerai za 20 tysięcy na jakimś zwykłym automatycznym czy manualnym mechanizmie  :)

• 0

#14 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1286 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 08:51

Każdy co innego woli, jednego kręcą trybiki, a innego dokładność chodu i praktyczność, nie ma co się przekonywać do konkretnej filozofii. ;-)

• 0

#15 ajsek

ajsek
  • Użytkownik
  • 3530 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 09:01

Każdy co innego woli, jednego kręcą trybiki, a innego dokładność chodu i praktyczność, nie ma co się przekonywać do konkretnej filozofii. ;-)

Dokładnie o to mi chodzi :)
Jeśli ktoś woli mechanizm kwarcowy,z różnych względów, to dlaczego ma sobie nie kupić droższego, świetnie wykonanego zegarka właśnie z takim mechanizmem? Tylko o to sformułowanie "bez sensu" mi chodziło ;)
  • 0

#16 GUAPO

GUAPO
  • Zbanowany
  • 208 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:19

ja wydałem na kwarca troche ponad budżet zakładany w tym temacie, ale całego ze złota  :), który "ratuje" mnie w te poranki, kiedy jestem juz na starcie spóźniony i nie mam czasu na nastawianie mechaników, czy zastanawianie sie ktorego akurat dzisiaj załozyc.

Jakis czas temu chorowalem tez na seiko astrona, ktory tez przekroczy pułap cenowy z tego wątku, potem po zakupie kilku mechaników stwierdziłem, że za kwarca nigdy już tyle jednak nie zapłacę i strasznie zaczeła mi juz przeszkadzać skaczaca wskazówka sekundowa.

Potem jednak przyszedl pier..lec na g-shocki i stwierdziłem, że może tych kwarców nie ma co jednak tak kategorycznie skreslać - przynajmniej w pewnych kategoriach zegarków czy przy czasomierzach do stricte konkretnych celów i zastosowań, np. G-shocki, victorinox inox, divery do totalnego juz tyrania basen, rower itp, wspomniany astron dla duzo podrożujacych, czy jakis zegarek z przeznaczeniem "na dyskotekę" do ostrego skakania czy innych pijackich eskapad itd i innych dziwnych aktywności, które faktycznie mogłyby zaszkodzić drogiemu mechanikowi.

Tak wiec w z kwarców poza wspomnianym juz złotym garniturowcem i moim starym edc (ktorego darze senetymentem i ma u mnie dożywocie) mam 3 g-shocki , a w planach zakupowych kolejne G + pewnie astron, który znów mi sie podoba (plus tytuł najdokładniejszego zegarka swiata, jakze mile łechczący ego własciciela :) ).

Takze różnie to z tymi 'bateryjkowcami" jest i każdy ma do tego indywidualne podejście.

Natomiast nigdy nie kupiłbym jednak drogiego zegarka kwarcowego "wyższej" marki, który występuje takze w wersji mechanicznej - vide omega SMP czy Tag Aquaracer, czy vintage rolex cellini i jemu podobne - to troche tak jak samochody prestizowych marek premium z najmniejszymi silniczkami - niby wszytsko ok, ale jednak troche taki ułomny kundelek i "ubogi krewny' - osobiście źle bym sie czuł z takim czymś na ręku.

Użytkownik GUAPO edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 10:37

• 0

#17 ArtiGarnek

ArtiGarnek
  • Użytkownik
  • 258 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:43

Longines VHP. Fajny zegarek. 

• 0

#18 radek3545

radek3545
  • Nowy Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 12:13

Baaardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Uwag co do wydawania takiej kasy na kwarca nie będę komentował, jak któryś z kolegów zauważył każdy ma swoje własne przekonania i poglądy...

Dotychczas najbardziej przemawia do mnie Omega (tu trzeba by znaleźć rozsądną używkę za dobrą cenę, co wcale nie jest chyba łatwe...), nieźle prezentuje się Longines VHP.

Nie wiem czy z Grand Seiko nie robili czegoś w kwarcu...

Jeżeli ktoś miałby jakiegoś zaufanego sprzedawcę na chrono24 to byłbym wdzięczny, przyznam że trochę się boje za taką kasę kupować w ciemno.

R

• 0

#19 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19148 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 12:18

GSy też znajdziesz w kwarcu. Nie wiem tylko, czy mieszczą się w założonym budżecie...
  • 0

#20 bujman

bujman
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 17:25

Kwarc za 4,5 tysiąca grubo. Chyba ze MTG, albo inny Gshock

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Quartz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych