Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cytochrom

Doxa Sfygmos - chronograf dla lekarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis skoczylem dopieszczac - od zawsze chcialem miec ten zegrek, w tym roku za drugim podejsciem sie udalo, stan calkowicie oryginalny co cieszy jeszcze bardziej, pasek Hirsch traveler

 

Doxa Sfygmos zegarek produkowany w 1960 tych. Chronograph zaprojektowany dla lekarzy. Sfygmosa produkowano w stali, zlocie i pozlacanych kopertach w bardzo malych ilosciach. "Sfygmos" to z Greki "puls" .Takie zegarki nazywa sie pulsometrami ale w uzyciu byla tez nazwa Sfygmograph.

Na tarcz jest skala plsometru. Gdy wlaczymy chronograf i mierzymy puls to po 20 uderzeniu zatrzymujemy chrono -- odczyt pokazuje wtedy puls (macie absolutna racje Panowie, Piotrze dzieki - moj blad) Wskazowka chrono startuje i resetuje sie nietypowo bo po lewej stronie tarczy na 9 co ma ulatwic lekarzowi odczyt. Ponadto tarcza jest ttak zaprojektowana iz pomiar jest mocno odseparowany na tarczy od mierzania czasu.

 

W srodku cyka zmodyfikowany przez doxe Valjoux 23, - czesc kompilacji usunieto -dlatego jest tylko centralna wskazowka chronografu - widac miejsce na werku po rzeczach obecnych w zwyklym v23.

 

ale dosc marudzenia - oto moja dosia - wersja pozlacana - niestety nie mam oryginalnego paska - byl rowniez sygnowany sfygmos po wewenetrznej stronie

 

IMGP0006.JPGIMGP0008.JPG

IMGP0009.JPG

IMGP0014.JPG

 

IMGP0016.JPG

IMGP0019.JPG

IMGP0020.JPG

IMGP0024.JPG

IMGP0025.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis skoczylem dopieszczac [...]

 

Faktycznie dopieszczona... gratulacje. :rolleyes:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Dosia nie wiedziałem że robią takie wersje zegarków z funkcyjnych większość zn Tachymetr ale żeby zegarek mierzył ciśnienie.


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Dosia nie wiedziałem że robią takie wersje zegarków z funkcyjnych większość zn Tachymetr ale żeby zegarek mierzył ciśnienie?? Opisz dokładnie jak działa pomiar??

 

Cytochrom prawdopodobnie się przejęzyczył, chodzi pewnie o puls. Starujemy chrono, liczymy 20 uderzeń, chrono stop i odczytujemy puls.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-1528-0-17904200-1331572204.jpg<

post-1528-0-05115000-1331572197.jpg

post-1528-0-97029000-1331572199.jpg

post-1528-0-81198600-1331572201.jpg


Można bez końca patrzeć na ogień, wodę i parkującą kobietę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, rewelacyjna ta dosia :rolleyes:. Podobają mi się te małe indeksy do odczytu pulsu, wyglądają jak ręcznie nanoszone numeracje z jakiegoś rysunku technicznego czy cos ;). Gratuluję zdobyczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ball też przepiękny...Szczególnie zdjęcie,kiedy świeci. Niesamowite są detale w tym zegarku. Może to zabrzmi zbyt poetycko,ale świecące punkty indeksów kojarzą mi się z małymi latarniami morskimi... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny piękny okaz. Gratuluję! :rolleyes:

Co do samej urody, to rzecz gustu. Mnie się akurat umiarkowanie podoba, ale z pewnością ciekawy egzemplarz i "dopieszczony" wspaniale!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfygmosy chyba wystepowały równiez w chrono??! ostatnio własnie miałem mozliwosc zakupu takiego ale miałem niepewność czy to oryginał... i w dodatku był uszkodzony:/

 

Cytochrom piekna lala... :rolleyes: i ta tarcza! w idealnym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie dopieszczony,gratulacje, ile ma srednicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna Dosia :rolleyes: Gratuluję spełnienia kolejnego z marzeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie oczywiscie macie racje Panowie - do pomiaru pulsu - wybaczcie

 

bez korony 35-36mm:) werk doxy to Cal. 13 70

 

Ball piekny!!!! Nie wiem czy zwrociliscie cie uwage ale wiekszosc tych zegarkow - Longines ktorego kiedys tez pokazywalem ma pomiar na 15 uderzen - wyjatkiem jest ta doxa - na 20 ciekawe czemu???

 

"sfygmosy chyba wystepowały równiez w chrono??! ostatnio własnie miałem mozliwosc zakupu takiego ale miałem niepewność czy to oryginał... i w dodatku był uszkodzony:/"

 

z tego co wiem - a szukalem tego zegarka dlugo - ogladalem wszelkie mozliwe wersje - to czegos takiego jak doxa sfygmos chrono nie bylo - urok sfgmosa doxy polega na wywaleniu typowego chrono,

 

aczkolwiek jak pokazany Ball, rowniez inne firmy wypuszczaly pulsometry - Piotr Ratynski pokazywal kiedy o ile sie nie myle Tissota, ja widzialem rowniez U. Nardin'a, i GP

niestety jako iz zegarki klasyfikowane jako lekarskie osiagaja wyzsze ceny czesto sprzedawcy kombinuja - wydaje im sie iz zalozenie tarczy albo domalowanie pulsometru odrazu uczyni zegarek lekarskim

 

Genarealnie podszedl bym do tego tak iz mozna kupic jesli dany model jest dobrze udokumentowany w literaturze, ewentualnie jest chronografem jednoprzyciskowym !!w oryginalnej kopercie, reszte niestety bym omijal

 

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna i bardzo oryginalna ! wszystkie Doxy mają w sobie to "coś" co elektryzuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pubdoxa1958.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

a tutaj ciekawy link do strony o pulsometrach niestety dla mnie po francusku:)

tutaj link


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Rafał, Rafał - musisz nas tak dobijać? :)

piękny egzemplarz, zarówno pod kątem stylu i jak stanu!

A żeby dorzucić swoje 3 grosze, oto fotka radzieckiej wersji Sławy medycznej, z tą różnicą, że puls wylicza się po 15 uderzeniach.

post-3565-0-84611500-1331572505.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kzrysiek :) dzieki - ta Slawa swietna jest:)

pozdrawiam serdecznie

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ode mnie maniaku przyjmij gratulacje, piękna po prostu tchu brakuje ;) .

Ale pocieszam się że do mnie już idzie Doxa sub-sekond w krabie lata tuz powojenne ze wstępnych oględzin..... Po drobnych zabiegach i wizycie u doktora wkleję jakieś fotki!!!

Zgadzam się koledzy one maja to coś, ta prostota, smukłe linie i wskazóweczki przykuwają uwagę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W końcu przykuły i moją :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że miał służyć do pomiaru tętna (taki tachymetr) - ale czemu do właściwego pomiaru ma startować z godziny 9 a nie z góry ?

EDYTA

 

Sorry - doczytałem w Twoim wcześniejszym wątku, że tak ma być.

 

 

Tylko nadal nie rozumiem czemu to miałoby być ułatwienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zegarki z funkcją pomiaru tętna niczego nie ułatwiają. Sprawdzałem praktycznie. Tylko tętno "skacze" i mierzącemu i badanemu (-ej) ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosia jest zjawiskowa! Gratuluję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sztuka jest u kolegi z forum i jemu należą się gratulacje.


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ale żeś cacko wykopał :D , dobra robota w twoich rekach to prawie NOS mam wrażenie że gdzieś już ja kiedyś widziałem :) Z tego co podajesz sprawia wrażenie mniejszej niż w rzeczywistości wygląda. Gratuluje tylko pozazdrościć takiej Dośki :rolleyes:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sztuka jest u kolegi z forum i jemu należą się gratulacje.

na forum są więcej niż dwie :rolleyes:


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:rolleyes:

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.