Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

art_69

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2818
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez art_69

  1. Właściwie to mialem już kupić tylko Szturmańskiego ale trafiło się kilka ciekawych zegarków, to jeden z nich.
  2. Taka Rakieta była na olx, jakoś nikt nie chciał kupić. Trochę się dziwiłem, bo ten model w Polsce chyba nie tak łatwo trafić, szybciej za granicą się znajdzie. Zegarek zwraca uwagę atrakcyjną tarczą oraz oryginalnymi indeksami i wskazówkami. Cena nie była wysoka - może dlatego, że tył koperty delikatnie zdarty. Mam gdzieś taką kopertę to zamienìę, będzie lepiej wyglądał, choć i tak nie jest źle.
  3. Święta prawda. A najgorzej jest jak się ma dwa... Nie wiadomo co z drugim zrobić. Ja drugiego kupiłem od handlarza, tak mnie to zaskoczyło, że się nawet nie targowałem.
  4. Najprostrzy sposób i najbezpieczniejszy to suwmiarka, przymierzasz z tylu dekiel, blokujesz, podkladasz najlepiej grubszą folię i nie ma możliwości aby porysować. Zawsze tak otwieram. Z pierwszym zegarkiem kupilem też suwmiarkę. Nie spotkalem nic lepszego i tańszego i równie dobrego.
  5. A możesz pokazać mechanizm tego Szturmanskiego kupionego w Holandii?
  6. Bardzo fajny klasyczny zegarek, nie do zdarcia, wyróżniający się wśród modeli z lat 80, bardzo czytelna tarcza i jeszcze ze znakiem jakości. Mam gdzieś jeszcze ten model i pamiętam, że był wygodny i bardzo lubiłem go nosić.
  7. Ostatnio bardzo irytowało mnie, że trudno rzadsze, eksportowe zegarki kupić w Polsce, bo nie opłaca się juz teraz ściągać z Wielkiej Brytanii. Okazuje się jednak, że można trafić koło siebie, tuż za rogiem... Próbowałem dowiedzieć gdzie były kupione lub skąd przybyly ale sprzedający nie wiedział.
  8. Wskazówki można ustawić, balans raczej dobry, nie da się nakręcić zegarka. Koperta bardzo ładna, szkło, stare, oryginalne. Zastanawia mnie skąd minimalne zarysowania tarczy przy 2 i między 7 a 8? Musiał być kiedyś bez szkła ale to musiało być bardzo dawno temu.
  9. Zegarek który kupiłem w pakiecie z pokazywany wczoraj de luxem. Nie wiem, który zegarek jest atrakcyjniejszy? Historia tego zakupu jest taka, że zegarek nie był wystawiony na sprzedaż. Prawdopodobnie dlatego, że jest popsuty. Sekundę zakupiłem z przesyłką paczkomatem i osoba, która sprzedawała zegarek zaproponowała wysyłkę za pobraniem... Okazało się, że jest z tej samej miejscowości, więc postanowiłem odebrać osobiście zegarek. Podczas odbioru okazało się, że w pudełku jest jeszcze kilka zegarków. I od razu zwróciłem uwagę na ten zegarek i nie żałuję, że pojechałem. Chyba było warto?
  10. Wrzucę później zdjęcie mechanizmu. Moim zdaniem mechanizm powinien być taki jak w Poljotach de luxe, w automacie. - - - Mechanizm.
  11. Kupiony tuż przed sylwestrem, zainteresowania raczej nie wzbudzał chociaż cena raczej nie była zaporowa. Aby bardziej uatrakcyjnić cenę kupiłem drugi w pakiecie, trzy razy tańszy - Wostoka też z eksportu ale chyba tarcza stosunkowo rzadka i koperta pozłacana. Jak zrobię zdjęcia to wrzucę... To bardzo niepozorny zegarek, dosyć stary, bo prawdopodobnie z lat 60 i jak się okazuje w oryginale, no może poza koronką. Mam dużo tych zegarków, a koronki często trafiają się nie te co trzeba. Chyba dlatego, że też, pomimo lepszego materiału się ścierają. Dzisiaj trudno kupić w dobrej cenie de luxa w automacie i w pozłacanej kopercie, a co dopiero w innej kopercie....
  12. Wostok nie na rękę ale może warto? https://www.olx.pl/d/oferta/wostok-mechaniczny-zegarek-na-lancuszku-CID767-IDSrX5M.html
  13. Poljot to mały zegarek, nie nadaje się za bardzo do noszenia... Jest najwartościowszy. Łucz jest jest cienki i garniturowy. Bardzo fajny zegarek. Najlepszy do noszenia jest Wostok na samym dole - ma najbardziej czytelna tarczę, choć koperta trochę zjechana ale to chyba nie przeszkadza. A serwis tych zegarków jest tani.
  14. Ważniejsze, że prawdopodobnie ma cały zegarek, a brakuje mu tylko dekla...
  15. Głównie tak, Szturmanskiego jeszcze nie namierzalem gdzie można kupić, bo mało czasu obserwuje ale ten model to chyba najszybciej w Polsce da się w tej chwili dostać.
  16. Tak naprawdę to jeśli chodzi o 3133, to nie myślałem o Poljotach, bo te można spotkać wszędzie i w Bułgarii i w Czechach i w Polsce.
  17. Ta choinka to wszystko kupione w Rosji i na Ukrainie czy się mylę?
  18. A ile płacisz za serwis czy sam uruchamiasz?
  19. Ale trzeba powiedzieć, że masz niebywałe szczęście do zakupów, szczególnie chodzi mi o Okeana, nie mówiąc o tych Poljotach co dzisiaj pokazywaleś.
  20. A możesz mechanizm jeszcze pokazać?
  21. To może lepiej zaproponuj mu naprawę lub trzeba szukać całego dobrego mechanizmu na wymianę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.