Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

meinard

Gdybyś miał zostać ambasadorem jednej marki zegarkowej...

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się, czy dać temat do "po godzinach', ale jednak traktuje o zegarkach, więc wrzuciłem tu, najwyżej moderator przeniesie.

 

Chciałbym zaproponować luźne rozważania, jak w temacie. Wyobraźcie sobie, że zostajecie ambasadorem jakiejś firmy zegarkowej. Wiążą się z tym pewne przywileje, ale także i obowiązki.

 

Z jednej strony macie pełen dostęp do modeli firmy a z drugiej - no właśnie, tej, i tylko tej, nie możecie nosić zegarków żadnej innej.

 

Jako ambasador możecie brać udział w eventach danego producenta, macie więc wstęp na różnego rodzaju imprezy... ale znów, z drugiej strony, jesteście częścią marketingu firmy, więc macie także obowiązki uczestniczenia w niektórych przedsięwzięciach, a nie wszystkie będą ciekawe.

 

Dalej, pamiętajcie, że możecie nosić zegarki tylko i wyłącznie tej jednej firmy, więc sugeruję, żeby to był producent raczej z dość bogatą ofertą, bo nie wiem czy Patek ma coś, co założylibyście na rower, a Panerai coś, w czym można by się pokazać na uroczystej gali w smokingu. Ponadto wielu z nas lubi mieć różnego rodzaju zegarki - divery, piloty, garniturowce, etc, więc to kryterium też trzeba wziąć pod uwagę.

 

I tak dalej, i tak dalej. Wczujcie się w VIPa, który, na przykład, przez najbliższe 3 lata musi miłość skierować na jednego, jedynego producenta zegarków. Kogo wybieracie?

 

Wdzięczny będę (pewnie nie tylko ja), jeśli odpowiedzi nie ograniczą się do jednego słowa, a będą poparte konkretnymi modelami zegarków "do tańca i do różańca".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odpowiedź, może być tylko jedna - wybierasz spośród tych, którzy chcą Ci za to zapłacić tego, który płaci najwięcej.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci konkretną marką, ale jest sporo firm oferujących bardzo szeroką paletę możliwości - Patka bym raczej nie wybrał mimo prestiżu bo owszem mają kilka modeli które są genialne, ale jednak to nie to. Ale już Lange, JLC, IWC, czy nawet Rolex, Omega, Breitling mogłyby jak najbardziej być. Z Panerai też nie miałbym problemu - owszem nie noszę na co dzień garnituru, ale nie miałbym oporów założyć niektórych modeli Pam'a na odpowiednim pasku też do garnituru.

 

Jeśli chodzi o całościowe spektrum to chyba postawiłbym na IWC. JLC uwielbiam za ich dokonania w sztuce zegarmistrzowskiej i ogólnie większość ich zegarków to wg mnie kosmos, ale np modele sportowe (divery) nie są generalnie w 100% w moim typie - pilota też tam nie znajdziemy. Bardzo ciekawy jest również Zenith, który zwłaszcza ostatnimi czasy ma naprawdę ciekawe zegarki - i pod względem mechaniki jak i designu.

 

Myślę, że każdy z nas przed ostateczną odpowiedzią musiałby się konkretniej i dłużej zastanowić bo to co podoba nam się dzisiaj, niekoniecznie musi się podobać za rok...

 

EDIT:

ale odpowiedź, może być tylko jedna - wybierasz spośród tych, którzy chcą Ci za to zapłacić tego, który płaci najwięcej.

No to też może być kryterium i to pewnie często przeważające o danym wyborze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zdecydowałbym się na TAGa. Świetne zegarki, F1 i...o ile dobrze pamiętam Cameron Diaz też jest "twarzą" tej marki :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odpowiedź, może być tylko jedna - wybierasz spośród tych, którzy chcą Ci za to zapłacić tego, który płaci najwięcej.

Tego nie bierzemy pod uwagę :) Zastanawiamy się hipotetycznie, przyjmijmy, że to my mamy dowolny wybór związania się z danym producentem. Wiadomo, że w prawdziwym życiu to wygląda tak, że to producenci zgłaszają się do VIPów z propozycjami, ale tutaj rozpatrujmy odwrotną sytuację - to my wybieramy sobie tego jedynego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętnie piszę się na JLC... Nawet płacić mi nie muszą, byle pokrywali koszty podróży na te "eventy" + odpalili kilka zegarków ... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a Panerai coś, w czym można by się pokazać na uroczystej gali w smokingu...

Może to nie smokingi ale też elegancko ;)

post-52196-0-68815400-1361538600.jpg

post-52196-0-29840900-1361538615.jpg


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszedłbym jednak w PP

Jakas duza komplikacja od swieta , na codzien do garnituru Perpetual ze split second , Nautilus w zlocie z fazami ksiezyca do casualu, aquanaut na kauczuku do pływania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym został ambasadorem np. Nomosa lub Laurenta Ferriera lub jakiejś innej niszowej marki ale produkującej dobrej jakości zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamB
Ja chyba zdecydowałbym się na TAGa
Ja również wybrał bym tę markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. Lange & Sohne, albo Audemars Piguet. Nie miałbym z tym najmniejszych problemów, że musiałbym nosić zegarki tylko tego jednego producenta :) Nawet do krótkich spodenek bym coś dobrał od Lange, tym bardziej od AP. Żaden problem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,w sumie to już jesteś ambasadorem AP ;)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Fajny temat. Dzięki :).

 

Wczujcie się w VIPa, który, na przykład, przez najbliższe 3 lata musi miłość skierować na jednego, jedynego producenta zegarków. Kogo wybieracie?

 

Jeżeli chodzi o mnie to bez chwili wahania Audemars Piguet. W sumie i tak im robię dobrą robotę w Polsce tyle, że za darmo no i noszę ich zegarek :). A dlaczego AP ?, odpowiedź znajdziecie tutaj. Co do samych czasomierzy, to są na maksa uniwersalni. Do codziennego noszenia - AP 15300. Jak trzeba założyć elegancki garnitur to wybór jest ogromny. Jules Audemars ET w białym złocie, platynowy Tradition ET, a od wielkiego święta Jules Audemars z własnym AP wychwytem lub któryś ze szkieletów RO Grande Complication lub RO z wiecznym kalendarzem. A jak na sportowo, to chętnie założyłbym na rękę, któryś z odjechanych Offshore Grand Prix. Te zegarki należą do grona moich ulubionych. Ewentualną alternatywą dla AP mógłby być Vacheron Constantin lub F.P.Journe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC mają bogate portofolio i piękne czasowskazywacze - jest z czego wybierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko

 

GS i Credor nie ma się czego wstydzić na salonach

a na resztę okazji też coś ciekawego się znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,w sumie to już jesteś ambasadorem AP ;)

 

Chciałbym :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy co chcielibysmy z tego miec :)

 

Jesli brac pod uwage slawe, prestiz albo rozpoznawalnosc, to Rolex.

 

Jesli marka mialaby mnie okreslac i mialbym sie z nia identyfikowac, to AP albo Tag Heuer.

 

Jesli zas korzysci mialyby sie przelac na przekazywane mi zegarki, to Patek albo A. Lange & Sohne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton zegarki ciekawe i można wybrać coś do każdego ubrania albo Tag Heuer również można tutaj po fantazjować :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC ze względu na dużą różnorodność modeli, piloty, divery, klasyki itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym narzekał, ale to jest właśnie moja wymarzona odpowiedź, z przykładami, modelami, uzasadnieniem. Dzięki :]

 

Ja chyba trochę nudno do sprawy bym podszedł, ale moim wyborem byłaby Omega. Na codzien Aqua Terra, do garnituru De Ville, do pływania 300m, Speedmastery do różnych innych sportów (wtedy nie musiałbym się martwić o straty :D). Tak, chyba zdecydowałbym się na Omegę.

 

No i byłby jeszcze jeden powód - jako ambasador miałbym możliwość pewnie przy jakiejś okazji spotkać się z Georgen Clooneyem - wypicie z nim flaszki byłoby dla mnie wielkim przeżyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylbym w stanie sobie dobrac ktoregos do kazdego stroju w jakim chodze, wiec tak, panerai to bylby dobry wybor

basel_image.954616.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odważni z tym Panereiem jesteście, ja bym żadnego nie założył do garniaka, nie mówiąc już o smokingu. Moim zdaniem w OP brakuje takiej właśnie linii, jaką jest Jules Audemars w AP - bardzo klasycznej. Wszyscy znają AP dzięki Royal Oak, i na tej linii firma (chyba) opiera głównie swoją pozycję, ale jednocześnie nie zamyka się na inne nisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj - teraz to przesadziles - oczywiscie, ze maja piekne zlote klasyki pasujace do garnituru jak chocby ten:

irsg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smoking mialem na sobie chyba tylko na maturze (o ile to byl smoking ale chyba tak), w garniturze na wlasnym slubie 10 lat temu.

jesli zegarek nie pasowalby do stroju to....zmienilbym stroj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kabza
      Witam, na wstępie dodam, że jestem tu nowy więc mam nadzieję, że wszystko robię zgodnie z regulaminem. 
      Mam zapytanie konkretnie do marki zegarków Beltane. 

      Nie wiem co to za marka, nie mogę znaleźć żadnych informacji o niej w internecie. (podobno szwajcarski)
       
      Proszę o pomoc  
      Co to za zegarek, kiedy był produkowany-(wydaje mi się, że jest z lat 60tych) 
      Czy warto go odnowić? 
      Gdzie mogę odnowić cyferblat? (Gdańsk) 

      Pozdrawiam
       
       




    • Przez CamilleCross18
      Niestety nie znam się na zegarkach a chciałabym w prezencie ślubnym podarować młodej parze zegarki. Niestety nie za bardzo wiem na jakie firmy warto spojrzeć, ponieważ słyszałam że na przykład Fossil ma ładne zegarki, ale mechanizm jest kiepski i ich zegarki mogą się szybko psuć. Zależy mi żeby kupić na prawdę ,,porządny" zegarek w granicach od 700 - 1500 zł, zdaję sobię sprawę że nie będą to zegarki bez żadnych ograniczeń ale tylko na tyle mogę sobie pozwolić. Proszę o poradę, zegarek młodzi wybiorą sobie sami ale chciałabym zaproponować dobrą markę, jedyne czego mogę się spodziewać to to że nie będą to raczej zegarki sportowe.
       
      Czy któraś z tych firm jest odpowiednia ? Ktoś zna lepszą ?
       
      A może ktoś zna miejsce w Trójmieście do którego mogłabym się udać po taką poradę ?
       
      Uprzejmie proszę o pomoc
    • Przez Lincoln Six Echo
      Nie wiem, czy było kiedyś, ale jeśli nie, to proszę:
       
      SWATCH GROUP (Switzerland):
      Breguet, Blancpain, Glashütte Original, Harry Winston, Jaquet Droz, Omega, Léon Hatot, Longines, Rado, Union Glashütte, Tissot, Calvin Klein, Balmain, Certina, Mido, Hamilton, Swatch, Flik Flak
       
      RICHEMONT GROUP (Switzerland)
      Vacheron Constantin, A. Lange & Söhne, Jaeger-LeCoultre, Roger Dubuis, Piaget, IWC Schaffhausen, Officine Panerai, Ralph Lauren**, Baume & Mercier, Cartier, Van Cleef & Arpels, Montblanc, Dunhill
       
      LVMH GROUP (France)
      TAG Heuer, Bulgari, Hublot, Zenith, Dior, Fred, Chaumet, Louis Vuitton
       
      KERING GROUP (France)
      Ulysse Nardin, Girard-Perregaux, JeanRichard, Gucci, Boucheron, Qeelin, Bottega Veneta
       
      SEIKO GROUP (Japan)
      Seiko, Grand Seiko, Credor, Pulsar, Lorus, Alba, Orient
       
      FOSSIL GROUP (USA)
      Fossil, Relic, Michele, Zodiac, Skagen, Adidas*, Burberry*, Diesel*, DKNY*, Michael Kors*, Tory Burch*, Marc Jacobs*, Emporio Armani*, Emporio Armani Swiss Made*, Armani Exchange*, Karl Lagerfeld*
       
      MOVADO GROUP (USA)
      Ebel, Concord, Movado, ESQ by Movado, Coach*, Hugo Boss*, Juicy Couture*, Tommy Hilfiger*, Lacoste*, Scuderia Ferrari*
       
      CITIZEN GROUP (Japan)
      Citizen, Campanola, Q&Q, Arnold & Son, Bulova, Bulova Accutron II, Bulova AccuSwiss, Wittnauer, Caravelle New York, Bulova Clocks, Frank Lloyd Wright*, Harley-Davidson*, Frédérique Constant, Alpina, Ateliers de Monaco
       
      TIMEX GROUP (USA)
      Timex, Nautica*, Opex*, GC*, Guess*, Salvatore Ferragamo Timepieces*, Versace*, Versus*
       
      FRANCK MULLER GROUP (Switzerland)
      Franck Muller, Pierre Kunz, European Company Watch, Rodolphe, Martin Braun, Barthelay, Backes & Strauss**, Pierre Michael Golay, Smalto Timepieces*, Roberto Cavalli*
       
      BINDA GROUP (Italy)
      Breil, Freestyle, Hip Hop, Moschino*, Kenneth Cole*, Kenneth Cole Reaction*, Tommy Bahama*, Ted Baker London*, Chronotech*, Gametime*, Sperry Top-Sider*, Zoo York*
       
      CITYCHAMP GROUP (Hong Kong)
      Corum, Eterna, Ebohr, Rossini, Codex, Rotary, Dreyfuss & Co., J&T Windmills
       
      FESTINA GROUP (Spain)
      Perrelet, L.Leroy, Candino, Festina, Lotus, Jaguar*, Calypso*
       
      INVICTA GROUP (USA)
      TechnoMarine, S. Coifman, Glycine, Invicta
       
       
      Może ktoś coś skoryguje, doda do listy...
    • Przez Antosia
      Witam
       
      Od niedawna jestem w posiadaniu zegara typu holenderskiego z atlasem. Jest po renowacji, pięknie zrobiony i działa bez zarzutu, jednakże chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie producentów i historii zegarów holenderskich. Byłabym bardzo wdzięczna za informacje 
       
      Pozdrowienia dla wszystkich zegarowych pasjonatów 
    • Przez bloodm
      Witam,
      Poszukuję zegarka w celu sprezentowania go swojemu świadkowi w ramach podziekowania na moim ślubie.
      Chcę, aby na tarczy zegarka było jego imię i nazwisko. Nie chodzi mi o coś drogiego - raczej grest - elegancki zegarek z jego imieniem i nazwiskiem - jest gadżeciarzem, więc będzie wniebowzięty
       
      Jeżeli macie namiar na firmę, która robi zegarki ze spersonalizowaną tarczą, lub wykona grawer na tarczy - dajcie znać!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.