Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

art_69

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2818
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez art_69

  1. Majaki z czarną tarczą są świetne i wiekowe. Pomimo ponad 60 lat zupełnie dobrze konkurują z teraźniejszością.
  2. Ja to się zawsze balem kupować te zegarki i 3133 ze względu na serwis, naprawy i ewentualne komplikacje ... Ostatnio mogłem ten model kupić w ładnym stanie za 2000 zł ale ponownie odpuściłem... Pewnie zdanie dziwne ale nie jestem przekonany do tych zegarków.
  3. Jeśli chodzi o 16 czy 17 kamieni to od samego początku wychodziły równolegle.
  4. Zastanawia mnie to, że te tarczę mają na 12 różne indeksy i chyba nie każda tarcza jest do każdej koperty, po za tym niektóre są z lat 60 a inne z lat 70.
  5. Czy ta koperta może być w oryginale do tej tarczy?
  6. Nie wiem jak z algorytmem, może potrafią śledzić bardziej urządzenia lub numery telefonów czy numery ip ale kupujący mogą bez konsekwencji nie płacić za wylicytowany przedmiot a sprzedający w tym aspekcie nie mają żadnych praw tylko same obowiązki.
  7. Przegrać lub wygrać to tylko jeden z elementów licytowania. Najgorsze jest to jak aukcja jest holowana, wtedy ktoś umówiony podbija do umówionej ceny. Dlatego zanim się ktoś zdecyduje na wysoką licytacje to trzeba się zorientować czy ten sprzedawca z tego nie korzysta. Ostatnio miałem taki przypadek i to jest najgorsze, jak za dobry zegarek licutuję bardzo wysoko, jestem drugi, czyli zostałem przelicytowany... Najpierw myśl, że aukcja holowana, a później okazuje się, że ten co wygrał nie kupi jednak, bo za dużo dał.
  8. Zawsze się trzeba tak starać aby nie robić serwisu, szczególnie wtedy gdy się kupuje często... - - - Ta sama sytuacja co wcześniej, zegarek niezbyt atrakcyjny, dość mały, stan nie powala... Myślałem, że tanio kupię, dałem cenę taką aby wygrać i nie przepłacić. I wygrałem ale ktoś też chciał go kupić i z 12 razy podbija cenę, skończył tuż przed moją maksymalną. I tak jak pisałem staram się kupować aby obyło się bez serwisu, jedynie szkiełko przydałoby się wynie nic, które jest pewnie nie do zdobycia.
  9. Po ten zegarek nie każdy się schyli. Przez lata mijałem te modele kilkanaście razy. Najpierw chciałem kupić w pozłacanej kopercie, bez przetarć, następne z granatowym lub innym kolorem tarczy. Jeszcze mi się nie udało ale ta tarcza w stosunku do tarcz kolorowych zawsze się mieni w każdą stronę w zależności od światła. Trudno zrobić zegarkowi w tej chromowanej kopercie dobre zdjęcie, bo nie oddaje ono stanu zegarka na żywo. Koperta wydaje się być przetarta na kantach ale tak pada światło.
  10. Spieszy. To mogę zrozumieć ale dlaczego wahnik tak dziwnie działa- tylko 15 minut idzie zegarek. - - - Napisałem priv
  11. Poljot, który ostatnio pokazywałem już wygląda lepiej... Odpuściłem koronkę, bo po prostu nie mam. Źle go wstępnie ocenilem. Wahnik po ocenie na słuch działał dobrze ale zegarek bez nakrecania koronką chodzi tylko 15 minut. Natomiast odchyłka chodu jest dość spora wynosi około 20 minut na godzinę Jeśli chciałbym go nosić, od czasu do czasu, będzie musiał pójść do serwisu. Tak czy inaczej nie ma co się zastanawiać - ten zegarek warto ratować...
  12. Raz widziałem w Wielkiej Brytanii na aukcji trzy składaki, mix Sekund i Poljotów de luxe ale była właśnie ta tarcza do stalowego. Kupić można było tanio ale drogo wychodziła reszta.... Ostatnio cały czas spotykam stalowe - jak trafi się tarcza w składaku, to będę pamiętał, mi już na pewno nie będzie potrzebna.
  13. Bardziej chyba ludzie poszukują w pozłacanych kopertach są atrakcyjniejsze z wyglądu, bardziej eleganckie.Ten model często nie jest w oryginale - albo koperta od Łucza, albo tarcza nowa lub od innego de Luxa.
  14. Tak to paradoks - jakiś czas temu, a nie było to dawno, prezentowalem tu taki sam model i mało kto zwrócił uwagę... A wśród osób nie będących w temacie, zupełnie nie wzbudza zainteresowania, dlatego tak napisałem.
  15. Taki zwyczajny, minimalistyczny Poljot z wyglądu ale zawsze warto kupić jak się spotka, jest w oryginale i jak cena jest do zaakceptowania...
  16. Jeden z ładniejszych Komandirskich jakie spotkałem, duży 38 mm, bez koronki, i jeden z najładniejszych zegarków z czarną tarczą. Kiedyś kupiłem takiego samego Wostoka ale ten model z Czystopola dodatkowo ma mechanizm ze stop sekundą. Stan też niczego sobie, nie łatwo go kupić w dobrym stanie, jeszcze pozłacana koperta - slowem same zalety.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.